НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

18.04.2016 / 09:13
42500
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Призначення нового складу Кабінету Міністрів на чолі з Гройсманом

На минулому тижні Верховна Рада прийняла відставку Яценюка і призначила новим Прем’єром Володимира Гройсмана. У свою чергу, Гройсман представив на розгляд парламенту кандидатури членів нового Кабінету Міністрів України.За пропозицією Прем'єр-міністра України до нового Кабінету Міністрів України увійшли:

Перший Віце-прем'єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі – Кубів Степан Іванович;

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України – Зубко Геннадій Григорович;

Віце-прем’єр-міністр України – Кириленко В’ячеслав Анатолійович;

Віце-прем'єр-міністр України – Кістіон Володимир Євсевійович;

Віце-прем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна;

Віце-прем’єр-міністр України – Розенко Павло Валерійович;

Міністр внутрішніх справ України – Аваков Арсен Борисович;

Міністр освіти і науки України – Гриневич Лілія Михайлівна;

Міністр фінансів – Данилюк Олександр Олександрович;

Міністр молоді і спорту України – Жданов Ігор Олександрович;

Міністр закордонних справ України – Клімкін Павло Анатолійович;

Міністр аграрної політики та продовольства України – Кутовий Тарас Вікторович;

Міністр енергетики та вугільної промисловості України – Насалик Ігор Степанович;

Міністр культури України – Нищук Євген Миколайович;

Міністр інфраструктури України – Омелян Володимир Володимирович;

Міністр юстиції України – Петренко Павло Дмитрович;

Міністр оборони України – Полторак Степан Тимофійович;

Міністр соціальної політики України – Рева Андрій Олексійович;

Міністр Кабінету Міністрів України – Саєнко Олександр Сергійович;

Міністр екології та природних ресурсів України – Семерак Остап Михайлович;

Міністр інформаційної політики України – Стець Юрій Ярославович;

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України – Черниш Вадим Олегович.

Однак вакантною залишається посада Міністра охорони здоров'я - кандидатура ще узгоджується.

Також Верховна Рада схвалила програму діяльності нового Кабінету Міністрів.

Під час представлення своєї програми, Гройсман пообіцяв, що її основою стануть завдання попередньої коаліційної угоди. Також складовою діяльності нового Кабміну стане виконання зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію та про зону вільної торгівлі, Меморандуму щодо співпраці з МВФ. Протягом місяця уряд має підготувати план антикризових заходів до кінця 2016 року.

Варто зазначити, що відповідно до статті 87 Конституції питання про відповідальність Кабінету Міністрів України не може розглядатися Верховною Радою України протягом року після схвалення Програми діяльності уряду, тобто до квітня наступного року. 

У зв’язку з відкликання кандидатури Гройсмана з поста очільника Верховної Ради України на вакантну посаду спікера обрали колишнього першого заступника глави ВР Андрія Парубія.На посаду першого заступника Голови Верховної Ради України  депутати підтримали кандидатуру Ірини Геращенко.

Початок кваліфікаційного оцінювання суддів апеляційних судів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України розпочала кваліфікаційне оцінювання суддів апеляційних судів. Відповідно до рішення комісії кваліфоцінювання проходитиме протягом квітня - червня 2016 року, зокрема з 12 квітня по 6 червня. Наразі у списку суддів, які будуть проходити оцінювання, 11 груп по 21 - 27 суддів з апеляційного суду Київської області, Київського апеляційного господарського суду, Київського апеляційного адміністративного суду, апеляційного суду міста Києва.
Також комісія затвердила:

- список суддів, які проходитимуть оцінювання;

- графік проведення первинного кваліфікаційного оцінювання;

- перелік завдань для проведення анонімного письмового тестування.

Нагадаємо, що згідно з Прикінцевими положеннями Закону «Про забезпечення права на справедливий суд» Вища кваліфікаційна комісія суддів України забезпечує проведення первинного кваліфікаційного оцінювання суддів з метою прийняття рішень щодо можливості здійснення ними правосуддя у відповідних судах. Судді апеляційних судів проходять первинне кваліфікаційне оцінювання протягом двох років з дня набрання чинності Законом.

Дозвіл на зарахування валюти на поточний рахунок фізособи від родичів

З 14 квітня Нацбанк дозволив зараховувати на рахунки фізосіб кошти від родичів. Це передбачено постановою Правління Національного банку України № 256 від 12 квітня 2016 року «Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 16 вересня 2013 року № 365». Як зазначають в Нацбанку, до прийняття постанови надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховувалися лише такого походження:

- проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках;

- кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи;

- кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

Зарахування інших надходжень в межах України (за окремими винятками) на  поточний рахунок в іноземній валюті не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України  та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті.Однак з 14 квітня на власний поточний рахунок фізичної особи можна зараховувати  кошти в інвалюті з інших джерел, зокрема:

- кошти, отримані від родичів у безготівковій формі;

- кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів (посадових осіб), яке підлягає примусовому виконанню;

- кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами (подвійний лістинг).

Варто зазначити, що тлумачення Нацбанку поняття "родичів" охоплює батька, мати, вітчима, мачуху,  сина, дочку, пасинка, падчерку, бабу, діда, прабабу, прадіда, внуків, правнуків, брата, сестру (повнорідних і неповнорідних), двоюрідних братів і сестер, тітку, дядька, племінницю, племінника, усиновлювача, усиновленого опікуна чи піклувальника, особу, яка перебуває під опікою або піклуванням, чоловіка, дружину.

Зміни в законодавстві щодо порядку обчислення пенсій

З 15 квітня змінилися правила для нарахування та обчислення пенсій у зв’язку з набранням чинності Закону №1043-VIII "Про внесення змін до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії". Зокрема, Закон передбачає, що для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Варто зазначити, що така норма діяла до 1 січня 2016 року, тому призначені з 1 січня 2016 року і до початку дії відповідного Закону пенсії будуть перераховані.

Консультації стосовно кандидатури майбутнього Генпрокурора

Петро Порошенко розпочав консультації з керівниками всіх парламентських фракцій стосовно кандидатури майбутнього Генпрокурора після обрання Прем’єр-міністра і нового складу уряду. Припущень щодо майбутнього очільника є чимало, однак офіційно підтвердженої інформації поки що немає. Тим часом керівництво Генеральної прокуратури України, керівники регіональних та військових прокуратур регіонів України звернулися до Президента України та Голови Верховної Ради України з листом, в якому висловили глибоке занепокоєння з приводу заяв окремих представників громадських організацій та деяких політиків щодо необхідності призначення на посаду Генерального прокурора України людини, яка не має досвіду роботи в органах прокуратури. Зокрема, у зверненні йдеться, що працівники прокуратури занепокоєні ситуацією, яка склалася останнім часом навколо прокуратури та шкодить її іміджу й авторитету та не сприяє відновленню довіри громадян до цього органу. Ці процеси деморалізують особовий склад та призводять до відтоку висококваліфікованих кадрів. Занепокоєння викликані заявами деяких політиків, а також представників громадських організацій щодо призначення новим Генеральним прокурором людини не з системи органів прокуратури. Тому працівники прокуратури просять Президента та Голову парламенту при розгляді кандидатур враховувати виключно професійні та моральні-ділові якості кандидатів. На їхнє переконання, ефективно керувати відомством здатна людина-професіонал, яка розуміється на засадах організації  діяльності прокуратури, обізнана з її проблемами та здатна за своїми моральними якостями очолити Генеральну прокуратуру України. Наразі Закон «Про прокуратуру» передбачає, що Генеральним прокурором може бути особа, яка має юридичну освіту і десять років юридичного стажу. 

Офіційні результати референдуму у Нідерландах 

Виборча рада Нідерландів опублікувала офіційні дані за підсумками референдуму щодо Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Проти асоціації на референдумі проголосував 61% виборців, за асоціацію - 38,21% виборців, 0,79% бюлетенів були порожніми. Недійсними визнані 0,92% бюлетенів. Явка на референдумі становила 32,38%, при необхідній мінімальній явці у 30%. Відповідно, референдум у Нідерландах визнано таким, що відбувся. "Таким чином, результат консультативного референдуму відкидає затвердження закону про ратифікацію. Це означає, що уряд повинен переглянути закон. Результати консультативного референдуму не є обов'язковими", - йдеться у повідомленні. Відзначається також, що результати референдуму можуть бути оскаржені: протягом шести днів - до 18 квітня – зацікавлені сторони мають право безпосередньо звернутися до виборчої ради.

Як повідомлялося раніше, прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що його країна не може продовжити ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за умови, коли значна більшість нідерландців проголосувала проти документа. Уряд Нідерландів дасть оцінку результатам референдуму щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС до вересня цього року. Нідерланди залишаються останньою країною Євросоюзу, яка не завершила процедуру ратифікації Угоди про асоціацію.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика