НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: Рада почала розгляд держбюджету-2019, кваліфоцінювання для кандидатів у ВАС і ВС, Кодекс України про банкрутство, покарання за незаконний перетин держкордону, З’їзд адвокатів проведуть у 2019 році, е-моніторинг правопорушників

20.10.2018 / 09:00
1195
+A
-a

Найголовніше за тиждень:  Рада почала розгляд держбюджету-2019, кваліфоцінювання для кандидатів у ВАС і ВС, Кодекс України про банкрутство, покарання за незаконний перетин держкордону, З’їзд адвокатів проведуть у 2019 році, е-моніторинг правопорушників

Верховна Рада схвалила проекту державного бюджету на 2019 рік за основу

18 жовтня Верховна Рада схвалила постанову (9000-П) «Про висновки та пропозиції до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2019 рік», що фактично означає підтримку проекту державного бюджету на 2019 в першому читанні.

За відповідне рішення проголосували 240 народних депутатів за необхідного мінімуму у 226 голосів.

При підготовці документу до першого читання було розглянуто 2171 пропозицію, з яких 922 рекомендовано врахувати повністю або частково.

Відповідно до Бюджетного кодексу і регламенту Верховної Ради розгляд проекту держбюджету в першому читанні має відбуватися до 20 жовтня. Після цього Кабінет Міністрів за участю парламентського бюджетного комітету має в 14-денний термін, але не пізніше за 3 листопада, подати ВР оновлений проект з урахуванням її бюджетних висновків із порівняльною таблицею з поясненнями про відмову від включення окремих пропозицій парламенту.

Доходи проекту держбюджету на 2019 рік складають 1 008,4 млрд. грн., в тому числі загального фонду – 916,1 млрд. гривень.

Зростання ВВП уряд заклав на наступний рік на рівні 3% при 7,4 % інфляції.

Законопроект установлює прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2019 року – 1 921 гривня, з 1липня – 2 007  гривень, з 1 грудня – 2 102 гривні;

У проекті пропонується встановити мінімальну заробітну плату у місячному розмірі у сумі 4173 гривні. У погодинному розмірі цифра з 1 січня становитиме 25,13 гривні.

Середня пенсія при цьому встановлюється у розмірі 1 497 гривень.

Призначено кваліфоцінювання для кандидатів у ВАС і ВС

Вищою кваліфікаційною комісією суддів України призначено кваліфікаційне оцінювання та іспит у межах конкурсів до Верховного Суду і до Вищого антикорупційного суду.

Кваліфікаційний іспит та визначення результатів для кандидатів відбудеться у листопаді-грудні 2018 року. А проведення співбесід заплановане на грудень 2018 року – січень 2019 року.

Складення анонімного письмового тестування відбудеться 12 листопада, виконання практичного завдання – 14 листопада.

Перелік кандидатів до Антикорупційного суду, допущених до кваліфоцінювання, можна переглянути за цим посиланням, а до Верховного Суду – за цим. Додамо, вакантними у ВАС є 39 посад суддів, у ВС – 78 посад.

Раніше ВККСУ затвердила тестові питання для конкурсу до ВС і ВАС.

Парламент схвалив Кодекс України з процедур банкрутства

Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому Кодекс України з процедур банкрутства. Цей документ підтримали 237 народних депутатів.

Кодекс України з процедур банкрутства викладено у чотирьох книгах: загальна частина, арбітражний керуючий, банкрутство юридичних осіб, відновлення платоспроможності фізичної особи.

Прийнятим Кодексом встановлено умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів.

У Нацбанку пояснюють, що Кодекс вирішує важливе соціальне питання неплатоспроможності позичальників – фізичних осіб, які до цього часу не мали можливості ініціювати та пройти процедуру банкрутства. Відтепер позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може офіційно ініціювати своє банкрутство. Важливо, що стати ініціатором позову про банкрутство згідно кодексу може тільки сам позичальник, а не кредитор.

Для подібних випадків у таких країнах, як Сполучені Штати Америки, ФРН, Латвія, Польща та інших, існує спеціальне законодавство, спрямоване на розв’язання тимчасових проблем громадян. Воно забезпечує надання допомоги чесним боржникам шляхом передусім реструктуризації боргів, а в разі неможливості боржником у майбутньому погасити борги – їх списання.

Так, у Кодексі процедур банкрутства пропонується:

запровадити процедуру "fresh start" для відновлення платоспроможності боржника у максимально стислі терміни. Якщо громадянин опинився у скрутному становищі, то держава дасть можливість почати фінансове життя з чистого аркуша;

встановити мінімальні бар’єри на шляху до звернення громадян до такого юридичного механізму, як відновлення платоспроможності;

передбачити участь арбітражного керуючого, який допоможе боржнику розв’язати його фінансові проблеми;

задля виключення можливості шахрайства передбачити тести на добросовісність: на вході у систему, у самому процесі розгляду справи та щодо наслідків визнання особи банкрутом.

Також від тепер процедура банкрутства і для юридичних осіб стане ефективнішою і прозорішою. Так, кодекс:

мінімізує можливість фіктивного банкрутства, що позитивно вплине на захист прав кредиторів, і як наслідок буде сприяти відновленню кредитування;

продаж майна підприємств-банкротів буде проходити виключно через електронні аукціони;

скоротяться строки процедури банкрутства.

За незаконний перетин кордону запроваджено кримінальну відповідальність

18 жовтня Верховна Рада схвалила проект закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне перетинання державного кордону.

Зокрема, Законом Кримінальний кодекс України доповнюється статтею 332-2 «Незаконне перетинання державного кордону України».

Законопроект розроблений з метою сприяння забезпеченню захисту суверенітету та територіальної цілісності України шляхом криміналізації незаконного перетину державного кордону представниками держави-агресора.

Прийнятим законом встановлюється кримінальна відповідальність за перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або за документами, що містять недостовірні відомості.

Такі діяння каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років.

Окрім того, за повторне вчинення таких дій або вчинення їх групою осіб передбачається відповідальність у формі позбавлення волі на строк від трьох до п'яти років, а вчинення таких дій у поєднанні з насильством або застосуванням зброї – на строк від п'яти до восьми років.

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Зауважимо, що адміністративна відповідальність, передбачена статтею 204-1 КУпАП, щодо незаконного перетинання державного кордону України «звичайними» мігрантами чи порушниками залишається.

З’їзд адвокатів України відбудеться на початку 2019 року

З’їзд адвокатів України відбудеться на початку 2019 року незалежно від того, чи буде прийнято законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» до цього часу чи ні. Про це з повідомила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виїзного засідання РАУ.

Голова НААУ нагадала про те, що адвокатура має обрати представників до Вищої ради правосуддя, ВККС та Вищої кваліфікаційної комісії прокурорів. Термін повноважень адвокатів, обраних до цих органів, наближається до завершення.

«На ці місця потрібно обирати людей, тому з’їзд неминуче буде і конференції адвокатів регіонів неминуче буде», – наголосила Лідія Ізовітова.

В Україні запустять електронний моніторинг правопорушників

Заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов заявив про необхідність розроблення концепції та механізму застосування електронного моніторингу в Україні.  Про це йдеться на сайті Мін’юсту.

«Насамперед необхідно вирішити організаційні питання впровадження цієї системи: провести аналіз масштабів впровадження, розробити відповідну концепцію, внести зміни до законодавства задля формування правових підстав використання електронних браслетів, розробити методичне забезпечення та провести навчання персоналу», - наголосив Денис Чернишов.

Керівник проекту НОРЛАУ в Україні Віллі Гілл запевнив у підтримці України в питанні впровадження електронного моніторингу. За його словами, насамперед буде створено міжнародну робочу групу, яка, враховуючи досвід застосування системи електронного моніторингу, зокрема, в Норвегії та Латвії, розробить Концепцію такої роботи з правопорушниками в Україні, в якій будуть прописані всі кроки, необхідні для успішного та ефективного впровадження електронного моніторингу в нашій державі. 

Директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук запропонував реалізувати зазначений пілот на базі м. Біла Церква.

Раніше було встановлено, що повноважені органи з питань пробації будуть моніторити осіб:

на яких покладено обов'язок дотримуватися встановлених судом вимог щодо вчинення певних дій, обмеження спілкування, пересування та проведення дозвілля (ст. 76 пункт 6 КК України) - 48 осіб;

які вчинили злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152-156 КК України) – 97 осіб;

які вчинили злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших злочинів проти здоров'я населення (ст.ст. 305-327 КК України) – 8548осіб;

які вчинили злочини проти життя та здоров'я особи (ст.ст. 115-145 КК України) – 3371 осіб;

звільнених умовно-достроково за поданням уповноважених органів з питань пробації – 95 осіб.

установи виконання покарань моніторимуть осіб, що:

звільнені за поданням установ виконання покарань – 2796 осіб;

звільнені за особистим зверненням до суду (ст. 539 КПК України) з установ виконання покарань – 831 особа.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика