НовиниУкраїна

Оприлюднено список 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

24.09.2018 / 15:45
1035
+A
-a

Оприлюднено список 12 кандидатів до Громадської ради міжнародних експертів

П’ять міжнародних організацій надали ВККСУ інформацію щодо 12 кандидатів для обрання до складу Громадської ради міжнародних експертів (ГРМЕ), яка сприятиме Комісії у проведенні конкурсного добору суддів до Вищого антикорупційного суду.

Кандидатів рекомендували Рада Європи, Європейський Союз, Європейське бюро боротьби з шахрайством (OLAF), Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD)

З-поміж іншого, запропоновані експерти мають досвід роботи суддями, адвокатами, прокурорами та суміжний досвід роботи у США, Канаді, Великій Британії, Шотландії, Данії, Іспанії, Італії, Литві, Гватемалі, Македонії.

Список кандидатур до складу Громадської ради міжнародних експертів:

ГУТАУСКАС, Аурелійус (GUTAUSKAS, Aurelijus) — суддя Верховного Суду. Досвід суддівської роботи, спеціалізація — кримінальне право, організована злочинність, суддівська етика та дисципліна. Голова відділу кримінальних проваджень і Комісії з питань суддівської етики та дисципліни. Експерт MONEYVAL і GRECO, у минулому член комісії з екзаменування кандидатів при Генеральній прокуратурі.

ДЕНКЕР, Флемінг Сі (DENKER, Flemming C.) — екс-заступник державного прокурора в Управлінні з розслідування особливо важливих економічних злочинів. Працював прокурором, адвокатом. Спеціалізація: корупція та економічні злочини. Колишній член GRECO, мультидисциплінарної  групи з питань корупції при Раді Європи і Групи з моніторингу реалізації Конвенції ООН проти корупції.

ЕСКОБАР МЕДЖІА, Клаудіа (ESCOBAR MEJIA, Claudia) — екс-суддя апеляційного суду. Досвід здійснення судочинства за спеціалізацією у справах, пов’язаних із доброчесністю та корупцією. Подала заяву у відставку після викриття спроби корупційного впливу на процес суддівських призначень. Бере активну участь у сприянні розвитку верховенства права і боротьбі з корупцією шляхом зміцнення незалежності суддів. Отримала нагороду за розвиток демократії «Democracy Award» від Національного фонду підтримки демократії (NED) за відданість справі боротьби з корупцією та підтримки прав людини.

ЗАЖЕЧНИ, Тед (ZARZECZNY, Ted) — суддя Суду королівської лави у провінції Саскачеван (Канада). Досвід роботи прокурором, адвокатом. Спеціалізація: кримінальне та цивільне право,  корупція, шахрайство, злочинна змова. У минулому обіймав посаду державного прокурора. Брав участь в освітньому проекті для суддів в Україні. Екс-співголова Дисциплінарного комітету Юридичного товариства (об'єднання адвокатів), що забезпечує дотримання вимог Кодексу професійної доброчесності та етичних стандартів.

КАСТРЕСАНА ФЕРНАНДЕЗ, Карлос (CASTRESANA FERNANDEZ, Carlos) — начальник відділу кримінального права в юридичній фірмі. Має досвід роботи на посадах прокурора, судді, адвоката. Спеціалізація: господарське кримінальне право, корупція, права людини. Екс-голова Міжнародної комісії проти безкарності у Ґватемалі, створеної Організацією Об’єднаних Націй. Член Міжнародної антикорупційної консультативної ради (МАКР) в Україні.

КЕССЛЕР, Джованні (KESSLER, Giovanni) — екс-голова Агентства митниці та монополій Італійської Республіки. Досвід підтримання державного обвинувачення. Спеціалізація: шахрайство і корупція. Колишній генеральний директор  Європейського бюро з боротьби з шахрайством. Член Конкурсної комісії з добору кандидатів на посаду голови Національного антикорупційного бюро України. Член Міжнародної антикорупційної консультативної ради в Україні.

КОРДІ, Роберт Джей (CORDY, Robert J.) — cуддя Верховного Суду штату Массачусетс (США) у відставці. Досвід роботи на посадах прокурора і судді. Спеціалізація: боротьба з корупцією, правове забезпечення професійної етики. Член Державної комісії з питань етики. Колишній начальник федерального Управління боротьби з корупцією в державній сфері. Сприяв підвищенню ролі суддівської етики та верховенства права в роботі суддів різних країн, зокрема України. Читав лекції з кримінального права у Гарвардській школі права.

ЛАЗАРОВА ТРАЙКОВСЬКА, Мір’яна (LAZAROVA TRAJKOVSKA, Mirjana) – екс-голова Першої секції Європейського суду з прав людини. Досвід суддівської роботи. Спеціалізація: права людини, конституційні питання та питання, пов’язані з корупцією. У минулому працювала суддею Конституційного суду та членом Венеціанської комісії. У ЄСПЛ упродовж трьох років була одноособовим суддею у справах, що стосувалися України. Очолювала Державну виборчу комісію.

ТРАССЛЕР, Маргеріт Джей (TRUSSLER, Marguerite J.) – комісар з питань етики у провінції Альберта (Канада). Досвід роботи суддею та адвокатом. Спеціалізація: кримінальне право, етика, шахрайство, корупція. Колишня суддя Суду королівської лави. Оцінювання доброчесності, конфлікту інтересів та запобігання корупції серед державних службовців.

ФАЙЕРСТОУН, Томас (FIRESTONE, Thomas) — адвокат. Має досвід прокурорської та адвокатської роботи. Спеціалізація: корупція та організована злочинність. Поглиблені знання особливостей проваджень у Східній Європі та Російській Федерації. Працював у складі конкурсної комісії, яка обирала голову Агентства з розшуку та менеджменту активів. Обіймав посаду постійного представника з правових питань в Посольстві США в Російській Федерації (м. Москва).

ХАРРІС, Лорна (HARRIS, Lorna) — британський прокурор у відставці. Спеціалізація: протидія корупції, відмивання грошей і шахрайство, зокрема на міжнародному рівні. У минулому очолювала відділ міжнародного співробітництва та відділ з повернення активів у рамках цивільного провадження у складі Королівської канцелярії (відділ Суду королівської лави). Працювала в Бюро боротьби з шахрайством в особливо великих розмірах і в Прокурорській службі Шотландії. Очолювала комітет експертів, що розробляв Конвенцію Ради Європи про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму.

ХУПЕР, Сер Ентоні (HOOPER, Sir Anthony) — суддя апеляційного суду у відставці. Досвід здійснення судочинства зі спеціалізацією у галузі повернення активів (конфіскації) у межах кримінального та цивільного проваджень, зокрема конфіскації доходів, одержаних корупційним шляхом. Працював суддею кримінального та цивільного відділень Апеляційного суду Англії та Уельсу. Був призначений  членом Комісії з питань етики Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій. Викладав навчальний курс для суддів зі збереження та конфіскації доходів, одержаних злочинним чи корупційним шляхом.

Cтаттею 9 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» встановлено чіткі критерії, яким повинен відповідати кандидат у члени ГРМЕ: мати бездоганну ділову репутацію; високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, досвід роботи в інших країнах не менше ніж п’ять років зі здійснення процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення в суді чи здійснення судочинства у справах, пов’язаних із корупцією.

Зазначимо, ВККСУ обере з 12 кандидатів шістьох членів ГРМЕ, які два роки будуть працювати у складі ради.

Нагадаємо, у липні 2018 року за підтримки Міністерства закордонних справ України ВККС направила запрошення до 15 міжнародних організацій, які офіційно співпрацюють з Україною, стосовно надання пропозицій щодо кандидатур для призначення членами Громадської ради міжнародних експертів. Наразі з 12 запропонованих міжнародними організаціями експертів Комісія обере шість членів ГРМЕ, строк роботи яких становитиме два роки. Мета утворення ради – сприяти Комісії під час проведення конкурсу до Вищого антикорупційного суду через надання оцінки доброчесності.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика