НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: ВРП вимагає збільшення фінансування судів, діє Закон про правила паркування, стартував другий етап конкурсу до ВАС і ВС, визначено порядок іспиту до IP-суду, затверджено заходи Тижня права, оновлено форми заяв про держреєстрацію

29.09.2018 / 09:00
1536
1
+A
-a

 Найголовніше за тиждень: ВРП вимагає збільшення фінансування судів, діє Закон про правила паркування, стартував другий етап конкурсу до ВАС і ВС, визначено порядок іспиту до IP-суду, затверджено заходи Тижня права, оновлено форми заяв про держреєстрацію

Набув чинності Закон про нові правила паркування в Україні

27 вересня 2018 року набув чинності «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів», що вводить нові правила паркування автомобілів.

Закон запроваджує фотозйомку (відеозапис) обставин порушення правил зупинки, стоянки або паркування транспортних засобів, а саме: дати, часу (моменту), місця розташування транспортного засобу щодо до нерухомих об’єктів та/або географічних координат. Фото/відеофіксацію здійснює уповноважена посадова особа.

При здійсненні фотозйомки обов’язковою є наявність не менше двох зображень транспортного засобу, отриманих з різних або протилежних ракурсів, а в разі фіксації неоплати вартості послуг паркування в межах населеного пункту, в якому не впроваджена автоматизована система контролю оплати паркування, обов’язковою є зображення, що фіксує відсутність документа про оплату послуг під лобовим склом транспортного засобу.

Окрім того, документ встановлює, що дозволяється евакуація автомобілів, коли транспортний засіб:

1) поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2) розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, а саме:

а) на залізничних переїздах;

б) на трамвайних коліях;

в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;

г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;

ґ) на перехрестях та ближче 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на ній пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга;

д) на проїзній частині, де відстань між суцільною лінією розмітки чи протилежним краєм проїзної частини і транспортним засобом, що зупинився, менше 3 метрів;

е) ближче 30 метрів від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а за їх відсутності - ближче 30 метрів від дорожнього знака такої зупинки з обох боків;

є) ближче 10 метрів від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання;

ж) у місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, що зупинився;

з) ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду;

3) своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4) розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5) розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6) перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7) порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

При цьому місце розташування такого транспортного засобу має бути обов’язково зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису).

Інспектори з паркування зобов’язані невідкладно інформувати про тимчасове затримання транспортного засобу відповідні підрозділи Національної поліції. Ця інформація має бути розміщена на офіційному веб-сайті виконавчого органу відповідної місцевої ради, а користувачів або осіб, за якими зареєстровані автомобілі, мають повідомити про евакуацію через мобільний телефон чи електронну пошту.

Повернення транспортного засобу, який евакуювали, відбувається невідкладно після сплати штрафу за вчинене правопорушення та оплати вартості послуг із транспортування та/або зберігання транспортного засобу.

У разі заподіяння транспортному засобу шкоди при його транспортуванні та/або зберіганні завдані збитки відшкодовуються за рахунок суб’єкта господарювання, що надає такі послуги, або за рахунок відповідного страхового відшкодування.

Якщо адміністративне правопорушення зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), то представник Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Це повідомлення має містити інформацію про порядок виконання адміністративного стягнення, у тому числі реквізити для сплати 50 відсотків розміру штрафу протягом 10 банківських днів з дня вчинення відповідного правопорушення, що вважатиметься виконанням адміністративного стягнення у повному обсязі. В іншому випадку постанова підлягає примусовому виконанню протягом 30 днів з дня набрання документом сили.

Зазначимо, така постанова може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Документ передбачає, що адміністративну відповідальність за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки, несе відповідальна особа: фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, або належний користувач транспортного засобу. У разі якщо транспортний засіб зареєстровано за межами України, то до адміністративної відповідальності притягається особа, яка ввезла автомобіль на територію України.

Порушення порядку тимчасового затримання транспортних засобів та їх зберігання тягне за собою накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу - підприємця від 70 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Прийняття інспектором з паркування готівки в рахунок оплати вартості послуг з паркування транспортних засобів та/або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення, - тягне накладення штрафу від 50 до 170 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування, - тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.

Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів, - тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування тим майданчиком для платного паркування транспортних засобів, на якому знаходиться транспортний засіб у момент порушення.

Порушення посадовою особою суб’єкта господарювання, який утримує майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів - тягне за собою накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів відповідно до вимог, встановлених законодавством, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від 40 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Зазначимо, під неоплатою вартості послуг платного паркування слід розуміти неоплату послуг з користування майданчиком більш як за 10 хвилин користування (крім майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами, на яких оплата відбувається під час виїзду з майданчика).

Вища рада правосуддя вимагає збільшити фінансування судів

У проекті Закону України про Державний бюджет на 2019 рік на забезпечення функціонування органів системи правосуддя передбачено недостатньо коштів. На цьому наголосив голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк.  

За його словами, зупинення підвищення розміру посадових окладів суддів місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів є неприпустимим. Так, частиною третьою статті 146 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що видатки на утримання судів визначаються з урахуванням пропозицій Вищої ради правосуддя.

Стаття 38 Бюджетного кодексу України вимагає подання до Верховної Ради України разом з проектом Закону про Державний бюджет України, інформації щодо врахування пропозицій Вищої ради правосуддя до проекту Закону про Державний бюджет України за статтями видатків на функціонування судів і діяльності суддів, органів і установ системи правосуддя.

Розмір винагороди судді встановлюється Законом «Про судоустрій і статус суддів»: частиною першою статті 135 Закону визначено, що суддівська винагорода регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Пунктом 24 розділу XII Закону передбачено поетапне підвищення посадового окладу для суддів держави, зокрема розмір посадового окладу для судді місцевого суду з 1 січня 2019 року має становити 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, для судді апеляційного суду та вищого спеціалізованого суду – 40 таких прожиткових мінімумів.

Конституційний Суд України неодноразово наголошував на тому, що законом про Державний бюджет України не можна вносити зміни до інших законів, зупиняти їхню дію чи скасовувати їх, скасовуючи чи обмежуючи таким чином обсяг прав і обов’язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених іншими законами держави.

Листом Голови Вищої ради правосуддя Мінфіну були надіслані зауваження щодо недостатніх обсягів видатків, визначених проектом Закону України про Державний бюджет на 2019 рік для забезпечення функціонування органів системи правосуддя.

Крім того, про неприпустимість звуження конституційних гарантій незалежності суддів було наголошено у листі Президентові України, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради

Голова ВРП наголосив, що зупинення підвищення розміру посадових окладів суддів місцевих, апеляційних та вищих спеціалізованих судів є фактично зміною гарантій, передбачених спеціальним законом.

Розпочалася перевірка документів кандидатів до Антикорупційного суду і Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України підбила підсумки етапу подання кандидатами документів на участь у конкурсах до Верховного Суду та Вищого антикорупційного суду.

Станом на 24 вересня 2018 року Комісія отримала 1001 заяву з пакетами документів, з них 659 – для участі у другому конкурсі до Верховного Суду та 342 – до Вищого антикорупційного суду. У середньому конкурс на одну посаду становить 8 кандидатів та 9 кандидатів на одне місце до зазначених судів відповідно.

Зазначимо, що під час першого конкурсу до Верховного Суду на 120 вакантних місць було подано 846 заяв із документами, конкурс становив 7 кандидатів на місце.

Із загальної кількості документів для участі у другому конкурсі до Верховного Суду Комісія отримала 62 % заяв від суддів, 17 % заяв від науковців, 14 % заяв від адвокатів та 7 % заяв від кандидатів із сукупним стажем. У конкурсі до Верховного Суду наявна така конкуренція:

181 заява до Касаційного цивільного суду на 23 вакантні посади;

180 заяв до Касаційного кримінального суду на 13 вакантних посад;

172 заяви до Касаційного адміністративного суду на 26 вакантних посад;

125 заяв до Касаційного господарського суду на 16 вакантних посад.

З метою участі у конкурсах на посади суддів Вищого антикорупційного суду до Комісії надійшло:

102 заяви – на 12 посад до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду;

240 заяв – на 27 посад до Вищого антикорупційного суду.

Документи на участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду із загальної кількості подали 45 % суддів, 34 % адвокатів, 14 % науковців та 7% кандидатів із сукупними стажем.

«Як ми й очікували, переважна більшість правників подала свої документи в останні дні. Зараз Комісія розпочне черговий етап – процедуру оцінки документів з метою допуску цих кандидатів до конкурсу», – зазначив Станіслав Щотка.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України 2 серпня 2018 року оголосила конкурси на 78 посад суддів Верховного Суду та 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду. Подання документів на участь у конкурсах від суддів, адвокатів та науковців з відповідним стажем тривало з 8 серпня до 14 вересня 2018 року.

ВККСУ визначила порядок кваліфікаційного іспиту до IP-суду

Іспит під час кваліфікаційного оцінювання у межах конкурсу на зайняття 21 вакантної посади судді Вищого суду з питань інтелектуальної власності відбудеться 3 жовтня у павільйоні № 1 виставкового центру «КиївЕкспоПлаза» за адресою: м. Київ, вул. Салютна, 2.

У день проведення іспиту його учасники складатимуть анонімне письмове тестування тривалістю 150 хв. (максимальний бал – 90) і виконуватимуть практичне завдання тривалістю 330 хв. (максимальний бал – 120).

Для входу до приміщення та під час реєстрації учаснику необхідно пред’явити документ, що посвідчує його особу та громадянство України (паспорт громадянина України).

Під час реєстрації здійснюватиметься, зокрема:

1) генерація програмним забезпеченням двох індивідуальних кодів учасника іспиту (перший – для складення анонімного письмового тестування; другий – для виконання практичного завдання);

2) видача індивідуальної картки з індивідуальними кодами учасника та номером сектора, визначений йому для складення іспиту.

Видана під час реєстрації індивідуальна картка є єдиним документом, за допомогою якого учасник іспиту може дізнатися власний кодований результат. Учасник повинен зберігати цю картку до визначення Комісією загальних результатів іспиту (декодованих).

Після проходження реєстрації та здачі верхнього одягу до гардеробу учаснику необхідно підійти до представника Комісії у секторі, визначеному йому для складення іспиту, та у відомості роботи сектора посвідчити свою явку.

На вході до зали іспиту, у секторі та на вимогу представника Комісії учаснику необхідно пред’явити індивідуальну картку та документ, що посвідчує особу. Переміщення учасників у залі без цих документів забороняється.

Робоче місце у секторі учасник іспиту обирає самостійно. Кожне робоче місце учасника забезпечуватиметься ручкою, пляшкою води (0,5 л) та пакетом для розміщення особистих речей. Під час іспиту необхідно використовувати ручку, надану Комісією.

Пакет з особистими речами, які заборонено використовувати під час іспиту, повинен упродовж його складення перебувати під робочим місцем учасника.

Учасник може відмовитись від складення іспиту, про що складається відповідний акт. Такий учасник у супроводі представника Комісії повинен залишити приміщення складення іспиту.

Якщо особа запізнилася на складення анонімного письмового тестування, вона має право пройти реєстрацію та скласти його в межах відведеного для цього часу. Додатковий час у такому разі не надається.

Особа, яка не з’явилась на складення анонімного письмового тестування або відмовилась від його складення, до виконання практичного завдання не допускається.

Уряд затвердив план заходів Всеукраїнського тижня права-2018

Уряд своїм розпорядженні від 26 вересня 2018 року № 681-p схвалив План заходів з проведення Всеукраїнського тижня права у 2018 році.

План передбачає організувати і провести у закладах середньої освіти “Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення загальної декларації прав людини, у рамках якого висвітлити питання міжнародно-правових стандартів у сфері захисту прав людини, поняття і сутності прав людини, основних механізмів їх захисту. Крім того, планується проведення виховних уроків для дітей різних вікових категорій з метою запобігання дискримінації та насильству в школі.

Також згідно з документом в закладах освіти та культури, військових частинах відбудуться науково-практичні семінари, бесіди, зустрічі за круглим столом, екскурсії, майстер-класи, правові конкурси, ігри, змагання тощо.

В установах виконання покарань будуть проведені лекції та бесіди з питань реалізації і захисту прав людини.

Поміж іншого планується організувати проведення конкурсу та презентацію конкурсних робіт (відеороликів, мультфільмів), присвячених правам людини і мистецьких виставок, у тому числі фотовиставок, засідань книжкових клубів, медіатек, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

Окрім того, у планах – проведення виставки-форуму та благодійного заходу «Правники – суспільству» з метою набуття учасниками умінь використовувати у практичній діяльності знання про свої права, вміти захищати свої права і законні інтереси.

Планується проведення Міжнародного правничого конкурсу імені В. М. Корецького.

Діють оновлені форми заяв про державну реєстрацію

24 вересня 2018 року набрав чинності Наказ Міністерства юстиції України № 2824/5 від 29 серпня 2018 року про внесення змін до деяких форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Оновлено форми заяв про державну реєстрацію, зокрема:

заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;

заява про державну реєстрацію переходу юридичної особи на діяльність на підставі власного установчого документа чи модельного статуту;

заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

заява про державну реєстрацію створення відокремленого підрозділу юридичної особи;

заява про державну реєстрацію змін до відомостей про відокремлений підрозділ юридичної особи, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань;

заява про державну реєстрацію припинення відокремленого підрозділу юридичної особи;

заява про державну реєстрацію припинення юридичної особи в результаті її реорганізації;

заява про державну реєстрацію включення відомостей про юридичну особу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;

заява про державну реєстрацію (акредитацію) відокремленого підрозділу іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації;

заява про державну реєстрацію змін до відомостей про відокремлений підрозділ іноземної неурядової організації, представництва, філії іноземної благодійної організації, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Окрім того, технічний адміністратор Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань має забезпечити в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань обов’язкове заповнення інформації про наявність або відсутність кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи та відомостей про нього.

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика