Міністр соціальної політики України Андрій Рева пропонує відв’язати прожитковий мінімум від мінімальної зарплати і підняти її законодавчо. Про це повідомляється на сайті Міністерства.
За його словами, такі поради висловили стратегічні радники України Іван Міклош (Словаччина) і Лешек Бальцерович (Польща).
Як зазначає Рева, ці пропозиції наразі розглядаються і мають право на існування, оскільки підтверджені практикою.
"Якщо ми запустимо процес зростання реальної заробітної плати в Україні, то у нас дуже швидко проблеми вирішаться, - переконаний Міністр Андрій Рева. - На цей рік ми запланували 6% збільшення соціальних стандартів у травні та в грудні. Це вирішило проблеми? Ні. Ми вирішили підняти в грудні до 10%, але це теж не вирішує проблем. Потрібні інші проривні рішення, які дозволять різко підняти зарплату і примусити її рости далі й виходити із тіні. У цьому напрямку ми спільно з Міністерством фінансів і Міністерством економічного розвитку і торгівлі ведемо роботу. Думаю, протягом літа ми її завершимо і внесемо у Верховну Раду пакет пропозицій, щоб разом з бюджетом на 2017 рік їх розглянути. Іншого шляху розв’язання проблеми низьких надходжень в Пенсійний фонд і низьких пенсій я особисто не бачу. Наші стратегічні радники кажуть те ж саме, що без економічних реформ ми цього не досягнемо".
Зокрема, Міністр соцполітики висловився, аби мінімальна зарплата сьогодні була не 1450 грн, а 2 - 3 тис. грн. Тоді приватному сектору теж доведеться піднімати зарплати. Відповідно, за словами Реви, буде додатковий ресурс, котрий можна буде витратити на підняття зарплат в бюджетній сфері.
"Тобто спочатку піднімаємо «мінімалку», йде зростання у приватному секторі, потім підіймаємо тарифну сітку в бюджетному секторі, а потім вже потихеньку підтягуємо й прожитковий мінімум. Так діяли в Польщі і Словаччині", - зазначив Рева.
Міністр соціальної політики вважає, що недержавний сектор, піднявши зарплати вгору, потягне за собою і державний. При цьому буде різниця й буде розрив, але водночас виросте й заробітна плата. Тобто працівники, котрі зайняті як у бізнесі, так і в державному секторі, не отримуватимуть однакову зарплату, але вони всі будуть отримувати більше, ніж сьогодні.