НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: діють зміни до Митного кодексу і нові правила перетину адмінмежі з Кримом, зареєстровано IP-суд, КСУ розгляне подання омбудсмена, збільшено посадові оклади працівникам системи правосуддя, триває добір до Офісу Генпрокурора

15.02.2020 / 09:00
272
+A
-a

Найголовніше за тиждень: діють зміни до Митного кодексу і нові правила перетину адмінмежі з Кримом, зареєстровано IP-суд, КСУ розгляне подання омбудсмена, збільшено посадові оклади працівникам системи правосуддя, триває добір до Офісу Генпрокурора

Діють зміни до Митного Кодексу щодо адмінреформи

13 лютого 2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи».

Законом внесено зміни до законодавства України в частині удосконалення структури управління у сфері державної митної та податкової політики в Україні, з урахуванням утворення Державної митної та Державної податкової служб.

Законом запроваджується новий формат діяльності Державної митної служби та Державної податкової служби як єдиних юридичних осіб, у зв’язку з чим їх територіальні органи будуть здійснювати діяльність не як юридичні особи публічного права, а як відокремлені підрозділи.

Законом узгоджено положення законодавчих актів України у зв’язку із проведенням реформи митних та податкових органів.

Документом внесено зміни до Митного кодексу, Кодексу адміністративного судочинства України, Цивільного процесуального кодексу, Господарського процесуального кодексу, законів «Про центральні органи виконавчої влади», «Про державну службу», та деяких інших законів України, відповідно до яких:

- запроваджується можливість створення центральним органом виконавчої влади відокремлених підрозділів без статусу юридичної особи, що забезпечує можливість здійснення діяльності органом державної влади як єдиною юридичною особою;

- у зв’язку з реформуванням системи органів державної влади, що реалізують державну митну та податкову політику, вносяться зміни до понятійного апарату в законодавстві;

- передбачені норми щодо можливості делегування керівником центрального органу виконавчої влади керівнику територіального органу, як відокремленого підрозділу апарату центрального органу виконавчої влади, окремих повноважень, відповідно до положення про територіальний орган;

- визначено особливості оплати праці державних службовців центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну митну політику та центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, їх територіальних органів, з урахуванням положень Митного кодексу України та Податкового кодексу України.

Законом також внесено зміни до ряду законодавчих актів України щодо уточнення деяких особливостей повноважень податкових органів, Пенсійного фонду щодо збору та обліку єдиного внеску тощо.

Діють нові правила порядку перетинання адмінмежі з Кримом

9 лютого 2020 року набули чинності зміни до затвердженого урядовою постановою порядку, які стосуються виїзду до тимчасово окупованої території України (далі - ТОТУ) та в’їзду з неї громадян України віком до 16 років (далі - дітей). Про це пише «Урядовий портал».

Зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 року № 1157.

Згідно зі змінами, виїзд на ТОТУ дітей віком до 16 років можливий у супроводі когось із батьків (мається на увазі – батьки (усиновлювачі), опікуни, піклувальники або інші законні представники), або уповноважених ними осіб. Така можливість виникає, якщо ці діти в’їхали на підконтрольну українській владі територію в супроводі цих дорослих (когось із батьків чи уповноважених ними осіб). У таких випадках наявність другого з батьків чи доручень від нього не обов’язкова.

Виїзд дітей віком від 14 до 16 років на тимчасово окуповану територію України, батьки яких проживають на цій території, можливий без стороннього супроводу за наявності інформації про навчання цих дітей в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

В’їзд на ТОТУ громадян України, які виїхали з цієї території для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, та виїзд з ТОТУ осіб, які виїжджали з цієї території для оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, здійснюється за умови пред’явлення довідки, виданої територіальним органом (підрозділом) ДМС.

Крім того зазначимо, змінами передбачено, що виїзд на ТОТУ та в’їзд з неї громадян України, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за умови пред’явлення паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Здійснено державну реєстрацію IP-суду

13 лютого 2020 року відповідно до статті 147 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» здійснено державну реєстрацію новоутвореної юридичної особи – Вищого суду з питань інтелектуальної власності. Про це повідомила пресслужба Судової адміністрації України.

Відповідний запис внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань – 43509959.

Місцезнаходженням юридичної особи визначено: м. Київ, вул. Липська, буд. 18/5.

Наразі тривають інші заходи стосовно забезпечення необхідних дій для належного початку роботи суду.

Нагадаємо, Вищий суд з питань інтелектуальної власності, або IP-cуд був створений 29 вересня 2017 року відповідно до судової реформи 2016 року.

Суддями цього суду можуть бути не лише особи, які були суддями, але й патентні повірені, адвокати зі стажем роботи п’ять років.

3 вересня 2017 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 21 вакантної посади судді IP-суду.

Додамо, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про віднесення до юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності вирішення спорів у сфері конкуренції.

КСУ розгляне справу про перерахунок пенсії державних службовців

17 лютого 2020 року Велика палата Конституційного Суду України розпочне розгляд справи за конституційним поданням Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Про це йдеться на сайті КСУ.

Омбудсмен просить визнати такими, що не відповідають Конституції України статтю 90, підпункт 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889–VIIІ, частину сьому статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 7 червня 2001 року № 2493–ІІІ зі змінами.

Оспорювані положення Закону № 889 передбачають, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (стаття 90). Аналогічне положення закріплено в частині сьомій статті 21 Закону № 2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723–XII зі змінами, крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу. Таким чином, лише державні службовці, які мали необхідний стаж держслужби на день набрання чинності Закону № 889, можуть отримати пенсію на попередніх умовах.

Автор клопотання зазначає, що оспорювані положення зазначених законів не відповідають Конституції України, оскільки ними не передбачено перерахунку (індексації) пенсій відповідній категорії пенсіонерів.

Уряд підняв посадові оклади працівникам системи правосуддя

12 лютого 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 травня 2017 р. № 358».

Постановою Уряду затверджено нову Схему посадових окладів із визначенням коефіцієнтів для державних службовців судів, органів та установ системи правосуддя з урахуванням категорій, підкатегорій та рівнів державних органів.

Зазначені посадові оклади будуть встановлені державним службовцям судів, органів та установ системи правосуддя з 1 січня 2020 року.

Відповідно до затвердженої Схеми посадові оклади збільшено в порівнянні з 2019 роком.

Так, посадові оклади державних службовців визначаються шляхом множення мінімального розміру посадового окладу підкатегорії В3 у місцевих загальних судах, який становить два розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня 2020 року, на відповідний коефіцієнт.

Посадові оклади державних службовців апарату Верховного Суду (Верховного Суду України) визначаються відповідно з коефіцієнтом 1,3.

Посадові оклади державних службовців секретаріату Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України – з коефіцієнтом 1,35.

Посадові оклади державних службовців ДСА – з коефіцієнтом 1,6.

Посадові оклади державних службовців вищих спеціалізованих судів, апеляційних та місцевих судів, територіальних управлінь ДСА, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, – з коефіцієнтом 1,2.

Схему посадових окладів можна переглянути за цим посиланням.

Триває добір до Офісу Генерального прокурора

Станом на 10 лютого 2020 року 1185 кандидатів подали свої документи для участі у доборі на 100 вакантних посад прокурорів в Офісі Генерального прокурора.

Прийом документів тривав з 20 січня до 9 лютого 2020 року. Офіс Генерального прокурора ще отримує поштою заяви, що були відправлені вчасно.

На першому етапі відбору кандидати, які допущені до участі у доборі, пройдуть тестування на знання законодавства. Після цього 300 осіб з найбільшою кількістю балів згідно рейтингу, але не меншою за 70, пройдуть тестування на загальні здібності.

Згодом 200 кандидатів з найбільшою кількістю балів за результатами другого етапу згідно з рейтингом, але не меншою за прохідний бал (буде визначений пізніше), будуть допущені до співбесід.

Після завершення зазначеного процесу буде сформовано загальний рейтинг з близько 100 кандидатів з найбільшою кількістю балів, які успішно пройшли добір. Вони пройдуть стажування у Тренінговому центрі та Офісі Генерального прокурора, після якого буде сформовано остаточний рейтинг, відповідно до якого кандидати будуть обирати посади, оприлюднені в оголошенні про добір.

Нагадаємо, участь у доборі мали право брати особи, які мають юридичну освіту і п’ятирічний досвід роботи в галузі права та не займали посаду прокурора на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури», а також відповідають іншим вимогам, визначеним статтею 27 Закону України «Про прокуратуру».


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика