НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: КСУ має нового керівника, призначено інавгурацію нового Президента, коаліція у Раді припинила свою діяльність, опубліковано мовний Закон, зміни до Закону про ДБР

18.05.2019 / 09:00
614
+A
-a

Найголовніше за тиждень: КСУ має нового керівника, призначено інавгурацію нового Президента, коаліція у Раді припинила свою діяльність, опубліковано мовний Закон, зміни до Закону про ДБР

Призначено нового керівника Конституційного Суду

14 травня 2019 року судді Конституційного Суду України ухвалили рішення про недовіру Голові КСУ Станіславу Шевчуку та перейшли до спеціального пленарного засідання.

На цьому засіданні судді прийняли постанову про звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного Суду України на підставі пункту 3 статті 21 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Водночас Головою Конституційного Суду України обрано Наталю Шапталу. Зазначимо, відповідно до статті 33 Закону України «Про Конституційний Суд України» Голову Суду обирають на спеціальному пленарному засіданні Суду лише на один трирічний строк.

Наталю Шапталу було призначено суддею Конституційного Суду України X з’їздом суддів України у вересні 2010 року. Присягу Шаптала склала 21 вересня 2010 року. Відповідно до статті 16 Закону України «Про Конституційний Суд України» суддя Конституційного Суду призначається на дев’ять років без права бути призначеним повторно.

Дев’ятирічний строк судді Конституційного Суду України Наталі Шаптали спливає у вересні 2019 року, тому керуватиме вона КСУ лише до цього часу.

Варто додати, що деякі судді КСУ раніше звинуватили Станіслава Шевчука у системному порушенні законодавства.

Зазначимо, керівник Конституційного Суду призводить Президента України до присяги.

Рада схвалила дату інавгурації нового Президента

Верховна Рада схвалила дату проведення інавгурації новообраного Президента Володимира Зеленського.

Згідно з рішенням народних депутатів, інавгурація відбудеться 20 травня. Урочисте засідання парламенту розпочнеться о 10:00.

Зазначимо, засідання, на якому складає присягу новообраний Президент України проводиться у сесійній залі парламенту на підставі офіційно оголошених Центральною виборчою комісією України результатів виборів Президента України у день, визначений рішенням Верховної Ради України за поданням Голови Верховної Ради України.

Новообраний Президент України, поклавши праву руку на Конституцію України і, за бажанням, на Пересопницьке Євангеліє проголошує присягу українському народові, підписує її та передає підписаний текст Голові Конституційного суду України.

Голова Конституційного суду України оголошує, що новообраний Президент України склав присягу українському народові відповідно до статті 104 Конституції України і вступив на пост Президента України. Голова Конституційного суду України передає Голові Верховної Ради України текст присяги українському народові, підписаний Президентом України. Голова Центральної виборчої комісії вручає новообраному Президентові України посвідчення Президента України, Голова Конституційного суду України вручає новообраному Президенту офіційні символи влади Президента України.

Додамо, Президент України Петро Порошенко створив організаційний комітет з проведення інавгурації новообраного Президента.

Нагадаємо, 3 травня 2019 року у газеті «Голос України» опубліковано повідомлення Центральної виборчої кампанії щодо результатів чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

За підсумками повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року обраним Президентом України є кандидат на пост Президента України Володимир Зеленський.

Голова Ради оголосив про припинення діяльності коаліції

17 травня 2019 року під час пленарного засідання голова Верховної Ради Андрій Парубій оголосив про припинення діяльності коаліції «Європейська Україна».

Коаліація припиняє діяльність зі 17 травня. Парубій закликав народних депутатів розпочати консультації з формування нової.

Відповідно до частини 7 статті 83 Конституції України протягом одного місяця від сьогодні, дня припинення діяльності коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України, має бути сформована нова коаліція. В іншому випадку парламент може бути розпущений Президентом.

Водночас стаття 90 Конституції України передбачає, що повноваження Верховної Ради України не можуть бути достроково припинені Президентом України в останні шість місяців строку повноважень Верховної Ради України або Президента України.

16 травня Закон про державну мову опубліковано у «Голосі України»

16 травня 2019 року Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» опубліковано у газеті «Голос України».

Цей Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування, окрім низки норм законодавчого акту, які стають чинними у термін від шести місяців до 5 років.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав Закон 15 травня 2019 року.

25 квітня 2019 року народні депутати схвалили Закон України про українську державну мову. Закон серед іншого передбачає обов’язковість використання української мови у публічному просторі, державному і комунальному секторах, транспорті, закладах харчування, у медичній сфері, в освіті, театральних виставах, дубляжах кіно, на телебаченні, в Інтернеті, друкованих ЗМІ.

Понад 50% назв друкованих ЗМІ має бути українською мовою, веб-сторінки мають автоматично завантажуватися українською мовою. Українська версія сайтів має бути за обсягом не меншою, аніж іноземна.

Водночас вимога не поширюється на приватне спілкування і релігійні обряди.

Також введено штрафи за порушення мовного законодавства і запроваджено іспит з української мови для іноземців, які хочуть отримати українське громадянство.

Нагадаємо, Верховна Рада відхилила чотири постанови про скасування мовного Закону. Голова Ради Андрій Парубій сподівається, що законопроект буде опубліковано і набуде чинності до кінця цього тижня, тобто до 19 травня 2019 року.

Верховна Рада схвалила зміни до Закону про ДБР

Верховна Рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань».

Законом внесено зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань» і  «Про оперативно-розшукову діяльність».

Зокрема уточнено окремі повноваження Державного бюро розслідувань і встановлено кваліфікаційні вимоги до директорів територіальних управлінь, керівників підрозділів (управлінь) центрального апарату ДБР та керівника підрозділу внутрішнього контролю.

Закон про ДБР доповнено статтями 141 «Присяга осіб рядового та начальницького складу Державного бюро розслідувань», 142 «Спеціальні звання осіб рядового і начальницького складу Державного бюро розслідувань» та 31 «Печатка Державного бюро розслідувань».

Так, Закон дозволяє ДБР створення власних оперативних підрозділів. У кошторисі Державного бюро розслідувань передбачається створення фонду для проведення оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій.

Передбачено, що директором територіального органу Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: 1) має вищу юридичну освіту; 2) має стаж роботи в галузі права не менше семи років (після здобуття вищої освіти); 3) має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років; 4) вільно володіє державною мовою.

Керівником підрозділу центрального апарату Державного бюро розслідувань може бути громадянин України, який: 1) має вищу освіту відповідно до напряму діяльності підрозділу; 2) має стаж роботи у відповідній сфері не менше семи років; 3) має досвід роботи на керівних посадах не менше трьох років; 4) вільно володіє державною мовою.

Встановлюються такі спеціальні звання молодшого начальницького складу ДБР: капрал; сержант; старший сержант; спеціальні звання середнього начальницького складу: молодший лейтенант; лейтенант; старший лейтенант; капітан; спеціальні звання старшого начальницького складу: майор; підполковник; полковник; спеціальне звання вищого начальницького складу - генерал-майор Державного бюро розслідувань.

Заробітна плата працівників Державного бюро розслідувань складається з: 1) посадового окладу; 2) доплати за вислугу років; 3) доплати за роботу, яка передбачає доступ до державної таємниці; 4) доплати за спеціальне звання або ранг державного службовця; 5) доплати за науковий ступінь.

Розмір премії не може перевищувати 30 відсотків посадового окладу працівника ДБР.

Закон гарантує повне і своєчасне фінансування Державного бюро розслідувань в обсязі, достатньому для його належної діяльності.

Окрім того, документ передбачає, що для розгляду питань застосування дисциплінарних стягнень до працівників Державного бюро розслідувань утворюється Дисциплінарна комісія у складі п’яти осіб. До складу Дисциплінарної комісії входять три особи, визначені Радою громадського контролю при ДБР.

Дисциплінарна комісія на підставі службового розслідування, що проводиться підрозділом внутрішнього контролю, складає висновок про наявність чи відсутність у діях працівника Державного бюро розслідувань дисциплінарного проступку та підстав для його притягнення до дисциплінарної відповідальності з визначенням рекомендованого виду дисциплінарного стягнення.

Рішення про застосування дисциплінарного стягнення приймає Дисциплінарна комісія. Зазначене рішення може бути оскаржено до суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика