НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

23.05.2016 / 09:12
38642
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Парламент ухвалив підвищення соціальних стандартів з 1 грудня

19 травня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо соціальних стандартів та обсягу субвенції на надання пільг та житлових субсидій». Законом передбачається підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 1 грудня 2016 року до 1 600 гривень замість 1 550 гривень, раніше передбачених у бюджеті.Також зросте і прожитковий мінімум. Зокрема, з 1 грудня 2016 року він зросте:на одну особу в розрахунку на місяць з 1 399 гривень до 1 544 гривень;для дітей віком до 6 років – з  1 228 гривень до 1 355 гривень;для дітей віком від 6 до 18 років – з  1 531 гривні до 1 689 гривень;для працездатних осіб – з  1 450 гривень до 1 600 гривень; для осіб, які втратили працездатність – з  1 130 гривень до 1 247 гривень.

Для забезпечення виплати пенсій та допомог відповідно до чинного законодавства обсяг видатків Державного бюджету, що спрямовується Пенсійному фонду України на виплату пенсій, збільшено на 576,9 млн грн. Крім того, збільшено обсяг субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послугв умовах підвищення ціни на природний газна 5 269,0 млн грн. Таким чином, на надання субсидій цьогоріч у бюджет закладено 40 млрд. 269 млн. гривень.

Уряд підтримав реформування пенітенціарної служби

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію реформи системи виконання покарань та підтримав пакет постанов, який забезпечить старт реформи пенітенціарної системи. Відповідно до прийнятих документів буде ліквідовано Державну пенітенціарну службу та її управління на місцях. Натомість у Міністерстві юстиції почнуть роботу три нові департаменти: департамент пробації, режимний департамент і департамент ресурсного забезпечення.Реформа передбачає відмову від радянських кримінально-виконавчих інспекцій і побудову на їх місці пробаційних центрів на рівні районів. Також буде виконано давню рекомендацію Ради Європи та проведено демілітаризацію пенітенціарної системи.Буде зміщено акцент на психологічну роботу із засудженим через систему пробації. За півроку до того, як особа покидатиме установу, з нею почнуть працювати співробітники, які зможуть підготувати людину до повернення в суспільство. У Мін'юсті обіцяють підготувати нове законодавство у цій сфері з урахуванням світових зразків та низки європейських нормативно-правових актів.

Президент ініціює внесення змін до Конституції щодо права кримських татар на самовизначення

Президент Петро Порошенко висловив ініціативу внести зміни до Конституції України щодо створення в Криму національної автономії кримських татар.«Ми зобов’язані розпочати у парламенті України процес внесення змін та доповнень до Розділу Х Конституції України «Автономна Республіка Крим», які б повною мірою витікали з невід’ємного права кримськотатарського народу на самовизначення у складі суверенної і незалежної української держави», - зазначив Петро Порошенко.Глава держави повідомив, що найближчим часом звернеться до Конституційної комісії України із закликом утворити з числа членів Комісії та представників Меджлісу, експертів робочу групу з підготовки змін та доповнень до зазначеного розділу. Також Президент зазначив, що до моменту повернення Криму під український суверенітет ключовим завданням є захист прав та свобод наших громадян в Криму, всебічна підтримка спротиву окупаційній російській владі.

Мін’юст підготував новий законопроект про позасудову конфіскацію

У Міністерстві юстиції підготували новий законопроект, який дозволить повернути до Державного бюджету України кошти, вкрадені екс-президентом Віктором Януковичем та його оточенням. За словами Міністра юстиції, розроблений проект відповідає європейським стандартам і дозволяє українським правоохоронцям провести процедуру конфіскації у цивільний спосіб.Новий законопроект невдовзі обіцяють розмістити на сайті Мін’юсту для громадського обговорення. Також його направлять до Ради ЄС для отримання експертного висновку. При цьому розробники проекту сподіваються, що висновок Ради ЄС надійде вже до кінця травня, після чого новий законопроект зареєструють у Верховній Раді.

Щодо долі аналогічного законопроекту № 4057, який депутати прийняли за основу за умови подальшого доопрацювання, то наразі на сайті Верховної Ради пропонується взагалі зняти його з розгляду.

Впровадження електронної бази обліку затриманих

Національна поліція України впроваджує електронну базу обліку всіх затриманих, які знаходяться в ізоляторах тимчасового тримання. Очікується, що з впровадженням такої системи зникнуть відповідні журнали обліку, інформацію в яких досить легко виправити. За словами глави Нацполіції Хатіє Деканоідзе, кожний представник, який займається дотриманням прав людини, матиме змогу не лише бачити всю інформацію про затриману особу, а й контролювати дотримання її прав. Для цього в центральному апараті Нацполіції створено Управління по захисту  прав людини, в підпорядкування якого увійшли ізолятори тимчасового тримання. Управління по захисту прав людини тісно співпрацюватиме з Міністерством юстиції України.Кандидатів на посади в управління по захисту прав людини добирали на конкурсній основі. Так, в Національній поліції був проведений конкурс, участь в якому зголосилося взяти 260 осіб. З їх числа обрали найкращих. Відтак, на сьогодні сформована група в кількості 28 чоловік, які пройшли всі відповідні процедури відбору.Наразі сформована робоча група, яка протягом п’яти тижнів буде проводити тренінги з майбутніми працівниками. Основні напрямки, за якими будуть проводиться навчання: основи поліцейської діяльності, застосування поліційних заходів, права людини, порядок роботи із скаргами громадян. Крім того, учасники програми прослухають курс щодо толерантності, неприпустимості дискримінації, а також кваліфікації правопорушень, захисту персональних даних.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика