НовиниУкраїна

Омбудсмен пропонує вилучити з порядку денного Ради два законопроекти

04.09.2018 / 09:58
1227
+A
-a

Омбудсмен пропонує вилучити з порядку денного Ради два законопроекти

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова внесла свої корективи до проектів законів, запропонованих на розгляд народних депутатів цього тижня.

Одні з найголовніших змін стосуються проекту Закону № 6634 «Про первинну медичну допомогу на засадах сімейної медицини». Проект закону визначає види та засади її надання, а також регламентує створення та функціонування профільних органів – Центрів первинної медичної допомоги. Однак положення потребують ґрунтовного доопрацювання, адже вони не враховують норми існуючого законодавства в частині забезпечення реалізації програми медичних гарантій. Саме первинна медична допомога є частиною цих гарантій та надаватиме пацієнтам медичні послуги та ліки, які оплачуються з державного бюджету України. До того ж, значна частина положень проекту дублюється. Відтак, Уповноважений Людмила Денісова впевнена, що у такому вигляді голосувати за законопроект у першому читанні не можна.

Ще одним проектом закону, який Омбудсмен пропонує не підтримувати, став законопроект № 4571 щодо подолання піратства та поліпшення інвестиційного клімату. Він створює загрозу порушення ЗУ «Про захист персональних даних», адже передбачає оприлюднення на офіційному веб-сайті реєстраційного номеру картки платника податків фізичної особи (ідентифікаційного коду) громадян. Людмила Денісова наполягає, що така інформація може розголошуватися лише за обґрунтованої необхідності, яка у проекті не визначена.

До ряду проектів нормативно-правових актів, які розглядатимуть у Верховній Раді цього тижня, Уповноважений внесла зауваження.

Так, положення законопроекту № 1170, про внесення змін до ЗУ «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» та інших законів, стосуються здебільшого впорядкування виплат реабілітованим громадянам, але водночас ініціатор пропонує змінити не лише назву документу, порядок розміщення статей у ньому, а і ввести поняття потерпілих від репресій осіб. Такі нові норми, вважає Людмила Денісова,  неузгоджені з чинною редакцією змінюваного Закону, на чому наголошує і профільний комітет, тому їх необхідно змінити.

Що стосується змін у системі гарантування вкладів фізичних осіб, то Уповноважений переконана: досі залишається невизначеним питання виплати громадянам відшкодування у разі припинення існування спеціалізованого Фонду як юридичної особи. Людмила Денісова пропонує у проекті закону № 7092 «Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо передачі активів неприбутковій організації у разі реорганізації та/або ліквідації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» не просто зазначити, що у таких випадках кошти перераховуються до держбюджету, а й передбачити орган, який здійснюватиме ці виплати.

Запровадження накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яке пропонують народні депутати у проекті Закону №6677, також не обійшлося без зауважень Омбудсмена. Людмила Денісова вважає, що основні положення щодо гарантій схоронності коштів мають бути прописані безпосередньо у Законі, а не окремо визначатися Кабінетом Міністрів України. Такі норми мають убезпечити громадян від невиплати коштів при виході на пенсію. Окрім цього у законопроекті варто запровадити додаткову відповідальність роботодавців. За проектом, саме вони обирають недержавний пенсійний фонд для свого працівника, який не визначився самостійно. Людмила Денісова вважає, що у цій площині можливі зловживання з боку роботодавців. Уповноважений також звертає увагу, що ні у чинному законодавстві, ні в цьому проекті немає визначення «обов`язкова накопичувальна система пенсійного страхування», тому можна лише припустити, що йдеться про обов’язкову участь у накопичувальній системі.

Положення проекту закону № 8336 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення гарантій незалежності судового експерта та належного забезпечення здійснення судово-експертної діяльності»у існуючій редакції можуть спровокувати перевантаження судово-експертних установ та порушення прав на здійснення професійної діяльності. Водночас, окремі норми законопроекту можуть призвести до колізій та спірних моментів під час правозастосування.

Уповноважений пропонує відредагувати і проект Закону України «Про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку». Людмила Денісова впевнена, що обмежувати використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням потрібно починаючи з 3-поверхових будинків, а не лише з 16 і більше, як зараз вказано у законопроекті.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Квітень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
ЗАХОДИ
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика