НовиниУкраїна

Набув чинності Порядок формування відкритого переліку незалежних аудиторів

12.02.2019 / 11:19
519
+A
-a

Набув чинності Порядок формування відкритого переліку незалежних аудиторів

В першій декаді лютого набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 19 грудня 2018 року № 1045 «Про затвердження Порядку формування відкритого переліку незалежних аудиторів у рамках спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020».

Порядок визначає процедуру формування відкритого переліку незалежних аудиторів (далі - Перелік незалежних аудиторів), які можуть бути обрані головним партнером та/або партнером - юридичною особою (резидентом) для проведення перевірки витрат за проектами спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020 (далі - Програми), реалізація яких здійснюється відповідно до Порядку функціонування національної системи управління та контролю за виконанням спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2018 року
№ 554 (далі - Постанова).

Міністерство фінансів України (далі - Міністерство) утворює комісію з конкурсного відбору незалежних аудиторів (далі - Комісія), що складається із посадових осіб Міністерства та представників Аудиторської палати України (далі - АПУ) (за згодою), які забезпечують проведення відбору незалежних аудиторів. Склад Комісії затверджує Міністр фінансів України.

Комісія може залучати до своєї роботи представників центральних органів виконавчої влади та незалежних експертів (за згодою).

До компетенції Комісії належать такі питання:

проведення конкурсного відбору шляхом розгляду та оцінки документів, наданих Міністерству суб’єктами аудиторської діяльності для участі у відборі;

визначення результатів відбору;

надання пропозицій Міністерству щодо внесення змін до Переліку незалежних аудиторів;

визначення конкурсу таким, що не відбувся.

Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менше двох третин складу Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

Прийняті Комісією рішення оформлюються протоколом, який підписують усі її члени, які брали участь у засіданні.

Оголошення про проведення конкурсного відбору незалежних аудиторів публікується не пізніше ніж за 10 робочих днів до граничного терміну подання суб’єктами аудиторської діяльності документів. Інформація про проведення конкурсу розміщується на офіційних веб-сайтах Міністерства та АПУ (за згодою).

Передбачено перелік документів що надаються суб’єктами аудиторської діяльності, які мають намір бути включеними до Переліку незалежних аудиторів та взяти участь у конкурсному відборі.

Документи, подані суб’єктом аудиторської діяльності пізніше визначеного в оголошенні про проведення конкурсного відбору незалежних аудиторів граничного терміну подання, не розглядаються.

Комісія розглядає протягом 15 робочих днів після закінчення граничного терміну їх подання надані суб’єктами аудиторської діяльності документи на відповідність критеріям відбору незалежних аудиторів, які можуть бути обрані головним партнером та/або партнером для проведення перевірки витрат за проектами в рамках Програм, визначених у додатку до цього Порядку, та приймає рішення щодо визначення результату конкурсного відбору.

Перелік незалежних аудиторів, які пройшли процедуру відбору і можуть залучатися до перевірки витрат за проектами в рамках Програм, ведеться за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку та протягом 5 робочих днів затверджується наказом Міністерства на підставі пропозицій, викладених у протоколі засідання Комісії. Інформація щодо результату конкурсного відбору доводиться до відома всіх суб’єктів аудиторської діяльності, які брали участь у конкурсному відборі.

Якщо до настання граничного терміну подання пакетів документів до Міністерства не надійшло жодного пакета документів, Комісія приймає рішення про визнання відбору таким, що не відбувся, та ініціює оголошення конкурсного відбору незалежних аудиторів повторно.

Додатковий відбір суб’єктів аудиторської діяльності для формування Переліку незалежних аудиторів проводиться Комісією не рідше ніж один раз на рік або за запитом Мінекономрозвитку.

Комісія своїм рішенням може рекомендувати Міністерству виключити суб’єкта аудиторської діяльності з Переліку незалежних аудиторів відповідно до інформації, отриманої від Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю або АПУ за результатами контролю якості перевірки витрат, проведеної незалежним аудитором, у разі виявлення професійного проступку (порушення міжнародних стандартів аудиту та недотримання вимог незалежності суб’єкта аудиторської діяльності) та/або виявлення помилок під час проведення ним перевірки витрат.

Комісія приймає рішення з рекомендаціями щодо внесення змін до Переліку незалежних аудиторів (включення чи виключення) і протягом 5 робочих днів надає пропозиції Міністерству. На підставі цього рішення Міністерство видає відповідний наказ, про що інформує Орган управління, Спільний технічний секретаріат, Аудиторський орган, Мінекономрозвитку та АПУ.

Затверджено також і Критерії відбору незалежних аудиторів, які можуть бути обрані головним партнером та/або партнером для проведення перевірки витрат за проектами спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика