НовиниУкраїна

Парламент може змінити процедуру поновлення договору оренди землі

11.01.2016 / 16:21
3972
+A
-a

Парламент може змінити процедуру поновлення договору оренди землі

Змінити процедуру поновленням договору оренди землі, скоротивши її термін та врегулювавши спірні питання, пропонує народний депутат Андрій Антонищак (фракція БПП).

Про це йдеться в розробленому ним законопроекті № 3753 "Про внесення змін до окремих законодавчих актів України (щодо впорядкування питань з поновлення договору оренди земельної ділянки)", який зареєстровано у Верховній Раді.

Як зазначається у пояснювальній записці, двояке та нечітке трактування норм статті 33 Закону України "Про оренду землі" щодо поновлення договору оренди призводило до затягування розгляду питання про підписання додаткової угоди про поновлення такого договору, прийняття додаткових рішень уповноважених органів про поновлення договору оренди, що в часі призводило до правової дискримінації орендарів земельних ділянок, втрати бюджетів усіх рівнів від недопоступлення орендної плати через закінчення договорів оренди.

У законопроекті чітко прописані умови та підстави поновлення договору оренди землі, у випадку звернення у встановленому законом порядку орендаря про його поновлення, а також наслідки не підписання уповноваженими особами додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки».

Зокрема, законопроект подає в новій редакції статтю 33 Закону України "Про оренду землі".

Згідно з пропозицією депутата, із закінченням терміну, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за істотними умовами договору, отримує переважне право на укладення нового договору. При цьому орендар зобов'язаний листом проінформувати про це орендодавця не пізніше ніж за місяць до завершення терміну оренди. До листа про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди.

При поновленні договору оренди землі його істотні умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості між орендодавцем та орендарем щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється, а спірні моменти вирішуються в судовому порядку. Включення в договір оренди землі додаткових умов, що не є істотними умовами договору, не допускається.

Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє виконання орендарем істотних умов попередньо укладеного договору, узгоджує з орендарем (за необхідності) нові істотні умови договору і, за відсутності заперечень, сторін договору, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі по закiнченнi 30-денного терміну з моменту отримання ним листа орендаря про поновлення договору оренди, орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення, в якому орендодавець зобов’язаний повідомити вмотивовано орендаря про причини відмови вiд підписання ним додаткової угоди про поновлення договору оренди. У такому разі рішення орендодавця орендар може оскаржити в судовому порядку.

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення терміну оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені попереднім договором.

Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу. Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення підписується сторонами в обов’язковому порядку. Зволікання підписання додаткової угоди сторонами не допускається.  Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді.

У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика