НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: визначено рейтинги кандидатів до ВС і Антикорупційного суду, обрання бізнес-омбудсмена, відбір члена ВККСУ від квоти омбудсмена, відкрито модельний центр пробації у Харкові

09.03.2019 / 09:00
928
+A
-a

Найголовніше за тиждень: визначено рейтинги кандидатів до ВС і Антикорупційного суду, обрання бізнес-омбудсмена, відбір члена ВККСУ від квоти омбудсмена, відкрито модельний центр пробації у Харкові

Завершився другий конкурс до Верховного Суду

6 березня 2019 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України завершила другий в історії країни конкурс на посади суддів Верховного Суду та назвала його переможців.

Таким чином, завершується формування найвищої судової інстанції, яка вперше сформована за результатами конкурсу і працює з грудня 2017 року.

Другий конкурс, який було оголошено 2 серпня 2018 року, відбувався в чотири касаційні суди Верховного Суду.

Комісія отримала 659 заяв про участь у конкурсі, а допущено було 566 кандидатів. У складенні анонімного тестування взяли участь 525 кандидатів, з них успішно склали тестування – 316. За результатами складення іспиту до етапу співбесід було допущено 235 кандидатів.

За період фінального етапу другого конкурсу до Верховного Суду «Дослідження досьє та співбесіди» 46 кандидатів із 235 не підтвердили своєї здатності здійснювати правосуддя у Верховному Суді. Саме таким чином зі 185 кандидатів Комісія сформувала рейтинг до найвищої судової інстанції України.

З рейтингом кандидатів до Касаційного адміністративного суду Верховного Суду можна ознайомитись за цим посиланням, до Касаційного господарського суду – за цим, до Касаційного кримінального суду Верховного Суду – за цим і до Касаційного цивільного суду – за цим.

У конкурсі, окрім суддів, брали участь також адвокати, науковці та кандидати із сукупним стажем. У підсумку серед 78 переможців конкурсу – 54 судді (69%), 14 – науковців (18%), 7 – адвокатів (9%), 3 – із сукупним стажем (4%). Таким чином, Комісія рекомендує на призначення майже 30% кандидатів, що раніше не працювали суддями.

Розподіл переможців у касаційних судах ВС за досвідом роботи:

Касаційний адміністративний суд (26 посад): 20 суддів, 4 науковці, 1 адвокат та 1 із сукупним стажем;

Касаційний господарський суд (16 посад): 11 суддів, 2 науковці та 3 адвокати;

Касаційний кримінальний суд (13 посад): 9 суддів, 3 науковці та 1 адвокат;

Касаційний цивільний суд (23 посади): 14 суддів, 5 науковців, 2 адвокатів та 2 із сукупним стажем.

Серед переможців конкурсу на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду 30 кандидатів наук та 5 докторів наук; жінок – 31, чоловіків – 47. Наймолодшому переможцю конкурсу 34 роки, а найстаршому – 61. Найбільша кількість переможців з Києва (24) та Харкова (8).

Комісії у проведенні конкурсу на одному з етапів допомагала Громадська рада доброчесності, яка встановлювала відповідність кандидата критеріям професійної етики та доброчесності під час кваліфікаційного оцінювання. Стосовно кандидатів ГРД підготувала 71 висновок. 55 кандидатів (77%) з висновками не потрапили до фінального рейтингу.

Завершився конкурс до Вищого антикорупційного суду

6 березня Вища кваліфікаційна комісія суддів України також підбила підсумки кваліфікаційного оцінювання та затвердила рейтинги кандидатів на зайняття вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

Конкурс на ці посади у новому суді, що створюється в межах судової реформи, тривав в Україні з 02 серпня 2018 року.

Документи на участь у конкурсі подали 343 кандидати, допущено до участі  270; 156 осіб успішно склали тестування, 113 – практичне завдання, з них 81 – до Вищого антикорупційного суду, та 32 – до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.

До 49 кандидатів (43%) у членів Громадської ради міжнародних експертів виникли питання щодо доброчесності та професійності, тоді як до  64 кандидатів (57%) таких питань не було і вони одразу перейшли до наступного етапу конкурсу – співбесід за результатами дослідження досьє.

У фінальному рейтингу взяв участь 71 кандидат. 

У прохідний рейтинг до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду увійшли 12 переможців конкурсу, серед яких 50% – судді, 50% – адвокати та науковці (перелік за цим посиланням). У рейтинг до першої інстанції Вищого антикорупційного суду увійшло 27 переможців конкурсу, 40% з яких мають досвід роботи адвокатами та науковцями, 60% –суддями (рейтинг можна переглянути тут).

Зазначимо, кандидати до суду складали анонімне письмове тестування на знання норм права, виконали практичне завдання, пройшли психологічне тестування, їх досьє були проаналізовані членами ВККСУ та ГРМЕ на предмет доброчесності (моралі, чесності, непідкупності), а також наявності знань та практичних навичок для розгляду відповідних справ.

Розпочався прийом заяв на посаду бізнес-омбудсмена

Рада бізнес-омбудсмена оголосила про початок прийому заявок від потенційних кандидатів на посаду бізнес-омбудсмена України.

Документи приймаються до 15 березня 2019 року.

Бізнес-омбудсмен розглядає скарги щодо проявів корупції та будь-яких інших порушень законних інтересів підприємців органами державної та муніципальної влади, підприємствами під їх управлінням та окремими чиновниками. Рада бізнес-омбудсмена представляє та захищає інтереси бізнесу в державних органах.

До основних завдань бізнес-омбудсмена належить:

очолювати Раду бізнес-омбудсмена, визначати і формувати стратегію її діяльності,

ухвалювати рішення щодо розгляду тих або інших скарг від бізнесу або ж відхилення їх у разі відсутності належних для цього законодавчих підстав,

здійснювати представницькі функції Ради у контактах з її наглядовою радою та органами державної влади,

звітувати наглядовій раді про результати діяльності Ради бізнес-омбудсмена.

Кандидати на посаду бізнес-омбудсмена України мають, зокрема, мати вищу освіту за ступенем магістра економіки або права і демонструвати глибокі знання економічних, соціальних та політичних проблем в Україні та мати релевантний професійний досвід. Обов’язковою вимогою для кандидатів є вільне володіння англійською мовою.

Кандидати на посаду бізнес-омбудсмена не можуть займати жодну виборну посаду або ж посади в органах державної та місцевої влади. До участі в конкурсі також не допускаються кандидати, які протягом останніх 3 років працювали на державній службі чи в органах місцевої влади. Кандидати не можуть бути членами будь-якої політичної партії, а також мати фінансові чи інвестиційні інтереси в будь-якому бізнесі на території України.

За результатами конкурсного відбору, найсильнішому кандидату буде запропонований контракт терміном на 2 роки.  

Усі зацікавленні кандидати можуть надсилати свої резюме на електронну пошту: cv@boi.org.ua.

Альгірдас Шемета, колишній єврокомісар та двічі міністр фінансів Литви, є бізнес-омбудсменом в Україні з 22 грудня 2014 року. Наразі команда Ради бізнес-омбудсмена складається з 35 фахівців із західною освітою та професійним досвідом у юриспруденції, стратегічному управлінні, економіці, аудиті та управлінні ризиками.

Стартував відбір на посаду члена ВККСУ від квоти омбудсмена

Оголошено проведення публічного конкурсу з добору кандидата у члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України для призначення від квоти Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Заяви та інші документи щодо участі в конкурсі приймаються Секретаріатом Уповноваженого до 18 березня 2019 року включно. До завершення цього строку особа має право відкликати свої документи, доповнити їх або внести до них відповідні зміни.

Заява та документи можуть бути надіслані поштою на адресу Секретаріату Уповноваженого (на адресу: 01008, м. Київ-08, вул. Інститутська, 21/8) або передані через громадську приймальню Секретаріату Уповноваженого з вказаною адресою.

Особа, яка хоче взяти учать у публічному конкурсі, подає такі документи:

1) письмову заяву, адресовану конкурсній комісії, про участь у конкурсі, яка повинна містити прізвище, ім’я та по батькові кандидата, адресу місця реєстрації та фактичного проживання, контактний номер телефону, особистий підпис та дату подання заяви за формою, що додається;

2) резюме в довільній формі та фото розміром 3х4 см;

3) автобіографію (в довільній формі, яка містить інформацію про кандидата та членів його сім’ї);

4) мотиваційний лист, в якому викладаються мотиви бути призначеним членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;

5) копію документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;

6) копію трудової книжки (за наявності);

7) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік (у вигляді роздрукованого примірника заповненої декларації на офіційному веб-сайті НАЗК);

8) копії документів про освіту з додатками, вчені звання та наукові ступені (за наявності);

9) довідку медичної установи про стан здоров’я кандидата з висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов'язаній із виконанням функцій держави;

10) копію військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);

11) письмову заяву про відсутність обмежень щодо членства у Вищій кваліфікаційній комісії суддів України, а також про відповідність вимогам щодо несумісності або зобов’язання виконувати вимоги щодо несумісності          у разі призначення членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за формою, що додається;

12) заяву про проведення перевірки, визначеної Законом України «Про очищення влади» або копію довідки у разі проходження такої перевірки;

13) згоду на проведення спеціальної перевірки відповідно до закону.

Кандидати мають право подати додаткову інформацію стосовно своєї освіти, досвіду роботи, професійного рівня (характеристики, рекомендації, сертифікати про підвищення кваліфікації, наукові публікації тощо).

До участі в конкурсі допускаються особи, які є громадянами України, мають повну вищу юридичну освіту (вищу юридичну освіту ступеня магістра або прирівняну до неї вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, здобуту в Україні, а також вищу юридичну освіту відповідного ступеня, здобуту в іноземних державах та визнану в Україні в установленому законом порядку) і стаж професійної діяльності у сфері права не менше п’ятнадцяти років (стаж професійної діяльності за спеціальністю після здобуття нею вищої юридичної освіти).

Не можуть бути членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України:

1) особи, визнані судом недієздатними або обмежено дієздатними;

2) особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку;

3) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією;

4) особи, які були членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України або Вищої ради юстиції до набрання чинності Законом України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»;

5) особи, які перебувають на адміністративних посадах у судах;

6) особи, які не відповідають вимогам Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо несумісності з іншими видами діяльності та не усунули таку невідповідність протягом розумного строку, але не більш як протягом тридцяти днів із дня виникнення обставин, які призводять до порушення вимог щодо несумісності;

7) які є суддями.

У Харкові відкрили модельний офіс пробації

У Харкові за підтримки Проекту NORLAU (Норвезькі радники з питань верховенства права в Україні) відбулося відкриття першого модельного офісу пробації, повідомляє Міністерство юстиції України.

За словами начальника філії Державної установи «Центр пробації» в Харківській області Марини Гричанюк, на базі офісу будуть впроваджуватися пробаційні програми, групові та тренінгові заняття, організовані за участю партнерських організацій (із центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центром зайнятості, БВПД, громадськими та благодійними організаціями тощо).

Окрім того, в офісі розміщено обладнання для профорієнтації суб’єктів пробації в онлайн-форматі.

Приміщення новоствореного офісу обладнано технічними засобами та буде використовуватись як багатофункціональний офіс, розроблений із урахуванням особливостей виконання низки завдань. Зокрема, офіс має багатофункціональну архітектуру, що обумовлено новим менеджментом справами і роботою з клієнтами пробації.

Окремо передбачено робочі місця для працівників органу пробації, оснащені комфортними меблями та сучасним комп’ютерним обладнанням (так звана закрита зона), а також простір для індивідуальної і групової роботи із засудженими (відкрита зона).

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика