НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: опубліковано результати виборів Президента України, штрафи за використання символіки Нацполіції, набув чинності Закон про соцпослуги, діє норма про пеню за невчасну оплату комунальних послуг, збори суддів ВАС

04.05.2019 / 09:00
1057
+A
-a

Найголовніше за тиждень: опубліковано результати виборів Президента України, штрафи за використання символіки Нацполіції, набув чинності Закон про соцпослуги, діє норма про пеню за невчасну оплату комунальних послуг, збори суддів ВАС

Результати виборів Президента опубліковано в «Голосі України»

3 травня 2019 року у газеті «Голос України» опубліковано повідомлення Центральної виборчої кампанії щодо результатів чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Як зазначено у повідомленні, до списків виборців на виборчих дільницях було включено 30 105 004 виборці, з яких у голосуванні взяли участь 18 491 837 виборців.

За кандидатів, включених до виборчого бюлетеня для повторного голосування 21 квітня 2019 року, подано таку кількість голосів виборців: за Володимира Зеленського – 13 541 528, тобто 73,22%, а за Петра Порошенка – 4 522 450 тобто 24,45%.

«Таким чином, за підсумками повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року обраним Президентом України є кандидат на пост Президента України Зеленський Володимир Олександрович, 1978 року народження, художній керівник, ТОВ «Квартал 95», проживає в місті Києві, безпартійний, суб’єкт висування – політична партія «Слуга народу», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ЦВК оголосила офіційні результати чергових виборів Президента України 30 квітня 2019 року.

Новообраний Президент вступає на посаду не пізніше як через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів.

Верховна Рада України може призначити інавгурацію Президента у пленарний тиждень 14-17 травня.

Тепер за незаконне використання символіки Нацполіції штрафуватимуть

2 травня 2019 року набув чинності перший розділ Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання найменування та ознак належності до Національної поліції України».

Ним передбачається, що незаконне використання ознак належності до Національної поліції України або незаконне використання найменування поліції на транспортному засобі, - тягне за собою накладення штрафу від 1 тисячі до 2 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. грн).

Якщо порушення вчинене чиновникам, юридичними особами, фізичними особами-підприємцями, а також громадськими об’єднаннями ознак (використання найменування поліції на одязі, транспортних засобах, будівлях, бланках документів), то на них чекає штраф від 2 тисяч до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 тис. грн).

Повторне вчинення злочину передбачає штраф на фізичних осіб – від 3 тисяч до 4 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (68 тис. грн), а на фізичних осіб - підприємців, посадових осіб - від 4 тисяч до 5 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85 тис. грн).

Набув чинності Закон про соціальні послуги

28 квітня 2019 року набув чинності Закон України «Про соціальні послуги», яким визначено основні організаційні та правові засади надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику, подолання складних життєвих обставин та/або мінімізацію їх наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію з 1 січня 2020 року.

Базовими є такі соціальні послуги: догляд вдома, денний догляд; підтримане проживання; соціальна адаптація; соціальна інтеграція та реінтеграція; надання притулку; екстрене (кризове) втручання; консультування; соціальний супровід;

представництво інтересів; посередництво (медіація); соціальна профілактика; натуральна допомога; фізичний супровід осіб з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату та пересуваються на кріслах колісних, порушення зору; переклад жестовою мовою; догляд та виховання дітей в умовах, наближених до сімейних; супровід під час інклюзивного навчання; інформування.

Законом встановлено державний стандарт соціальних послуг.

Дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах проживають або перебувають на території України, у тому числі на осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту”, і належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

Законом визначено поняття «складні життєві обставини», до яких віднесено обставини, що негативно впливають на життя, стан здоров’я та розвиток особи, функціонування сім’ї, які особа/сім’я не може подолати самостійно, а також чинники, що можуть зумовити складні життєві обставини.

Закон встановлює класифікація соціальних послуг, згідно з якою, соціальні послуги поділяються на послуги, спрямовані на:

1) соціальну профілактику - запобігання виникненню складних життєвих обставин та/або потраплянню особи/сім’ї в такі обставини;

2) соціальну підтримку - подолання особою/сім’єю складних життєвих обставин;

3) соціальне обслуговування - мінімізацію для особи/сім’ї наслідків складних життєвих обставин, підтримку їх життєдіяльності та включення у громаду.

Соціальні послуги надаються через механізм соціального замовлення відповідно до державного стандарту соціальних послуг.

Закон встановлює відповідальність за порушення вимог законодавства про соціальні послуги.

Діє норма про пеню за невчасну оплату комунальних послуг

1 травня 2019 року набула чинності норма Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо штрафів за прострочення оплати комунальних послуг.

Закон був схвалений Верховною Радою України 9 листопада 2017 року. Спочатку ця норма мала бути введена в дію 1 січня 2019 року, але 7 червня 2018 року народні депутати відтермінували її.

Згідно з цією нормою, у разі несвоєчасної плати за житлово-комунальні послуги споживач платитиме пеню. Розмір штрафу становитиме не вище 0,01 відсотка суми боргу за кожен день прострочення. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.

Нарахування пені починається з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку внесення плати за житлово-комунальні послуги.

Водночас пеня не нараховується, якщо держава має борг за надані населенню пільги та житлові субсидії або якщо споживач має заборгованість з оплати праці, підтверджену належним чином.

Збори суддів Антикорупційного суду відбудуться 7 травня

7 травня 2019 року об 11:00 відповідно до статті 34,128 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» відбудуться збори суддів Вищого антикорупційного суду.

Серед питань на порядку денному – обрання голови та заступника голови суду і слідчих суддів. Збори також визначать дату початку роботи суду.

Зазначимо, торік Кабінет Міністрів України передав із сфери управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства приміщення для Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати ВАС.

До сфери управління Державної судової адміністрації України передано будівлю Лабораторного корпусу № 1 по вул. Преображенській, 5/2 та будівлі Лабораторного корпусу № 1 та Адміністративно-лабораторного корпусу № 2 по вул. Максима Кривоноса, 2-а.

Додамо, обов’язки керівника апарату Антикорсуду тимчасово виконує Олексій Жуков. Постійного керівника апарату обиратимуть за участю міжнародних спостерігачів.

Нагадаємо, 11 квітня 2019 року Президент України Петро Порошенко призначив суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної посади ВАС. На вакантні 39 посад у суді призначено 38 суддів: 11 суддів Апеляційної палати та 27 суддів Вищого антикорупційного суду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика