НовиниУкраїна

Набрав чинності порядок добровільного страхування відповідальності керівників держпідриємств

18.07.2018 / 12:27
1601
+A
-a

Набрав чинності порядок добровільного страхування відповідальності керівників держпідриємств

Набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України, якою затверджено порядок добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі.

Порядок визначає засади добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад державних унітарних підприємств (далі - підприємство) та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (далі - товариство), за збитки, завдані підприємству, товариству їх діями (бездіяльністю) під час виконання своїх повноважень.

Дія цього Порядку не поширюється на підприємства, товариства, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, порушено провадження про банкрутство.

Відповідальність керівника та члена наглядової ради підприємства, товариства за збитки, завдані підприємству, товариству їх діями або бездіяльністю під час виконання ними своїх повноважень, може бути застрахована на підставі договору добровільного страхування відповідальності керівників та членів наглядових рад підприємства, товариства (далі - договір страхування).

Рішення про укладення договору страхування приймають суб’єкт управління об’єктами державної власності, до сфери управління якого належить підприємство, загальні збори товариства або наглядова рада, якщо це передбачено статутом підприємства, товариства.

Суб’єкт управління об’єктами державної власності, до сфери управління якого належить підприємство, загальні збори товариства або наглядова рада, якщо це передбачено статутом підприємства, товариства, визначають членів наглядової ради, відповідальність яких буде застрахована відповідно до договору страхування.

Cуб’єкт управління об’єктами, якщо це передбачено статутом підприємства, товариства, визначають платника страхової премії договору страхування та встановлюють максимальний розмір витрат на сплату страхової премії за договором страхування.

Розміри витрат на сплату страхової премії за договорами страхування керівників та членів наглядової радисумарно не повинні перевищувати максимального розміру витрат на сплату страхової премії за договором страхування, визначеного у додатку, у разі, коли договір страхування укладається за рахунок страхувальника.

Порядок і строк сплати страхової премії визначаються в договорі страхування.

Предметом договору страхування є майнові інтереси страхувальника, що не суперечать закону та пов`язані з обов’язком особи, відповідальність якої застрахована, відшкодувати завдані нею збитки страхувальнику внаслідок дій або бездіяльності, під час виконання нею своїх повноважень як керівника або члена наглядової ради у зв’язку з пред’явленням обґрунтованої претензії страхувальником.

Претензії вважаються пред’явленими з моменту отримання письмового повідомлення про них страховиком.

Страховим ризиком є вчинення дій або бездіяльність особи, відповідальність якої застрахована, під час виконання нею своїх повноважень як керівника або члена наглядової ради підприємства, товариства, внаслідок яких можуть бути завдані збитки страхувальнику. Передбачено перелік таких дій, який не є остаточним та може бути розширений або уточнений у договорі страхування.

У разі настання події, що має ознаки страхового випадку, страхувальник протягом двох робочих днів з моменту, як стало відомо про настання події, звертається до страховика із заявою з описом обставин настання страхового випадку, обґрунтуванням причин і розрахунком завданих збитків.

Факт настання страхового випадку, а також розмір збитків, які підлягають відшкодуванню, підтверджуються судовим рішенням, яке набрало законної сили, або іншим способом, передбаченим правилами страхування страховика та договором страхування.

За відсутності судового спору між сторонами (досудове врегулювання) страхувальник надає страховику всі необхідні документи, що підтверджують факт настання події і які свідчать про розмір завданих збитків, перелік яких страховик разом із страхувальником визначає в кожному конкретному випадку.

Також підлягають відшкодуванню збитки, завдані керівником або членом наглядової ради страхувальнику, які на момент настання страхового випадку не займають посаду керівника або не є членом наглядової ради, але займали ці посади на момент вчинення дій або бездіяльності в період дії договору страхування.

Крім того наведені приклади подій, які не є страховим випадком. Також договором страхування можуть бути передбачені інші підстави для відмови у виплаті страхового відшкодування.

Договором страхування за згодою сторін може бути передбачена франшиза (частина збитків, що не відшкодовується страховиком), розмір якої не перевищує 1 відсоток страхової суми.

Страхова сума може встановлюватися як в цілому за договором страхування, так і окремо за кожним страховим випадком, групою страхових випадків.

Договором страхування може бути передбачено надання страхувальнику розширеного періоду для отримання страхувальником страхового відшкодування. Такий період триває один рік від дати закінчення строку дії договору страхування і застосовується тільки щодо заявлених претензій, що виникають з факту настання страхового випадку, який мав місце протягом строку дії договору страхування, про що страхувальник повідомив страховику своєчасно.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика