НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: вбивство адвоката, інструкція з діловодства у місцевих судах, нові штрафи за нерозмитнення автомобілів, змінено порядок перевірок приватних виконавців, оновлений штат ВККС і Комісії з питань правової реформи, зміни у Нацполіції

24.08.2019 / 09:00
551
+A
-a

Найголовніше за тиждень: вбивство адвоката, інструкція з діловодства у місцевих судах, нові штрафи за нерозмитнення автомобілів, змінено порядок перевірок приватних виконавців, оновлений штат ВККС і Комісії з питань правової реформи, зміни у Нацполіції

У Кропивницькому вбили адвоката

22 серпня у Кропивницькому біля СІЗО № 6 вбито адвоката Олександра Іванова.

Невідомі з автомобіля здійснили обстріл з автоматичної зброї, адвокат загинув на місці.

НААУ звернулася до правоохоронних органів – Генеральної прокуратури і Національної поліції із закликом взяти розслідування цього злочину під контроль.

В Асоціації наполягають на тому, що вбивство адвоката Олександра Іванова пов’язане з професійною діяльністю.  

«Адвокатська діяльність завжди була ризиковою, але в останні роки наша професія пов’язана з загрозою життям адвокатів. У цьому контексті будь-які ініціативи обмежити професійні права адвокатів чи зміст адвокатської гарантій є надзвичайно шкідливими і поставлять під ризик весь інститут професійної правової допомоги. 

Ми закликаємо ЗМІ не поширювати неперевірену інформацію стосовно загиблого, і не давати можливості правоохоронцям замовчати цей злочин», – йдеться у повідомленні.

Затверджено інструкцію з діловодства у місцевих та апеляційних судах

Державна судова адміністрація України 20 серпня 2019 року схвалила Наказ №814 «Про затвердження Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України».

Інструкція, яка складається з 21 розділу, встановлює порядок автоматизованої (електронної) обробки, обліку та контролю документів, судових справ за допомогою автоматизованої системи документообігу суду і ведення діловодства в паперовій формі.

Суди можуть створювати документи тимчасового (до 10 років включно) строку зберігання лише в електронній формі за умови наявності відповідного технічного забезпечення з урахуванням вимог законодавства України та Інструкції

Інструкція визначає правила й порядок роботи з усіма документами, крім тих, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Усі документи суду складаються державною мовою. У випадках, передбачених міжнародним договором України, суд складає процесуальний документ мовою, передбаченою відповідним міжнародним договором України, або додає до нього завірений відповідно до законодавства України переклад на таку мову.

У судах здійснюються періодичні (але не рідше ніж один раз на рік) перевірки стану діловодства в підрозділах апарату суду.

Порушення вимог Інструкції, а також недбале зберігання, умисне псування, безпідставне знищення, підроблення, приховування, розкрадання, незаконна передача іншій особі службових документів, у тому числі електронних, а також незаконний доступ до них або до електронної бази даних тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством.

Документи суду з часу створення (надходження) і до передачі в архів суду зберігаються за місцем формування або централізовано в канцелярії суду згідно із затвердженою номенклатурою справ.

Нерозглянуті судові справи, а також заяви, за якими не вирішено питання про відкриття провадження, у тому числі які залишені без руху для усунення недоліків, повинні зберігатися в робочих кабінетах й розташовуватися у шафах (сейфах), здатних забезпечити їх збереження з унеможливленням доступу 6 сторонніх осіб.

Документи, що надійшли до суду (заяви, скарги, справи, листи тощо), виносити за межі приміщення (приміщень) суду заборонено.

При звільненні судді всі нерозглянуті ним судові справи за актом приймання-передавання справ та документів передаються до канцелярії суду для подальшого розподілу в установленому порядку.

Діють нові штрафи за нерозмитнені автомобілі

З 22 серпня 2019 року запроваджуються нові штрафні санкції за порушення при переміщенні транспортних засобів в митних режимах тимчасового ввезення і транзиту.

За новими правилами у разі перевищення строку доставки транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення від 20 до 30 діб передбачено штраф у розмірі 85 тис. грн. Якщо строк перевищено більш ніж на 30 діб, а також у разі втрати або розкомплектування ТЗ розмір штрафу сягатиме 170 тис. грн або конфіскація таких авто.

Аналогічні розміри штрафів і при перевищенні строків тимчасового ввезення транспортних засобів особистого користування та комерційного призначення. Так, перевищення від 20 до 30 діб – сума штрафу складатиме 85 тис. грн, понад 30 діб, також у разі втрати або розкомплектування ТЗ – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім цього, передбачено відповідальність за передачу транспортного засобу особистого користування, тимчасово ввезеного на митну територію України чи поміщеного у митний режим транзиту, у володіння або розпорядження іншій особі, а також використання такого ТЗ у комерційних цілях. При такому порушенні доведеться сплатити штраф у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – 34 тис. грн.

До цього часу власники автомобілів з іноземною реєстрацією мали змогу оформити свої автівки та уникнути таких штрафів. Саме з цієї метою і було відтерміновано до серпня запровадження посиленої адміністративної відповідальності за порушення при ввезенні транспортних засобів.

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський планує внести до парламенту законопроєкт про відтермінування штрафів на три місяці. Проєкт можуть розглянути на першому засіданні Верховної Ради. 

Змінено порядок проведення перевірок приватних виконавців

16 серпня 2019 року набув чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Порядку проведення перевірок діяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців».

Документ вносить зміни до Порядку проведення перевірок діяльності органів державної виконавчої служби і приватних виконавців.

З порядку виключені положення щодо оцінювання діяльності приватного виконавця за результатами планової перевірки.

Відтепер у довідці за результатами планової перевірки буде зазначатись лише узагальнений аналіз виявлених недоліків та порушень у діяльності приватного виконавця.

Також встановлено вимоги до змісту повідомлення про проведення планової перевірки та порядок доведення його до відома приватного виконавця.

Крім цього, виключено норму, що передбачала обов’язкове внесення до Дисциплінарної комісії приватних виконавців подання про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності.

ВККСУ узагальнила зміни у штаті за останні чотири місяці

Вища кваліфікаційна комісія суддів України узагальнила зміни у штаті протягом травня-серпня 2019 року.

За цей період залишили Комісію 7 членів, прийшли 4 нових.

Зі штату ВККС відраховані сімох осіб:

у зв’язку із закінченням строку, на який їх було обрано:

29 червня – Сергій Прилипко, призначений на підставі рішення з’їзду представників вищих навчальних закладів та наукових установ від 30 червня 2015 року;

2 липня 2019 року – Павло Луцюк, призначений на підставі рішення III з’їзду адвокатів України від 3 липня 2015 року;

за власним бажанням:

14 травня – Андрій Василенко, призначений на підставі рішення з’їзду представників вищих навчальних закладів та наукових установ від 30 червня 2015 року;

14 червня – Тарас Лукаш Тарас, призначений на підставі наказу Голови Державної судової адміністрації України від 28 жовтня 2016 року;

8 серпня – Станіслав Щотка, призначений на підставі наказу Голови Державної судової адміністрації України від 5 грудня 2014 року.

На підставі наказів Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової 10 липня припинила повноваження Тетяна Весельська (призначена 19 грудня 2014 року) і 11 липня – Андрій Козлов (призначений 26 жовтня 2016 року).

До штату Комісії зараховано: 3 липня – Сергій Остапець, на підставі наказу Голови ДСА, 12 липня – Микола Сірош, на підставі наказу Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, 17 липня – Олександр Дроздов, на підставі рішення З’їзду адвокатів України і 22 серпня – Андрій Солодков – на підставі наказу Голови ДСА.

Таким чином, Вища кваліфікаційна комісія суддів України працює в такому складі:

Голова Комісії – Сергій Козьяков, заступник Голови – Степан Гладій.

Члени Комісії: Михайло Макарчук, Валентина Устименко, Володимир Бутенко, Олександр Дроздов, Анастасія Заріцька, Микола Мішин, Сергій Остапець, Микола Сірош, Андрій Солодков, Юрій Тітов і Тетяна Шилова.

Таким чином у ВККС працюють зараз 13 членів.

Нагадаємо, до складу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України обираються (призначаються) шістнадцять членів. Строк повноважень члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України становить чотири роки з дня обрання. Одна і та сама особа не може здійснювати повноваження два строки підряд.

Варто додати, що 2 серпня Генеральна прокуратура повідомила про підозру голові Окружного адміністративного суду Києва Павлу Вовку, який склав повноваження, його заступнику Ігорю Погрібніченку та судді Суворовського районного суду Одеси Івану Шепітку. Їх підозрюють у втручанні в роботу ВККСУ.

Президент ввів нових членів до Комісії з питань правової реформи

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом № 617/2019 вніс зміни до складу Комісії з питань правової реформи.

Створено робочу групу з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, до складу якої (за згодою) введено виконавчого директора громадської організації «Громадський холдинг «Група впливу» Тетяну Дурнєву і менеджера із адвокації громадської організації «Центр інформації про права людини» Олену Луньову.

Також у склад комісії включено директора громадської організації «Українська правова консультативна група» Надію Волкову.

Окрім того, пропонується, аби консультантами при комісії стали експерт з правових питань Міжнародної організації права розвитку Людмила Вигівська, керівник юридичної групи Міжнародної організації права розвитку Сергій Дрозач і експерт з правових питань Міжнародної організації права розвитку Андрій Міхєєв.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський створив Комісію з питань правової реформи, ліквідувавши паралельно Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію.

До Комісії можуть увійти 84 особи, а 25 представникам міжнародних організацій пропонують роль консультантів.

У складі Комісії з числа її членів утворюються робочі групи з питань: підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України; розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя; розвитку кримінального права; реформування кримінальної юстиції; розвитку юридичної освіти і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Зміни у Нацполіції: реформа кіберполіції, звільнення обласних керівників та ліквідація департаменту захисту економіки

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив про ліквідацію Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

«На сьогодні в державі гостро стоїть питання створення єдиного органу, який буде опікуватися боротьбою з фінансовими та економічними злочинами – Служба фінансових розслідувань. Сьогодні буде відповідна нарада в РНБО. Від так, ми повинні зробити перші кроки. Пропоную прийняти рішення про ліквідацію Департаменту захисту економіки НПУ», – прокоментував рішення Аваков.

Він зазначив, що професіонали, які працювали в цьому департаменті, будуть працювати й далі.

Окрім того, він заявив про намір звільнити керівників Головних управлінь Нацполіції у Львівській, Закарпатській, Запорізькій та Житомирській областях. Перед цим міністр запитав у керівника Нацполіції Сергія Князєва, у яких областях є найгірші показники та нарікання на роботу керівників управлінь. Він відповідно перелічив вище згадані області.

Окрім того, Національна поліція має намір реформувати свій департамент кіберполіції, заявив голова Національної поліції Сергій Князєв.

За його словами, в областях України буде створено управління кіберполіції замість міжрегіональних відділів. Крім того, в кіберполіцію скерують додаткових співробітників і техніку.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика