НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

29.02.2016 / 09:16
19519
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

24 лютого стартував другий етап кваліфікаційного оцінювання суддів, які подали до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України заяви про обрання суддею безстроково.

Також у ВККСУ підбили перші результати оцінювання суддів. Зокрема, перші 13 суддів підтвердили можливість здійснювати правосуддя. Стосовно чотирьох суддів Комісія оголосила перерву в розгляді питання про визначення результатів первинного кваліфікаційного оцінювання через необхідність проведення додаткової перевірки даних суддівського досьє. Поки що лише один суддя не підтвердив можливість здійснювати правосуддя. Комісія відсторонила його від здійснення правосуддя та направила до Національної школи суддів України для проходження перепідготовки, яка триватиме до 22 серпня 2016 року. При перепідготовці враховуватиметься спеціалізація та  інстанційність суду, а також результати первинного кваліфікаційного оцінювання. Після навчання на суддю очікує повторне оцінювання.

Таким чином, Комісія завершила проведення оцінювання суддів першої групи. Наступні 20 осіб, які подали заяви про обрання суддею безстроково, розпочнуть первинне кваліфікаційне оцінювання 1 березня 2016 року. 

Нагадаємо, що 17 лютого стартувало первинне кваліфікаційне оцінювання суддів. Відповідно до рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 28 січня 2016 року протягом лютого - березня 2016 року кваліфікаційне оцінювання  пройдуть судді, які подали до Комісії заяви про обрання суддею безстроково (так звані п'ятирічки). Перші 100 суддів будуть проходити його з 17 лютого по 31 березня 2016 року. 

Кабінет Міністрів утворив Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. Цей центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом забезпечуватиме формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні. Рішення прийнято на реалізацію положень Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів". Тепер уряд має розпочати формування конкурсної комісії з призначення керівництва новоствореного органу. Кабінет Міністрів вже звернувся до парламенту з проханням якомога швидше подати своїх представників до конкурсної комісії з відбору кандидатів на посаду керівника відомства. Відповідно до Закону, Голова Національного агентства призначається Кабінетом Міністрів України за поданням Прем’єр-міністра України, який вносить для призначення на посаду кандидата, відібраного за результатами конкурсного відбору відповідно до цього Закону. Для відбору кандидатів на посаду Голови Нацагентства формується конкурсна комісія, члени якої обираються з числа осіб, які не є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, мають бездоганну ділову репутацію, високий суспільний авторитет, а також досвід роботи, пов’язаний з участю у формуванні та/або реалізації політики у сферах кримінальної юстиції або запобігання і протидії корупції, та до складу якої входять: три особи, визначені Верховною Радою України; одна особа, визначена Генеральним прокурором України; одна особа, визначена директором Національного антикорупційного бюро України;  одна особа, визначена Міністром юстиції України; одна особа, визначена головою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення; одна особа, визначена Міністром фінансів України. Відповідно до Прикінцевих положень Закону уряд має забезпечити проведення конкурсу з відбору Голови Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, у порядку, визначеному цим Законом, до введення його в дію, тобто до 1 червня 2016 року.

Президент визначив трьох представників до складу Комісії з проведення конкурсу на посаду Директора Державного бюро розслідувань. До складу Комісії від Президента увійшли: завідувач кафедри цивільного права юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Роман Майданик, професор кафедри теорії права та держави юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Віктор Самохвалов та партнер юридичної фірми "Саєнко Харенко" Тетяна Сліпачук. Тим часом у У Міністерстві юстиції запропонували трьох кандидатів, які могли б від уряду стати членами конкурсної комісії з призначення директора Державного бюро розслідувань та його заступників. Це перший заступник Міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе, перший заступник Міністра юстиції Наталія Севастьянова і народний депутат Антон Геращенко. Однак відповідного рішення уряду поки що нема, як і немає пропозицій щодо трьох представників від Верховної Ради. Варто зазначити, що відповідно до Закону «Про Державне бюро розслідувань» конкурсна комісія вважається повноважною у разі затвердження в її складі не менше шести осіб.

Також Президент України підписав три закони України, які необхідні для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом. Зокрема, свій підпис Петро Порошенко поставив під законами «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення засад діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів»; «Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації»; «Про внесення змін до Закону України "Про прокуратуру" щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду». Нагадаємо, що зазначені закони були внесені на розгляд Верховної Ради України главою держави як невідкладні та прийняті 18 лютого 2016 року. Їх основна мета – забезпечити виконання критеріїв у сфері боротьби з корупцією, необхідних для скасування візового режиму з Євросоюзом, зокрема процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації, діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, а також Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Стосовно змін до Закону "Про запобігання корупції" щодо роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій держслужбовців, то на сайті Президента зазначається, що наразі продовжуються консультації з Європейською комісією з метою напрацювання можливих змін, які Президент готовий внести до парламенту.

Фахівці в галузі права створили Комітет етики правосуддя, що має на меті слідкувати за дотриманням суддями, працівниками прокуратури й адвокатами професійних стандартів. У Комітеті етики правосуддя, який діятиме як інститут громадського контролю, створено три підкомітети: підкомітет суддівської етики, підкомітет прокурорської етики, підкомітет адвокатської етики.

Комітет етики правосуддя налічуватиме дев’ять постійних членів і збиратиметься не рідше ніж раз на місяць. Головою комітету обрали надзвичайного і повноважного посла, колишнього суддю Міжнародного кримінального суду щодо Югославії Володимира Василенка. Серед членів новоствореної структури також голова Українського юридичного товариства Олег Березюк, експерт проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» Оксана Цембрівська, суддя Конституційного Суду у відставці Микола Козюбра, доктор права Василь Кисіль, суддя федерального суду США Богдан Футей. У першу чергу Комітет розглядатиме відеоматеріали, які засвідчують поведінку судді, прокурора, адвоката, що не відповідає стандартам правосуддя.

Ще у двох містах України запрацювала нова патрульна поліція – у Вінниці та у Кременчуці. 22 лютого у місті Вінниця відбулася церемонія складання присяги новими патрульними поліцейськими. На заході були присутні Президент України Петро Порошенко, Голова Верховної Ради Володимир Гройсман та керівник Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Глава Національної поліції України нагадала, що запуск проекту нової патрульної служби у Вінниці співпав з річницею Євромайдану. Хатія Деканоідзе  висловила впевненість у тому, що нові правоохоронці будуть чесними і професійними, а робота поліції – відкритою і прозорою. Присягу прийняли 255 поліцейських. Начальником вінницької поліції був обраний кримський татарин Редван Усеїнов, який перед цим керував одним з підрозділів поліції у Києві.

27 лютого у Кременчуці Полтавської області почала свою роботу нова патрульна поліція. Присягу на вірність народу України склали 250 поліцейських. Урочиста церемонія за участю голови Полтавської ОДА Валерія Головка та голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького, мера Кременчука Віталія Малецького, начальника департаменту Національної поліції України Хатіє Деканоідзе, її заступника — керівника патрульної поліції Олександра Фацевича, начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області Олега Беха відбувалась на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Очолив патрульну поліцію Кременчука лейтенант поліції В’ячеслав Деркач.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика