НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

14.11.2016 / 09:10
4601
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Оголошено конкурс на 120 посад суддів Верховного Суду

Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила конкурс на зайняття 120 вакантних посад суддів касаційних судів у складі Верховного Суду. Вакантними є посади суддів у таких касаційних судах: Касаційному адміністративному суді – 30 одиниць; Касаційному господарському суді – 30 одиниць;  Касаційному кримінальному суді – 30 одиниць; Касаційному цивільному суді – 30 одиниць.

Участь у конкурсі має право брати особа, яка відповідає встановленим статтями 38, 69 та 81 Закону «Про судоустрій і статус суддів» вимогам до кандидата на посаду судді Верховного Суду.

Для участі у конкурсі особа повинна пройти процедуру повідомлення Комісії про намір взяти участь у конкурсі на посаду судді Верховного Суду для визначення дати та часу прийому документів.

Отримання таких повідомлень від кандидатів здійснюватиметься з 9 по 15 листопада 2016 року шляхом заповнення відповідної форми зворотного зв’язку на офіційному веб-сайті Комісії.

Прийом документів для участі у конкурсі здійснюватиметься у паперовій формі з 17 листопада по 9 грудня 2016 року включно у робочі дні з понеділка по четвер з 09 год. 30 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 17 год. 00 хв., у п’ятницю – з 09 год. 30 хв. до 13 год. 00 хв. та з 13 год. 45 хв. до 15 год. 45 хв. у приміщенні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за адресою: м. Київ, вул. Механізаторів, 9.

Кандидат має подати документи особисто у дату та час, визначені в процесі повідомлення.

Для участі у конкурсі подаються такі документи:

1) письмова заява про проведення кваліфікаційного оцінювання;

2) копія паспорта громадянина України;

3) анкета кандидата на посаду судді, що містить інформацію про нього;

4) мотиваційний лист, у якому викладаються мотиви бути суддею;

5) декларація родинних зв’язків кандидата на посаду судді – для кандидатів, які не є суддями, або декларація родинних зв’язків судді – для кандидатів, які є суддями;

6) декларація доброчесності судді;

7) копія диплома про вищу юридичну освіту (з додатками), здобуту в Україні, копії документів про вищу юридичну освіту, здобуту за кордоном, разом із копіями документів, що підтверджують їх визнання в Україні, а також копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності такого ступеня чи звання);

8) копія трудової книжки, послужного списку (за наявності такого списку);

9) довідка медичної установи про стан здоров’я кандидата з висновком щодо його придатності до роботи на посаді, пов’язаній із виконанням функцій держави;

10) письмова згода на збирання, зберігання, обробку та використання інформації про кандидата з метою оцінки його готовності до роботи на посаді судді;

11) згода на проведення щодо нього спеціальної перевірки відповідно до закону;

12) декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у порядку, встановленому законодавством про запобігання корупції;

13) копія військового квитка (для військовослужбовців або військовозобов’язаних);

14) заява про проведення перевірки, визначеної Законом України «Про очищення влади»;

15) документи, які підтверджують дотримання однієї з вимог, визначених частиною першою статті 38 Закону:

а) для підтвердження досвіду професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення – копія свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю, витяг з реєстру адвокатів та такі документи:

1) копії договорів, ордерів або інших документів, які посвідчували повноваження адвоката на надання правової допомоги під час здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення;

2) копії декларацій про доходи від професійної діяльності – для самозайнятої особи або фізичної особи – підприємця;

3) довідки з місця роботи та про заробітну плату, копію трудової книжки – для осіб, що здійснюють адвокатську діяльність у складі юридичної особи чи адвокатського об’єднання;

4) копії судових рішень та інших процесуальних документів, які підтверджують досвід професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення.

Кандидат може подати інші документи, що підтверджують досвід професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення.

Для підтвердження досвіду професійної діяльності адвоката щодо здійснення представництва в суді та/або захисту від кримінального обвинувачення, який здійснював таку діяльність до набрання чинності Законом України «Про адвокатуру» від 19 грудня 1992 року № 2887-XII, подається копія рішення про прийом в члени колегії адвокатів.

б) для підтвердження наукового ступеня у сфері права, здобутого у вищому навчальному закладі України (університеті, академії чи інституті, крім вищих військових навчальних закладів) – копію відповідного диплому;

в) для підтвердження наукового ступеня у сфері права, здобутого у вищому навчальному закладі іноземної держави, підтвердженого в Україні в установленому порядку, копію відповідного документа;

г) для підтвердження стажу наукової роботи у сфері права на посадах наукових або науково-педагогічних працівників у вищому навчальному закладі України (університеті, академії чи інституті, крім вищих військових навчальних закладів):

1) копія трудового договору (контракту);

2) довідка про підтвердження стажу наукової роботи підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації або їх правонаступників за формою, визначеною постановою правління Пенсійного фонду України від 06 квітня 2011 року № 10-3, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06 липня 2011 року за № 816/19554.

Кандидат може подати інші документи, що підтверджують стаж наукової роботи у сфері права на посадах наукових або науково-педагогічних працівників у вищому навчальному закладі України (університеті, академії чи інституті, крім вищих військових навчальних закладів).

ґ) для підтвердження стажу наукової роботи у сфері права на посадах наукових або науково-педагогічних працівників у вищому навчальному закладі іноземної держави копію трудового договору (контракту) або інші документи, що підтверджують стаж наукової роботи у сфері права на посадах наукових або науково-педагогічних працівників у вищому навчальному закладі іноземної держави.

У разі якщо необхідність подання відповідних документів, передбачена декількома підпунктами цього пункту, такі документи подаються в одному примірнику.

Разом з документами кандидат на посаду судді, який не є суддею, повинен заповнити інформацію про його персональні дані, контактні відомості, вищу освіту, вчене звання, відповідність вимогам до посади судді Верховного Суду, а також додані до заяви про проведення кваліфікаційного оцінювання документи за відповідними формами.

У ВККСУ звернули увагу, що без попередньої реєстрації не прийматимуть документи на конкурс до Верховного Суду.

Кандидати на посаду суддів Верховного Суду, які до 15 листопада не повідомили ВККСУ про намір взяти участь у конкурсі, не зможуть подати документи на участь у ньому.

Крім того, у разі якщо документи для участі у конкурсі буде подано не у спосіб, передбачений умовами проведення конкурсу, документи повертатимуться без розгляду.

При цьому про час і дату подання документів кандидати дізнаються особисто в процесі повідомлення.

Обрано Громадську раду доброчесності

Збори представників громадських об’єднань обрали 20 членів Громадської ради доброчесності.

Кожна з дев'яти організацій проголосувала за 20 кандидатів.

У підсумку до Громадської Ради доброчесності увійшли: Чижик Галина,  Куйбіда Роман,  Жернаков Михайло, Середа Максим, Гринь Тетяна, Марусенко Роман, Маслов Леонід,  Шепель Тарас,  Козленко Володимир, Маселко Роман, Титич Віталій, Варишко Петро, Соловйова Марина, Смирнова Катерина,  Верланов Сергій, Савчук Андрій, Сухоставець Роман, Соколенко Наталія, Моторевська Євгенія,  Чорна Катерина.

Зауважимо, що відповідно до Закону "Про судоустрій і статус суддів" Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння Вищій кваліфікаційній комісії суддів України у встановленні відповідності судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання.

Громадська рада доброчесності збиратиме, перевірятиме та аналізуватиме інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді); надаватиме Вищій кваліфікаційній комісії суддів України інформацію щодо судді (кандидата на посаду судді); надаватиме, за наявності відповідних підстав, Вищій кваліфікаційній комісії суддів України висновок про невідповідність судді (кандидата на посаду судді) критеріям професійної етики та доброчесності, який додається до досьє кандидата на посаду судді або до суддівського досьє; делегуватиме уповноваженого представника для участі у засіданні Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо кваліфікаційного оцінювання судді (кандидата на посаду судді); матиме право створити інформаційний портал для збору інформації щодо професійної етики та доброчесності суддів, кандидатів на посаду судді.

Висновки Громадської ради доброчесності щодо кандидатів на посади суддів Верховного суду та інших судів є частиною кваліфікаційного оцінювання судді при призначенні на посаду.

Члени Громадської ради доброчесності отримають право безоплатного та повного доступу до відкритих державних реєстрів.

Набув чинності Закон про встановлення квот на українські пісні

8 листопада набув чинності Закон України від 16 червня 2016 року № 1421-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо частки музичних творів державною мовою у програмах телерадіоорганізацій".

Законом передбачено обов’язок телерадіоорганізаціями при здійсненні радіомовлення забезпечувати частку пісень (словесно-музичних творів) державною мовою не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень поширених протягом доби, зокрема не менше 35 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

Також встановлюється, що при здійсненні радіомовлення телерадіоорганізації, які поширюють музичні твори, серед яких пісні офіційними мовами Європейського Союзу відповідно до умов ліцензії становлять не менше 60 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 60 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше ніж 25 відсотків загального обсягу пісень, поширених протягом доби, зокрема не менше 25 відсотків від загального обсягу пісень, поширених у кожному проміжку часу з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00 години.

При цьому розмір частки пісень державною мовою та/або іноземними мовами, які є офіційними мовами Європейського Союзу, вказуватимуться у ліцензії на мовлення телерадіоорганізації, яка здійснює радіомовлення.

Також не менше 60 відсотків добового обсягу радіо- та телепередач, в тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач, повинні вестися державною мовою.

При цьому функції нагляду за дотриманням телерадіоорганізаціями, які здійснюють радіомовлення, вимог законодавства України щодо часток пісень державною мовою покладаються на Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.

За невиконання вимог щодо обов'язкової частки в ефірі пісень державною мовою передбачається штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору ліцензії, виданої відповідно до ліцензії на мовлення.

З дня набрання чинності цим Законом частка пісень державною мовою, передбачена частиною другою статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", повинна становити: протягом першого року - 25%, протягом другого року - 30%, протягом третього року - 35%.

Щодо мінімальної частки ведення передач державною мовою, передбаченої частиною п’ятою статті 9 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", то вона має становити протягом першого року з дня набрання чинності Закону - не менше 50%, протягом другого року - не менше 55%, протягом третього року - не менше 60%.

До Ради подано доопрацьований проект Держбюджету-2017

Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради України доопрацьований проект Закону «Про Державний бюджет України на 2017 рік», підготовлений до другого читання відповідно до бюджетних висновків парламенту.

Враховуючи пропозиції народних депутатів, уряд збільшив витрати і доходи Держбюджету на 15,13 млрд грн або приблизно на 2%: доходи передбачено у сумі 721,398,4 млн грн, видатки – 790,393,5 млн грн.

При доопрацюванні проекту Державного бюджету враховано рішення уряду щодо встановлення мінімальної заробітної плати в розмірі 3 200 гривень на місяць та встановлення посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС у розмірі 1600 гривень. На це передбачені додаткові видатки в обсязі близько 28,3 млрд грн.

У 2017 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць пропонується встановити у розмірі з 1 січня 2017 року - 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, з 1 грудня - 1700 гривень.

Додаткові витрати передбачені на забезпечення діяльності Генеральної прокуратури України – 364 млн гривень. Також пропонується збільшити видатки на забезпечення функцій Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою на 13,996 млн грн, на здійснення законотворчої діяльності Верховної Ради України на 113,797 млн грн та забезпечення конституційної юрисдикції в Україні на 10,464 млн грн.

Окрім того, у проекті врахована можливість передбачення у статті 6 законопроекту надання державних гарантій за рішенням Кабінету Міністрів України для забезпечення виконання боргових зобов’язань Державної іпотечної установи за зовнішніми запозиченнями для будівництва доступного житла та з метою розвитку ринку іпотеки.

Додамо, схвалення Кабінетом Міністрів України проекту Державного бюджету України на 2017 рік та подання його на розгляд до Верховної Ради України у ІІ читанні забезпечить виконання статті 158 Регламенту Верховної Ради України та є основою для формування бюджетів усіх рівнів.

Затверджено новий споживчий кошик

Кабінет Міністрів України затвердив нові набори продуктів харчування, набори непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення. Постановою від 11 жовтня 2016 року № 780 скасовуються норми, які діяли з квітня 2000 року.

Набори продуктів затверджено виходячи з норми 2790,8 ккал на день для працездатної людини, в т. ч. 87,1 г білків, 98,4 г жирів, 388,1 г вуглеводів. Для дітей і пенсіонерів норми дещо нижче.

Кошик розрахований на основі потреб людини на рік. Зокрема, до річної норми включено 99 кг хліба, 4 кг макаронних виробів, 9,4 кг пшеничного борошна, 7,1 кг різних круп.

Також до переліку увійшло 95 кг картоплі на рік, 28 кг капусти, 25 кг огірків і помідорів, 9 кг моркви, 9 кг буряків, 9,1 кг цибулі, 0,9 кг часнику і 13 кг інших овочів, 16 кг кавунів і динь, 60 кг свіжих фруктів і 4 кг сухофруктів. 

Уряд заклав у річну норму 24 кг цукру, 13 кг кондитерських виробів, 7,1 кг олії, 2 кг маргарину.

У споживчому кошику передбачено 16 кг яловичини, 8 кг свинини, 4 кг субпродуктів, 14 кг птиці, 2 кг сала, 9 кг ковбасних виробів, 7 кг свіжої і свіжомороженої риби, 4 кг оселедця, 2 кг рибних продуктів. 

Також до переліку потрапило 60 кг молока, 60 кг кисломолочних продуктів, 5 кг вершкового масла, 3,5 кг твердого сиру, 10 кг м'якого сиру, 5 кг сметани, 220 шт. яєць, 0,4 кг чаю, 0,5 кг кави, 3 кг солі та 0,3 кг спецій.

Крім того, до споживчого кошику включено мінімальні набори предметів гардеробу, текстильної білизни, предметів першої потреби, санітарії та ліків, товарів культурно-побутового і господарського призначення, набір житлово-комунальних послуг та зв'язку, набір побутових послуг, транспортні послуги, послуги установ культури.

Варто зазначити, що споживчий кошик розрахований на основі мінімальної зарплати 3200 гривень, яку пропонується встановити з 2017 року. 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика