НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: пройшов З’їзд адвокатів, розширено реєстр адвокатів БПД, КСУ розгляне нові справи, схвалено план тренінгів для адвокатів на 2019 рік, запрацює Офіс парламентської реформи, зареєстровано законопроект про списання комунальних боргів

16.02.2019 / 09:00
944
+A
-a

Найголовніше за тиждень: пройшов З’їзд адвокатів, розширено реєстр адвокатів БПД, КСУ розгляне нові справи, схвалено план тренінгів для адвокатів на 2019 рік, запрацює Офіс парламентської реформи, зареєстровано законопроект про списання комунальних боргів

Відбувся З’їзд адвокатів України

Відбувся З’їзд адвокатів України, який тривав 15-16 лютого у с. Плав’є Львівської області.

В ході конференцій адвокатів регіонів на з’їзд було обрано 181 делегат від 25 регіонів України за квотою 1 від 250. Зареєструвалися для участі у З’їзді 181 делегат.

З’їзд, серед іншого, закликав Верховну Раду повернути законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» № 9055 суб’єкту законодавчої ініціативи.

Адвокати наполягають на тому, що прийняття законопроекту за основу та в цілому унеможливить здійснення захисту прав, свобод та інтересів осіб адвокатурою, незалежною від політичної волі.

У резолюції висловлено зауваження до ключових новел законопроекту та змін до Кримінального процесуального кодексу, які містяться у перехідних положеннях.

З’їзд адвокатів України вважає, що прийняття законопроекту № 9055 суперечитиме загальній логіці європейського курсу України, численним міжнародним документам та власне – Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інституцій.

Також З’їзд адвокатів України обрав до Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії суддів Олександра Дроздова. За його кандидатуру проголосували 172 делегати із 177, які взяли участь у голосуванні. Кандидат Сергій Гаргач отримав 4 голоси.

Окрім того, Павла Гречківського та Олексія Маловацького обрано членами Вищої ради правосуддя. За Гречківського проголосували 161 делегат із 178, які брали участь у голосуванні. За Маловацького проголосували – 142 голоси.

До  бюлетеню був також включений адвокат Тарас Будз, який був обраний делегатом зїзду від Тернопільської області. Він отримав 36 голосів.

Кандидати Євген Огарков та Наталя Алпатьєва не потрапили до бюлетеню, оскільки у відкритому голосуванні не набрали необхідних 20% підтримки делегатів з’їзду для включення до бюлетеню. Делегати з’їзду включаються до бюлетеня автоматично.

Вища рада правосуддя направила до з’їзду адвокатів результати спеціальної перевірки кандидатів. Перешкод для обрання до ВРП не було встановлено для жодного кандидата.

Інститут держави і права імені Корецького, Інститут законодавства Верховної Ради надали наукові висновки, відповідно до яких пояснили, що обмеження для обрання до ВРП обиратися двічі поспіль встановлено для членів ВРП, які були обрані до цього органу після набуття чинності закону «Про Вищу раду правосуддя». Таким чином, зїзд адвокатів вперше обрав своїх представників на основі нового законодавства, прийнятого в ході реалізації судової реформи.

Розширено Реєстр адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу

430 адвокатів включено до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. Про це йдеться на сайті Координаційного центру з надання БПД.

Такими є наслідки 11-го конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги, у м. Київ та 23 областях.

«Конкурсний відбір адвокатів максимально спрощено. Конкурсанти мали показати свою готовність виконувати соціальну місію, що полягає у наданні правової допомоги найбільш вразливим верствам населення. Крім того, вони мали довести, що розуміють як функціонує система безоплатної правової допомоги», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Для участі в конкурсі адвокати реєструвалися онлайн, а також проходили дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги», оцінка за результатами якого формувалася автоматично.

Конкурс проходив з 03 грудня 2018 року по 31 січня 2019 року відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 06.11.2018 № 3957/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги».

Нагадаємо, за результатами 10-го конкурсу (тривав з 02 травня до 21 червня 2018 року), 333 адвокати були включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу.

КСУ розгляне справу про перейменування Дніпропетровської області

До Конституційного Суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради України щодо перейменування Дніпропетровської області. Про це повідомив відділ комунікацій КСУ та правового моніторингу.

«14 лютого до Конституційного Суду України надійшло конституційне звернення Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності (Конституції) законопроекту № 9310-1 про внесення зміни до статті 133 Конституції України (щодо перейменування Дніпропетровської області)», – йдеться у повідомленні.

Дніпропетровську область пропонують перейменувати на Січеславську.

Законопроект перевірять на відповідність вимогам статтям 157 і 158 Конституції України.

Нагадаємо, раніше Конституційний Суд України надав позитивний висновок у справі щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку область.

Конституційний суд розтлумачить норму про призначення членів Вищої ради правосуддя

До Конституційного суду України надійшло конституційне подання від 48 народних депутатів щодо офіційного тлумачення положень частини 5 статті 131 Конституції України.

Цією нормою встановлено, що одна й та ж особа не може обіймати посаду члена Вищої ради правосуддя два строки поспіль.

У поданні зазначено, що Вища рада правосуддя є правонаступником Вищої ради юстиції, а відтак вимоги щодо неможливості зайняття посади члена ВРП два строки поспіль поширюється на бувших членів ВРЮ, які набули статусу члена ВРП.

Згідно з законодавством, особи, які були членами ВРЮ і набули статусу членів ВРП, мають право подати документи для обрання на посаду члена ВРП, але натомість не мають бути допущені внаслідок спеціальної перевірки до участі в обранні на відповідну посаду, як такі, що не відповідають вимогам, встановленим законодавством.

Водночас такі особи були включені до переліку кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя для обрання З’їздом адвокатів України 15-16 лютого 2019 року.

«Враховуючи зазначене, грубе порушення Конституції України та нехтування законодавством України спричинило необхідність в отриманні офіційного тлумачення положень частини п’ятої статті 131 Конституції України», – йдеться у поданні.

Тому депутати просять пояснити, чи можуть особу, яка була членом Вищої ради юстиції та набула статусу ВРП, повторно обрати членом Вищої ради правосуддя.

Схвалено план тренінгів для адвокатів на 2019 рік

8 лютого на засіданні Комітету з підвищення професійної кваліфікації Національної асоціації адвокатів України було затверджено план проведення заходів підвищення кваліфікації адвокатів залежно від потреб адвокатів за різноманітною тематикою на 2019 рік.

З-поміж численних планів вже заплановано проведення семінару підвищення кваліфікації НААУ у м. Києві на 23 лютого 2019 року, а починаючи з березня буде розпочато проведення тренінгів у регіонах.

В березні 2019 року в рамках спільного проекту з Радою Європи буде проведено навчання на тренінгу для тренерів з питань допомоги постраждалим від домашнього насильства та насильства стосовно жінок за Стамбульською конвенцією, які в подальшому будуть залучатися до проведення тренінгового навчання для адвокатів по регіонах України.

З березня 2019 року буде проведено серії тренінгів за різними спеціалізованими курсами Європейської програми навчання представників юридичних професій у сфері прав людини HELP «Біоетика», «Критерії прийнятності», «Трудові права за Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод» та «Погане поводження».

В Україні запрацює Офіс парламентської реформи

За місяць в Україні запрацює Офіс парламентської реформи. Про це повідомив Голова Верховної Ради Андрій Парубій.

Одним з головним завдань офісу буде підтримка законодавчого процесу та парламентського контролю за ним. Офіс надаватиме аналіз урядовим і депутатським законодавчим ініціативам.

До роботи в Офісі планується залучити 15 співробітників відповідно до напрямків парламентської роботи.

«Я впевнений, що створення Офісу парламентської реформи допоможе нам більш детально супроводжувати законодавчу підготовку законів, необхідних для Угоди про асоціацію», – підкреслив Парубій.

Зареєстровано законопроект про списання боргів за комунальні послуги для споживачів

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України № 9527-1 «Про списання заборгованості побутових споживачів за постачання природного газу, електричної енергії, послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання, що сформувалась станом на 1 січня 2019 року».

Цілі і завдання законопроекту – захист населення України від стрімкого зростання цін і тарифів на комунальні послуги для побутових споживачів у 2015 – 2018 роках, що не відповідає реальним доходам та платоспроможності громадян України.

Пропонується списати утворену заборгованість побутових споживачів, станом на 1 січня 2019 року, за постачання природного газу, електричної енергії, послуг централізованого опалення та гарячого водопостачання.

Автори законопроекту зазначають, що значне підвищення тарифів та залишення доходів населення на вкрай низькому рівні є антисоціальним та призводить до неспроможності населення їх сплачувати через об’єктивні причини. При цьому, не всі громадяни, які потребують соціального захисту держави мають можливість отримати субсидії та повинні сплачувати плату за житлово-комунальні послуги, розмір якої значно перевищує їх доходи.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика