НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: діє порядок зміни підлеглості релігійних організацій, ЄСПЛ формує списки українських адвокатів, план роботи РСУ на 2019 рік, новий заступник голови Нацполіції, правовий аналіз кримінальних проваджень, у яких надається БПД

02.02.2019 / 09:00
771
+A
-a

Найголовніше за тиждень: діє порядок зміни підлеглості релігійних організацій, ЄСПЛ формує списки українських адвокатів, план роботи РСУ на 2019 рік, новий заступник голови Нацполіції, правовий аналіз кримінальних проваджень, у яких надається БПД

Набув чинності Закон про зміну підлеглості релігійних організацій

31 січня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи».

Закон встановлює порядок зміни релігійними організаціями підлеглості їхніх центрів – в Україні чи за її межами.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін чи доповнень до статуту ухвалюються не менш як двома третинами від кількості членів релігійної громади, необхідної для визнання зборів повноважними.

Зміна підлеглості релігійної громади не впливає на зміст права власності та інших речових прав таких релігійних громад.

Частина громади, незгідна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

У випадку зміни своєї підлеглості, релігійна організація повідомляє про таке рішення центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері релігії, або обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, а в Автономній Республіці Крим – Раду Міністрів Автономної республіки Крим, які забезпечують оприлюднення цього рішення на своєму офіційному веб-сайті.

Статути (положення) релігійних організацій мають бути приведені у відповідність із цим Законом упродовж року з дня набрання ним чинності.

ЄСПЛ формує списки українських адвокатів для представництва у суді

Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини отримав лист від Європейського суду з проханням надати інформацію щодо переліку адвокатських об’єднань в Україні, у тому числі їхніх філій в областях, куди заявники можуть звертись за правовою допомогою для представництва їхніх інтересів у Європейському суді.

Інформацію щодо адвокатських об’єднань та їхніх філій в областях, які можуть надати кваліфіковану правову допомогу заявникам у провадженнях в Європейському суді  можна надіслати на електронну пошту info@unba.org.ua.

Термін подання інформації: до 04 лютого 2019 року.

Список адвокатських об’єднань та їхніх філій в областях буде переданий Уповноваженому у справах Європейського суду з прав людини.

Зазначимо, Європейський Суд з прав людини – міжнародний судовий орган, юрисдикція якого поширюється на всі держави-члени Ради Європи, що ратифікували Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, і включає всі питання, які стосуються тлумачення і застосування конвенції, включаючи міждержавні справи і скарги окремих осіб.

Оприлюднено план роботи Ради суддів України на 2019 рік

Рада суддів України затвердила разові та загальні цілі на 2019 рік.

Як повідомила прес-служба РСУ, до плану входить загалом 21 пункт. Кожен пункт має кінцевий термін виконання.

РСУ, зокрема, має розробити стандарти організації роботи суду і кодекс суддівської етики та правил поведінки працівників суду, а також оновити заходи з незалежності суддів.

Планується визначити результати та презентувати оцінку ефективності роботи судів України згідно з системою СОРС, відновити публікацію видання журналу «Суддівське самоврядування», розробити зміни до Положення Ради суддів України про заохочення і затвердити дизайн мантії.

Планується створити постійно діючий дебат-клуб за участю журналістів.

Рада суддів розробить спільні етичні стандарти з прокурорами та адвокатами і встановить типові заходи реагування на факти поширення в ЗМІ недостовірної інформації або інформації, що підриває авторитет суддівської влади

Також у переліку цілей – схвалення порядку призначення голів судів, за наявності конфлікту та кризових ситуацій в цих судах і плану фінансових потреб комітетів РСУ.

Окрім того, будуть визначені заходи щодо забезпечення суддів службовим житлом, напрацьовано правила поведінки працівників апарату суду, положення про правовий захист суддів і впроваджено порядок надання правового захисту суддям Радою суддів України.

Насамкінець у планах – підготовка проекту змін до Закону України «Про судоустрій та статус суддів» щодо зміни механізму обрання суддів на адміністративні посади.

Призначено нового заступника голови Нацполіції

Очільник Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков підписав подання про призначення Олега Козловського заступником Голови Національної поліції.

Козловський очолить Департамент оперативної підтримки.

Основною функцією новоствореного Департаменту оперативної підтримки Національної поліції є виявлення прихованих злочинних процесів та явищ, які посягають на публічну безпеку та правопорядок, а також координація у взаємодії з цього напрямку як з підрозділами Національної поліції, так й інших органів виконавчої влади.

Започатковано правовий аналіз кримінальних проваджень, у яких надається БПД

Експерти проводитимуть правовий аналіз кримінальних проваджень, у яких надається безоплатна правова допомога, повідомив сайт Координаційного центру з надання правової безоплатної допомоги.

Нововведення започатковано Координаційним центром разом з Національною асоціацією адвокатів України, Українською Гельсінською спілкою з прав людини, Харківською правозахисною групою та Українською фундацією правової допомоги.

Створення цього механізму покликане забезпечити надання ефективної та кваліфікованої правової допомоги вразливим категоріям населення.

Для ефективного впровадження нових механізмів забезпечення якості Координаційний центр пропонує керівникам адвокатських об’єднань/бюро, адвокатам долучитись до удосконалення процесів забезпечення якості правової допомоги.

«Запроваджуючи передові ініціативи, нам украй важливо сформувати спільне бачення критеріїв оцінки, формування методів та підходів такого аналізу, а також опиратись на ваші підтримку і допомогу. Зі свого боку Координаційний центр, спираючись на можливості мережі правових клубів «Pravokator» та системи надання правової допомоги, сприятиме адвокатам, які співпрацюють із системою БПД, у реалізації свого творчого потенціалу та професійного розвитку», – йдеться у повідомленні.

Долучитись до ініціативи ви можете заповнивши гугл-форму за посиланням https://bit.ly/2RXmtS0.

В Україні проведуть національне оцінювання базових показників у сфері прав людини

В Україні проведуть національне оцінювання базових показників в сфері бізнесу та прав людини – National Baseline Assessment. Про це повідомило Міністерство юстиції.

National Baseline Assessment буде проведено за методологією Данського інституту з прав людини з ініціативи Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності представниками громадянського суспільства та науково-дослідних інституцій.

За результатами проведеного дослідження буде підготовлено аналітичний звіт з висновками щодо стану імплементації Керівних принципів ООН у сфері бізнесу та прав людини в Україні, виявлених прогалин у законодавстві та державній політиці, а також відповідності практик ведення бізнесу стандартам корпоративної відповідальності у сфері прав людини.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика