НовиниУкраїна

Переслідування суддів за ухвалення судових рішень є неприпустимим, - РСУ

14.08.2018 / 10:41
2939
2
+A
-a

Переслідування суддів за ухвалення судових рішень є неприпустимим, - РСУ

Рада суддів України на позачерговому засіданні 13 серпня ухвалила рішення, в якому наголошується на неприпустимості притягнення судді до кримінальної відповідальності за ухвалення судового рішення. Про це повідомила прес-служба РСУ.

Підставою скликання засідання РСУ стали численні звернення суддів та інших осіб щодо ситуації, яка склалася через закриття Київським районним судом міста Полтави кримінальної справи щодо міського голови Харкова Геннадія Кернеса. Справу закрили у зв'язку з тим, що прокурори відмовилися від підтримки державного обвинувачення. У ЗМІ прозвучали неодноразові заклики про притягнення до відповідальності судді у справі – Андрія Антонова. Також заступник Генерального прокурора України Анжела Стрижевська повідомила, що зараз розглядається питання про відкриття кримінального провадження щодо судді Антонова за фактом прийняття суддею неправомірного рішення.

Голова РСУ Олег Ткачук підкреслив, що Рада суддів України, як представницький орган кожного судді має висловитись і вжити заходів для того, щоб ті органи, які відповідно до Конституції входять до системи правосуддя, а це і органи прокуратури і адвокатури, з повагою ставились до суддівської діяльності.

Секретар засідання, суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Андрій Жук доповідаючи на засіданні звернув увагу, що випадки, коли після ухвалення судового рішення відкривається розслідування по статті 375, а незгодна сторона починає вішати ярлики та говорити про притягнення до кримінальної відповідальності – є непоодинокими. Він також повідомив, що міжнародні нормативні акти, рекомендаційні акти Ради Європи і Консультативної Ради європейських суддів і національне українське законодавство говорять про те, що будь-яка критика судового рішення можлива або незгода з судовим рішенням тільки шляхом подачі апеляційної або касаційної скарги. «Публічна критика та правова оцінка ухваленого судового рішення до перегляду в апеляційній або касаційній інстанціях, публічна оцінка дій судді поза межами дисциплінарного провадження, до того як таку оцінку діям судді дасть уповноважений орган Вища рада правосуддя – є не припустимим і не узгоджується з принципом незалежності суду і суддів», – додав доповідач Андрій Жук.

«Коли ухвалюється будь-яке рішення, а потім на суддю відкривається провадження по статті 375 – постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови, а потім спецперевірка НАЗК, то це називається не інакше, як травля», – додала член Ради суддів України Тетяна Суярко.

У свою чергу Голова комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Ради суддів України, суддя Верховного Суду Володимир Кравчук заявив про «неприпустимість публічних висловлювань прокурорів і тиск на суд до надання правової оцінки рішенню судом апеляційної інстанції». На переконання судді – це «неприйнятна практика».

У результаті Рада суддів України одноголосно ухвалила рішення №45, в якому наголошується на неприпустимості дій, що містять ознаки втручання в діяльність судових органів та публічних висловлювань посадових осіб органів державної влади, управління та правоохоронних органів щодо необхідності притягнення суддів до кримінальної відповідальності за ухвалення рішення до надання правової оцінки судовому рішенню апеляційною (касаційною) інстанціями, а діям судді – Вищою радою правосуддя.

Пропонується звернути увагу суддів на необхідність дотримання Кодексу суддівської етики та вимог процесуальних законів і норм матеріального права та практики ЄСПЛ, а прес-службам судів вчасно та в повному обсязі висвітлювати перебіг судових засідань у резонансних справах.

Прес-служба Апеляційного суду Полтавської області має забезпечити онлайн-трансляцію судового процесу за апеляцією на ухвалу Київського районного суду Полтави від 10 серпня 2018 року.

Окрім того, Рада суддів України звертається до зборів суддів усіх судів України із пропозицією у межах наданих законом повноважень провести вивчення і обговорення питання про дотримання учасниками кримінальних процесів вимог статті 129 Конституції України щодо рівності усіх учасників судового процесу перед законом і судом; підтримання публічного обвинувачення в суді прокурором.

Відповідні узагальнення і висновки з цього приводу направити Раді суддів України до 14 вересня 2018 року.

Також планується запропонувати Раді прокурорів України, Національної асоціації адвокатів України, асоціаціям, спілкам та іншим представницьким органам адвокатської спільноти, уповноваженому у справах ЄСПЛ провести 21 вересня спільну з РСУ сесію для обговорення питань забезпечення прокурорами та адвокатами дотримання основоположних засад судочинства та етичних норм, що беруть участь у здійсненні правосуддя та судових процесах.

КОМЕНТАРІ  2 + Додати коментар
Єсауленко Вадим
Рада суддів України не як, як вбачається недержавний орган, вказаним своїм рішенням №45 задокументувала свою антиКонституційну діяльність з закликами не виконувати вимоги ст. 19 Конституції України та ст.ст. 366, 375 КК України за чого має бути притягнута за ст. 60 Конституції України і ліквідована за ст.ст. 96-3 - 96-6 КК України? ...?
Владимиров Владимир
Суддю не можна переслідувати за його рішення. Саме факт скасування його рішення є підставою для відкриття кримінального провадження за неправосудне ( у тексті неправомірне) рішення. Трошки треба почекати рішення апеляційного суду або касаційного суду і коли вони скасують рішення того судді то одразу треба затримати та арештувати суддю та Кернеса. Що стосується декларацій. У всіх суддів доходи не відповідають їх видатків. Треба відносно усіх суддів провести такі перевірки і коли так, то усіх таких суддів звільнити та відкрити відносно них  кримінальні провадження про незаконне збагатчення.      Судді повинні вибиратися теріторіальними громадами, Наряду з цим повинні бути норми про спрощене відкликання судді з виборної посади. Таким чином, усіх суддів, хто скоює злочини буде звільнено.      Відносно прокурорів, які відмовились підтримати обвинуваченя треба одразу відкрити кримінальні провадження і їх звільнити.
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика