НовиниУкраїна

Монітори перевірили поліцейський відділок на Одещині і виявили низку порушень

16.05.2019 / 13:20
591
+A
-a

Монітори перевірили поліцейський відділок на Одещині і виявили низку порушень

Монітори здійснили плановий візит до Чорноморського відділення Головного управління Національної поліції в Одеській області у м. Чорноморськ і виявили низку недоліків. Про це йдеться на сайті омбудсмена.

Центральний вхід до будівлі облаштований пандусом, втім, стан його та конструкція не відповідає вимогам ДБН В.2.2-17:2006 «Доступність будинків і споруд для мало мобільних груп населення». Зокрема, не обладнаний поручнями та бортиками і наражає на небезпеку відвідувачів з особливими потребами.

На фасаді будівлі відсутня табличка затвердженої форми з офіційною назвою та атрибутами державної установи. Втім, розташована на фасаді скорочена назва виконана літерами, що добре читаються і однозначно ідентифікують установу.

Вхід до відділення та кімнати очікування (вестибюлю) вільний, приміщення вестибюлю має денне та штучне освітлення, однак не облаштоване достатньою кількістю стільців. Вільного доступу до туалету для осіб, що очікують на виклик, немає. Книга скарг і пропозицій у наявності, доступ до неї вільний. Останній запис датований лютим поточного року.

Приміщення приймальні для громадян у наявності, однак, на час візиту перебуває у стані ремонту. На інформаційному стенді бракує інформації про контакти Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини, Представника Уповноваженого з прав людини у південних областях та номерів гарячої лінії ГУНП в Одеській області. У посадовій інструкції інспектора-чергового групи реагування зазначається відповідальність щодо допущення порушень прав і свобод затриманих та доставлених, втім ані посилань на Європейську Конвенцію з прав людини, тим паче, викладення її змісту, у документі немає.

На момент візиту затриманих і доставлених у відділ не виявлено. Кімната для затриманих і доставлених не використовується. Доступ до неї обмежений фізично, що унеможливлює її використання. Приміщення опечатано, втім на печатках відсутня дата та підпис особи, що здійснювала цю процедуру. На момент огляду затриманих чи доставлених у відділенні не виявлено.

Кімната для проведення слідчих дій та кімната для спілкування з адвокатами на території установи відсутня. Спілкування затриманих та доставлених із захисниками відбуваються у кабінетах слідчих, що є порушенням права на приватність. Журнал інформування центрів з надання безоплатної правової допомоги у наявності. Журнал реєстрації надання медичної допомоги особам, які утримуються в черговій частині у наявності, записи у ньому датовані поточним роком. Перевіркою наявної аптечки у черговій частині виявлена невідповідність ліків та засобів обов’язковому переліку.

Слід зазначити, що адміністрацією відділення докладаються зусилля щодо створення належних умов функціонування підрозділу. Зокрема, у будівлі проводиться поточний ремонт, щодо технічного стану та умов праці співробітників зауважень немає.

За результатами візиту буде підготовлено звіт, який разом із рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків буде надіслано, зокрема, до Головного управління Національної поліції в Одеській області.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика