Міністерство охорони здоров'я України ініціює проведення засідання Ради національної безпеки і оборони України щодо низького рівня вакцинації в країні. Про це заявила в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, повідомляє прес-служба МОЗ України.
"Нещодавно на колегії МОЗ надавали статистику, скільки дітей було вакциновано на цей рік. Це інформація від 1 липня цього року: дітей першого року життя, які отримали щеплення проти туберкульозу – лише 11,5 %, поліомієліту – 39 %, кашлюку, дифтерії, правця – менше 2 %, гемофілії – 4 %. Проблема зараз не лише в доставці вакцин, а у тому, що дітей не вакцинують. З метою забезпечення охоплення щеплення дітей до рівня рекомендованого ВООЗ (95 %) Міністерство підготувало листи до Президента України і Секретаря РНБО, в яких йдеться про сприяння у проведенні засідання РНБО із залученням усіх зацікавлених сторін, на якому розглянути питання імунопрофілактики як важливої складової безпеки України", - наголосила Уляна Супрун.
За словами в.о. Міністра охорони здоров’я України, дуже важливо, щоб питання імунопрофілактики вийшли на рівень керівництва держави: Президента України, членів РНБО, Прем’єр-Міністра України, аби суспільство та батьки розуміли значення та важливість вакцинації.
Крім того, Уляна Супрун заявила, що МОЗ тепер діятиме прозоро, бо зміна медичної системи є питанням національної безпеки.
"Сьогодні в нас, у час великих викликів, зміна медичної системи стає питанням національної безпеки. Пацієнти заслуговують на якісні медичні послуги, а всі медичні працівники - на належні умови праці. Повага до прав кожного громадянина, піклування до здоров'я кожного українця мають стати визначальними в роботі нашого міністертства. Прозорість, підзвітність будуть обов'зковими в діяльності міністерства... Ми не хочемо бути ані міністерством лікарів, або міністерством пацієнтів, ми хочемо стати міністерством охорони здоров'я", - сказала вона.
Також в.о. Міністра охорони здоров’я України додала, що першочергово на своїй новій посаді вона збиратиме команду, а потім налагоджуватиме діалог з пацієнтами та медиками.