НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: РСУ занепокоєна цькуванням суддів, КСУ перевірить Закон про розшук активів, діє Закон про сімейні фермерські господарства, вступники на магістратуру права отримали рекомендації до зарахування, змінено порядок роботи у Нацархіві

18.08.2018 / 09:00
1440
+A
-a

Найголовніше за тиждень: РСУ занепокоєна цькуванням суддів, КСУ перевірить Закон про розшук активів, діє Закон про сімейні фермерські господарства, вступники на магістратуру права отримали рекомендації до зарахування, змінено порядок роботи у Нацархіві

РСУ висловилася щодо переслідування суддів після ухвалення судових рішень

Рада суддів України ухвалила рішення, в якому наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення.

Причиною скликання засідання стали численні звернення суддів щодо ситуації, яка склалася через закриття Київським районним судом міста Полтави кримінальної справи щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Справу закрили у зв’язку з тим, що прокурори відмовилися від підтримки державного обвинувачення. У ЗМІ прозвучали неодноразові заклики про притягнення до відповідальності судді у справі – Андрія Антонова. Також заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська повідомила, що зараз розглядається питання про відкриття кримінального провадження щодо судді Антонова за фактом прийняття суддею неправомірного рішення.

Голова РСУ Олег Ткачук підкреслив, що Рада суддів України, як представницький орган кожного судді має висловитись і вжити заходів для того, щоб ті органи, які відповідно до Конституції входять до системи правосуддя, а це і органи прокуратури і адвокатури, з повагою ставились до суддівської діяльності.

Секретар засідання, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук доповідаючи на засіданні звернув увагу, що випадки, коли після ухвалення судового рішення відкривається розслідування по статті 375, а незгодна сторона починає вішати ярлики та говорити про притягнення до кримінальної відповідальності – є непоодинокими. Він також повідомив, що міжнародні нормативні акти, рекомендаційні акти Ради Європи і Консультативної Ради європейських суддів і національне українське законодавство говорять про те, що будь-яка критика судового рішення можлива або незгода з судовим рішенням тільки шляхом подачі апеляційної або касаційної скарги. «Публічна критика та правова оцінка ухваленого судового рішення до перегляду в апеляційній або касаційній інстанціях, публічна оцінка дій судді поза межами дисциплінарного провадження, до того як таку оцінку діям судді дасть уповноважений орган Вища рада правосуддя – є не припустимим і не узгоджується з принципом незалежності суду і суддів», – додав доповідач Андрій Жук.

«Коли ухвалюється будь-яке рішення, а потім на суддю відкривається провадження по статті 375 – постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, а потім спецперевірка НАЗК, то це називається не інакше, як травля», – додала член Ради суддів України Тетяна Суярко.

У свою чергу Голова комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Ради суддів України, суддя Верховного Суду Володимир Кравчук заявив про «неприпустимість публічних висловлювань прокурорів і тиск на суд до надання правової оцінки рішенню судом апеляційної інстанції». На переконання судді – це «неприйнятна практика».

У результаті Рада суддів України одноголосно ухвалила рішення №45, в якому наголошується на неприпустимості дій, що містять ознаки втручання в діяльність судових органів та публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади, управління та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення суддів до кримінальної відповідальності за ухвалення рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційною (касаційною) інстанціями, а діям судді – Вищою радою правосуддя.

Пропонується звернути увагу суддів на необхідність дотримання Кодексу суддівської етики та вимог процесуальних законів і норм матеріального права та практики ЄСПЛ, а прес-службам судів вчасно та в повному обсязі висвітлювати перебіг судових засідань у резонансних справах.

Прес-служба Апеляційного суду Полтавської області має забезпечити онлайн-трансляцію судового процесу за апеляцією на ухвалу Київського районного суду Полтави від 10 серпня 2018 року.

Окрім того, Рада суддів України звертається до зборів суддів усіх судів України із пропозицією у межах наданих законом повноважень провести вивчення і обговорення питання про дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції України щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

У КСУ оскаржують норми Закону про Нацагентство з розшуку активів

До Конституційного Суду України надійшло подання 56 народних депутатів України щодо конституційності окремих положень Закону «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів». Про це повідомила прес-служба суду.

На відповідність Конституції України перевірять положення пункту 4 частини першої статті 1, 19, 20, 21 Закону у взаємозв'язку з окремими положеннями статті 100 Кримінального процесуального кодексу України, а саме: положення «а в разі її відсутності – за рішенням слідчого судді, суду» пункту 2 частини шостої, абзацу сьомого частини шостої, частини сьомої, положення «а у випадках, якщо речові докази передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, – відповідно до закону та прийнятих на його виконання актів законодавства» частини восьмої статті 100 Кримінального процесуального кодексу України.

Оскаржувані у поданні положення Закону та Кримінального процесуального кодексу України є неконституційними, оскільки дискримінують громадян через факт наявності у них арештовного майна і порушують конституційні гарантії права приватної власності.

Набув чинності Закон про сімейні фермерські господарства

15 серпня 2018 року набрав чинності Закон України про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо стимулювання утворення та діяльності сімейних фермерських господарств.

Тепер мешканці, які організували сімейне фермерське господарство мають можливість бути платниками єдиного податку четвертої групи.

Для цього вони мають відповідати таким умовам:

здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства зареєстрованого відповідно до Закону "Про фермерське господарство":

зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням;

здійснення господарської діяльності (крім постачання) за місцем податкової адреси;

не використання праці найманих осіб;

членами фермерського господарства такої фізичної особи є лише члени сім'ї цієї особи у визначенні частини другої статті 3 Сімейного кодексу України;

площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель водного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.

Законопроектом також передбачено пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для усіх членів фермерського господарства, у тому числі його голови – тобто доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років і встановлення сплати податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.

Вступники на магістратуру права отримали рекомендації до зарахування

Понад 2 тисяч вступників у магістратуру «Права» та «Міжнародного права» отримали рекомендації до зарахування на бюджет, розподілені за широким конкурсом.

Вперше місця в магістратуру правничих спеціальностей були надані не в конкретні виші, а «підуть» за кращими вступниками в обрані ними університети.

Зокрема, рекомендації отримали 1 тис. 979 вступників у магістратуру «Права» та 69 – «Міжнародного права».

Їх списки будуть оприлюднені приймальними комісіями вишів, а також відповідну інформацію вже можна переглянути на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/ , заповнивши в формі запиту потрібні дані.

Рекомендовані до зарахування вступники мають виконати вимоги для зарахування та подати документи в університет до 18:00 18 серпня, а саме зарахування відбуватиметься до 18:00 20 серпня.

Переведення на вакантні бюджетні місця проходитиме до 28 серпня.

Нагадаємо, що цього року вступні випробування в магістратуру «Права» та «Міжнародного права» проходили за технологією зовнішнього незалежного оцінювання.

Вступники складали єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови – англійської, або німецької, або французької, або іспанської і єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей.

Загалом на ЗНО для майбутнього вступу в магістратуру «Права» та «Міжнародного права» зареєструвалися понад 18 тис осіб. Під час основної сесії участь у тестуванні взяли 15,8 тисяч осіб, з яких близько 80 % успішно пройшли вступне випробування.

Змінено порядок користування документами Національного архівного фонду

Наказом Міністерства юстиції України від 27 липня 2018 року N2059/5 внесені зміни щодо Порядку користування документами Національного архівного фонду (НАФ), що належать державі, територіальним громадам.

Відповідно до наказу, змінюється порядок копіювання архівних документів. При цьому копіювання документів репресивних органів здійснюється без обмежень і є безкоштовним, для даного роду документів зроблено виняток. Під документи репресивних органів підпадають документи з питань Голодомору в тому числі.

Обмеження щодо копіювання встановлено на документи, які не є документами репресивних органів (пергаменти, рукописи і т.д.). Зокрема, забороняється копіювати власними технічними засобами документи великих форматів (більше А4) та справи з товщиною корінця понад 4 см (крім справ, що містять архівну інформацію репресивних органів), а також:

берестяні грамоти;

документи на пергаменті (матеріальна основа документа, виготовлена зі спеціально обробленої шкіри тварин);

рукописи;

стародруки;

документи із згасаючим чи слабоконтрастним текстом (згасаючий текст – текст з помітними ознаками руйнації: зміна кольору, відтінку, осипання, змазування тощо; слабоконтрастний текст – текст, окремі фрагменти або слова якого погано розрізняються або взагалі не читаються);

документи, виконані аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям;

залізогаловим чорнилом;

архівні фонди (нефондові комплекси), колекції у повному обсязі.

Водночас копіювання інших документів НАФ технічними засобами користувача здійснюється у читальному залі у спеціально відведеному для цього місці, обладнаному столом, або за наявності в окремій кімнаті у присутності працівника архіву.

Самостійне виготовлення користувачем копій документів НАФ є безоплатним.

Копіювання технічними засобами користувачів здійснюється безконтактними мобільними копіювальними технічними засобами (телефони, фотоапарати, планшетні комп'ютери) без штативів, зйомних об’єктивів, освітлювального обладнання, спалаху, звукових сигналів.

Не дозволяються лише використання контактних технічних засобів (ручного, планшетного, протяжного сканерів, копірів тощо), фіксуючих та притискних засобів, підручних засобів та докладання фізичних зусиль.

«Таким чином, зміни, передбачені даним наказом, не суперечать нормам чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років», – зазначає Міністерство юстиції.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика