НовиниУкраїна

Найголовніше за тиждень: визначено склад Комісії з питань правової реформи, комітети Верховної Ради, у серпні презентують план впровадження ЄСІТС, призначено освітнього омбудсмена, конкурс на посаду Уповноваженого зі захисту держмови

17.08.2019 / 09:00
441
+A
-a

Найголовніше за тиждень: визначено склад Комісії з питань правової реформи, комітети Верховної Ради, у серпні презентують план впровадження ЄСІТС, призначено освітнього омбудсмена, конкурс на посаду Уповноваженого зі захисту держмови

Президент затвердив склад Комісії з питань правової реформи

Президент України Володимир Зеленський схвалив Указ № 584/2019, яким затвердив положення про Комісію з питань правової реформи і її персональний склад.

Комісія, зокрема, забезпечує розроблення та внесення Президентові узгоджених пропозицій з питань вдосконалення правової системи України, готує та узагальнює пропозиції стосовно змін до Конституції України, законодавства про організацію судової влади, здійснення правосуддя та статус суддів, законодавства про кримінальну відповідальність та кримінального процесуального законодавства, а також стосовно розвитку юридичної освіти, реформування органів правопорядку.

Окрім того, Комісія напрацьовує правові засади щодо створення умов для реінтеграції в єдиний конституційний простір України тимчасово окупованих територій та населення, що на них проживає.

Склад Комісії формується з числа фахівців у галузі права, у тому числі провідних вчених, представників міжнародних організацій та всеукраїнських громадських об'єднань, діяльність яких спрямована на захист прав людини і основоположних свобод.

Визначено, що співголовами Комісії є заступник Керівника Офісу Президента України, співголова Комісії Руслан Рябошапка і професор кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Михайло Буроменський (за згодою). Членами Комісії запропоновано стати 84 особам. 25 представникам міжнародних організацій пропонують роль консультантів.

У складі Комісії з числа її членів утворюються робочі групи з питань: підготовки пропозицій щодо внесення змін до Конституції України; розвитку законодавства про організацію судової влади та здійснення правосуддя; розвитку кримінального права; реформування кримінальної юстиції; розвитку юридичної освіти і реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Цікаво, що третина потенційних членів Комісії вже працювала в аналогічних органах колишніх Президентів України.

Нагадаємо, Раду з питань судової реформи та Конституційну Комісію Зеленський ліквідував своїм Указом 21 червня 2019 року.

Визначено профільні комітети нової Верховної Ради

15 серпня підготовча депутатська група народних депутатів визначила перелік із 23-х профільних комітетів Верховної Ради дев’ятого скликання та їхні назви.

Узгоджено створити такі комітети:

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, Комітет з питань бюджету, Комітет з питань економічного розвитку;

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики, Комітет з питань молоді та спорту, Комітет з питань освіти, науки та інновацій;

Комітет з питань правової політики, Комітет з питань антикорупційної політики, Комітет з питань правоохоронної діяльності;

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій в Донецькій і Луганській областях, деокупації Криму, прав національних меншин, міжнаціональних відносин;

Комітет з питань цифрової трансформації, Комітет з питань аграрної та земельної політики, Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, Комітет з питань транспорту та інфраструктури;

Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування, регіонального розвитку, містобудування та житлової політики;

Комітет з питань національної безпеки, оборони і розвідки;

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування, Комітет з питань екологічної політики та природокористування, Комітет з питань соціальної політики та захисту прав людини;

Комітет з питань свободи слова, Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України, Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентської співпраці, Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

Варто зазначити, урочисте засідання та перше пленарне засідання українського парламенту нового скликання відбудеться 29 серпня 2019 року.

Новий план впровадження системи ЄСІТС презентують у серпні

Новий план впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи презентують у серпні. Про це йшлося під час зустрічі членів Вищої ради правосуддя, експертів та представників суддівського самоврядування.

Учасники зустрічі говорили про можливий графік запуску восьми модулів, серед яких – єдиний контакт-центр судової влади України, єдина підсистема управління фінансово-господарськими процесами, офіційна електронна адреса (електронний кабінет), офіційний веб-портал «Судова влада України», єдиний державний реєстр судових рішень, електронний суд, автоматизований розподіл та судова статистика.

Керівники держпідприємства «Інформаційні судові системи» повідомили, що наразі передбачається створення нової архітектури системи. Пропонується використати інноваційні рішення та застосувати принцип системи «гібридної архітектури» ЄСІТС, що поєднує безпеку та сервіси для громадян, які є у відкритому доступі.

Як наголосив заступник Голови Державної судової адміністрації України Сергій Чорнуцький, у кінці серпня 2019 року план впровадження ЄСІТС буде винесено на обговорення з усіма учасниками.

Нагадаємо, на початку березня 2019 року Державна судова адміністрація України на виконання рішення Вищої ради правосуддя відкликала офіційне оголошення щодо початку роботи ЄСІТС. Таке рішення довелося прийняти з метою збільшення часу для підготовки судів щодо роботи з системою та можливості доопрацювання Положення про ЄСІТС.

Кабінет Міністрів схвалив кандидатуру освітнього омбудсмена

14 серпня 2019 року Кабінет Міністрів офіційно призначив Сергія Горбачова на посаду освітнього омбудсмена.

Зазначимо, результати відбору на цю посаду Міністерство освіти та науки оголосило 12 липня.

За процедурою, спочатку спеціально створена комісія розглянула всіх кандидатів та відібрала з них трьох осіб, яких рекомендувала до призначення Міністру. 

Додамо, Інститут освітнього омбудсмена створюється для захисту прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.

Освітній омбудсмен, зокрема, не може поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім творчої та викладацької, має бути громадянином України, що проживає на території держави не менше 5 років, мати вищу освіту та відповідний досвід роботи, а також вільно володіти державною мовою.

Зазначимо, Горбачов закінчив у 1985 році Запорізький державний педагогічний університет за спеціальністю «Російська мова і література».

Новобраний омбудсмен має стаж роботи у сфері освіти або науки понад 13 років, працював вчителем російської мови, обіймав посаду директора школи-ліцею «Логос». На час подання посади був директором спеціалізованої школи з поглибленим вивченням української мови та літератури І-ІІІ ступенів № 148 імені Івана Багряного у Києві.

Розпочато конкурс на посаду Уповноваженого із захисту державної мови

У Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відкрито конкурс для подання заяв від претендентів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови.

Після відбору кандидатів пропозиції будуть внесені до Кабінету Міністрів України.

Вимоги до кандидатури кандидатів на посаду Уповноваженого із захисту державної мови містяться у статті 50 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Заяви та інші документи для участі у конкурсі мають бути надіслані рекомендованим листом (з повідомленням про вручення) або подані до Секретаріату Уповноваженого (вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008) з позначенням на конверті «На конкурс з добору кандидата на посаду Уповноваженого із захисту державної мови».

Документи приймаються до 24 години 30 серпня 2019 року (включно). Конкурс відбудеться 4 вересня 2019 року об 11:00, кабінет 403, вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008.

Нагадаємо, до повноважень Уповноваженого, зокрема, входить розгляд скарг фізичних та юридичних осіб на дії та бездіяльність органів влади щодо дотримання законодавства про державну мову і складання протоколів та накладення штрафів за порушення мовного закону.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика