НовиниУкраїна

НБУ змінив порядок розміщення внутрішніх державних позик

24.09.2019 / 19:49
451
+A
-a

НБУ змінив порядок розміщення внутрішніх державних позик

Набула чинності Постанова Національного банку України, якою внесено зміни до Положення про порядок проведення операцій, пов'язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик.

Зокрема цим документом вводиться поняття «електронні торговельні системи» (далі - ЕТС), під яким розуміється електронна торговельна система Bloomberg, Refinitiv або інші ЕТС компаній, з якими Міністерство фінансів України підписало договір про надання відповідних послуг.

Крім того передбачено, що первинні дилери беруть участь у розміщенні облігацій від свого імені та за свій рахунок і можуть подавати конкурентні та неконкурентні заявки на придбання облігацій.

Первинні дилери, які не є депозитарними установами, беруть участь у розміщенні облігацій від свого імені та за свій рахунок, використовуючи виключно засоби ЕТС, та повинні мати відкриті сегреговані рахунки в межах рахунків у цінних паперах депозитарних установ, відкритих у системі депозитарного обліку депозитарію Національного банку.

Первинні дилери, які є депозитарними установами, також можуть виконувати функцію брокера для своїх клієнтів (якщо одночасно вони є депонентами/клієнтами їх депозитарної установи), беручи участь у розміщенні облігацій від свого імені, за дорученням та за рахунок клієнта, і подавати конкурентні та неконкурентні заявки на придбання облігацій. Такі операції здійснюються на договірних засадах первинного дилера з клієнтом у порядку, визначеному законодавством України.

Первинний дилер, який не є депозитарною установою, зобов'язаний не пізніше дня, що передує дню оголошеного розміщення, у якому такий первинний дилер має намір брати участь, надати депозитарій установі, яка обслуговує його рахунок у цінних паперах, інформацію, визначену законодавством з питань депозитарної діяльності, з метою забезпечення проведення розрахунків за придбані облігації. Первинний дилер у разі зміни інформації, що раніше надавалася ним депозитарній установі, зобов'язаний не пізніше наступного дня з моменту виникнення відповідних змін, але не пізніше дня, що передує дню оголошеного розміщення, у якому такий первинний дилер має намір брати участь, надати депозитарній установі оновлену інформацію.

Первинний дилер, який не є депозитарною установою, перед поданням інформації депозитарній установі, має пересвідчитися, що банк, який обслуговуватиме його розрахунки за результатами розміщення, є в переліку банків, що виконали тестування взаємодії системи автоматизації депозитарію Національного банку та системи автоматизації обслуговуючого банку, розміщеному на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку.

Постанову доповнено новою главою, яка встановлює порядок повідомлення про розміщення облігацій за умови їх розміщення засобами ЕТС. Зокрема, розміщення облігацій засобами ЕТС здійснюється в один етап на підставі повідомлення про розміщення облігацій внутрішніх державних позик, яке формує і надсилає учасникам розміщення Міністерство фінансів засобами ЕТС. Передбачено і перелік інформації, яку повинно містити таке повідомлення.

У повідомленні про розміщення облігацій внутрішніх державних позик у разі розміщення облігацій у формі їх продажу за фіксованим рівнем дохідності зазначається також числове значення цього рівня дохідності.

Національний банк здійснює перевірку повідомлення про розміщення облігацій внутрішніх державних позик та в разі виявлення неточностей, уключаючи некоректну дату розрахунків (оплати) за облігаціями, інші умови випуску облігацій або причини, які унеможливлюють проведення коректних розрахунків за результатами розміщення облігацій, терміново повідомляє про це Міністерство фінансів засобами ЕТС до початку проведення розміщення.

Зазначене повідомлення за своїм юридичним статусом є пропозицією Міністерства фінансів учасникам розміщення облігацій укласти угоду про купівлю/продаж облігацій на умовах, визначених таким повідомленням, та в порядку, установленому цим Положенням.

Представники ЕТС у разі первинного розміщення облігацій створюють новий інструмент в ЕТС та присвоюють йому назву на підставі отриманої від Міністерства фінансів інформації стосовно дат сплати купонного доходу (для купонних облігацій) та повного погашення облігацій, валюти їх випуску, номінальної вартості та іншої інформації відповідно до умов розміщення.

Також прописано механізм розміщення облігацій засобами ЕТС.

Національний банк у разі виявлення системою автоматизації депозитарію Національного банку порушення встановлених вимог, неможливості ідентифікації первинного дилера за його кодом учасника розміщення облігацій в ЕТС, неточностей у підрахунках, здійснених ЕТС, установлення некоректної дати розрахунків (оплати) за облігаціями, інших умов випуску облігацій, порушення вимог цього Положення та інших причин, які унеможливлюють проведення коректних розрахунків за результатами розміщення облігацій, відхиляє отриману від ЕТС інформацію, яка містить результати задоволення заявок, та повідомляє Міністерство фінансів про неможливість проведення розрахунків за розміщенням облігацій із зазначенням причин засобами системи електронного документообігу.

Під час проведення розміщення облігацій засобами ЕТС у разі зазначення первинним дилером у заявках неповних або некоректних реквізитів облігації зараховуються на власний рахунок у цінних паперах первинного дилера.

Ідентифікація первинного дилера Депозитарієм Національного банку відбувається за допомогою його коду учасника розміщення облігацій в ЕТС.

Національний банк після зарахування облігацій на рахунки в цінних паперах учасників розміщення та/або їх клієнтів формує та надсилає Міністерству фінансів зведену відомість розподілу облігацій за результатами їх розміщення засобами ЕТС у паперовій або електронній формі із застосуванням ЕЦП у захищеному вигляді.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика