НовиниУкраїна

Новий законопроект про мову: які поправки вносяться до ККУ та КУАП

04.10.2018 / 17:27
4670
+A
-a

Новий законопроект про мову: які поправки вносяться до ККУ та КУАП

Сьогодні Верховна Рада прийняла за основу проект Закону «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 5607-д.

Законопроект вносить зміни до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ККУ доповнюється статтею 338 «наруга над державними символами».

Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України, публічне приниження чи зневажання державної мови – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 грн) або арештом на строк до 6 місяців або позбавленням волі на строк до 3 років.

КУпАП доповнюється кількома статтями.

Стаття 188 (49) «Порушення законодавства у сфері застосування державної мови» передбачає, що порушення норми про обов’язкове застосування державної мови під час засідань, заходів, зустрічей і робочого спілкування, в актах, діловодстві та документообігу в органах державної влади, органах влади Автономної Республіки Крим і органах місцевого самоврядування в Україні, на державних і комунальних підприємствах, в установах та організаціях, інших суб'єктах господарювання державної і комунальної форм власності, у судочинстві, в Збройних Силах України та інших військових формуваннях, в правоохоронних органах, на державному кордоні України, в процесі виборі та референдумів, в міжнародних договорах України – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог щодо застосування державної мови у сфері освіти, науки, культури, книговидання, електронних інформаційних систем, інформації для загального ознайомлення, публічних заходів, технічної і проектної документації, реклами, охорони здоров’я, юридичних послуг, спорту, телекомунікацій та поштового зв’язку, транспорту – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог щодо застосування державної мови на телебаченні та радіомовленні, – передбачено накладення штрафу на посадових осіб від 500 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог щодо застосування державної мови друкованими засобами масової інформації – штрафи від 400 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог щодо застосування державної мови щодо надання інформації про товари та послуги суб'єктами господарювання усіх форм власності – штраф від 300 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Інші порушення щодо порядку застосування державної мови, крім порушення порядку застосування державної мови телерадіоорганізаціями, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Повторне протягом року вчинення порушення з числа зазначених у частинах першій, другій, третій, четвертій, п’ятій або шостій цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, – передбачає штраф від 400 до 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певну посаду чи займатися певною діяльністю.

Стаття 244-22 «Уповноважений із захисту державної мови».

Стаття передбачає, що Уповноважений із захисту державної мови розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства у сфері застосування державної мови.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика