НовиниУкраїна

НБУ затвердив порядок підтвердження наявності або відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи

29.03.2019 / 12:11
543
+A
-a

НБУ затвердив порядок підтвердження наявності або відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи

Радою національного банку України затверджено Положення про порядок підтвердження Радою Національного банку України наявності або відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та (або) фінансової системи держави.

Положення розроблено відповідно до Конституції України, статті 9 Закону України «Про Національний банк України», статті 12 Закону України «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон) та встановлює порядок дій Ради Національного банку України (далі - Рада Національного банку) під час підтвердження наявності або відсутності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та (або) фінансової системи держави, передбачених частиною першою статті 12 Закону (далі - ознаки та (або) обставини).

Ознаками та (або) обставинами можуть бути:

1) зниження обсягу міжнародних (золотовалютних) резервів України, рівень яких є недостатнім для забезпечення макроекономічної стабільності;

2) ескалація суспільно-політичної та/або геополітичної напруги, що створює ризик для стабільності фінансового сектору України;

3) значне зниження курсу гривні до іноземних валют на валютному ринку України;

4) суттєве зниження чистого припливу капіталу в Україну;

5) значне зменшення загального обсягу вкладів (депозитів) у банківській системі;

6) зростання вартості запозичень та погіршення фінансових умов на зовнішніх та внутрішньому ринках, які унеможливлюють чи суттєво ускладнюють доступ до рефінансування зобов'язань Урядом України чи приватним сектором;

7) суттєве зростання дефіциту поточного рахунку платіжного балансу України;

8) інші ознаки та (або) обставини, що можуть свідчити про наявність істотних ризиків для стабільності банківської та (або) фінансової системи держави.

Рішення Правління Національного банку України (далі - Правління Національного банку) про запровадження нового заходу захисту, якщо з дня припинення дії попереднього подібного заходу захисту минуло менше шести місяців, або про подовження строку дії кожного попереднього заходу захисту не більше ніж на шість місяців, потребує підтвердження Радою Національного банку наявності ознак та (або) обставин.

У разі необхідності отримання підтвердження наявності ознак нестійкого фінансового стану банківської системи, погіршення стану платіжного балансу України, виникнення обставин, що загрожують стабільності банківської та (або) фінансової системи держави, Правління Національного банку звертається з відповідним запитом до Ради Національного банку в порядку, передбаченому статтею 12 Закону.

Запит оформляється супровідним листом за підписом Голови Національного банку або іншої уповноваженої рішенням Правління Національного банку особи (далі - Запит). До Запиту додається належним чином засвідчена копія звіту про запровадження заходу (заходів) захисту (далі - Звіт), який складений відповідно до вимог частини четвертої статті 12 Закону для подання Комітету Верховної Ради України, до предметів відання якого належить питання банківської діяльності.

Звіт оголошується на засіданні Ради Національного банку Головою Національного банку (або уповноваженою ним особою) або заступником Голови Національного банку України, до сфери відповідальності якого належить питання валютного регулювання (або уповноваженою ним особою).

Рада Національного банку може звернутися до Правління Національного банку з письмовим запитом щодо отримання додаткових матеріалів (аналітичних, статистичних, прогнозних та інформаційних), на підставі яких складався Звіт.

Комітет з питань грошово-кредитної політики Ради Національного банку (далі - Комітет) опрацьовує Запит, Звіт та додаткові матеріали (за наявності).

Комітет за результатами обговорення на своєму засіданні готує проект рішення з рекомендацією Раді Національного банку щодо підтвердження наявності або відсутності ознак та (або) обставин (далі - проект Рішення).

На засідання Ради Національного банку запрошується заступник Голови Національного банку України (або уповноважена ним особа), до сфери відповідальності якого належить питання валютного регулювання.

Рада Національного банку приймає на своєму засіданні рішення щодо підтвердження наявності або відсутності ознак та (або) обставин простою більшістю голосів.

Члени Ради Національного банку, які мають окрему думку, викладають її в письмовому вигляді на окремому аркуші паперу і додають до рішення Ради Національного банку.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика