НовиниУкраїна

Підготовлено рекомендації, як стати суддею оновленого Верховного Суду

26.10.2016 / 16:07
5287
+A
-a

Підготовлено рекомендації, як стати суддею оновленого Верховного Суду

Асоціація правників України оприлюднила дорожню карту кандидата на посаду судді Верховного Суду.

Добір та призначення на посаду судді здійснюється після прийняття Вищою кваліфікаційною комісією суддів України рішення про оголошення добору кандидатів та розміщення на своєму офіційному веб-сайті оголошення про проведення добору.

Відповідно до Закону «Про судоустрій і статус суддів» протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом утворюється Верховний Суд та призначаються його судді за результатами конкурсу, проведеного відповідно до цього Закону. Проведення ж конкурсу на посади суддів Верховного Суду у відповідних касаційних судах має бути розпочато не пізніше 30 листопада 2016 року.

Наразі ВККСУ ще не оголосила конкурс на посади суддів Верховного Суду.

У такому оголошенні буде визначено кінцевий термін подання документів, що не може бути менше 30 днів з дати розміщення оголошення.

Суддею Верховного Суду може стати громадянин України віком від 30 до 65 років, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи суддею, науковцем або адвокатом не менше 10 років, вільно володіє державною мовою та успішно склав кваліфікаційне оцінювання.

Право брати участь у конкурсі мають судді Верховного Суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Вищого господарського суду України, Вищого адміністративного суду України.

Для того щоб стати суддею Верховного Суду кандидату необхідно:

підготувати та подати необхідні документи: заяву про проведення кваліфікаційного оцінювання; копію паспорта громадянина України; анкету; мотиваційний лист; декларацію родинних зв’язків; копію диплома про вищу юридичну освіту (з додатками); копії документів про науковий ступінь, вчене звання (за наявності); копію трудової книжки; довідку медичної установи про стан здоров’я; письмову згоду на збирання, зберігання, обробку та використання інформації; згоду на проведення спеціальної перевірки; декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; копію військового квитка (за наявності); заяву про проведення перевірки, визначеної Законом України "Про очищення влади"; документи, які підтверджують дотримання однієї із вимог стосовно досвіду роботи.

Подані документи мають пройти перевірку. На підставі поданих документів Вища кваліфікаційна комісія суддів України здійснює перевірку відповідності особи вимогам до кандидатів.

Потім проводиться спеціальна перевірка. Якщо кандидат проходить перевірку відповідності вимогам, ВККС проводить спеціальну перевірку в порядку, визначеному законом щодо осіб, які відповідають вимогам до кандидата на посаду судді Верховного Суду (надсилання до уповноважених органів запитів про перевірку відповідних відомостей щодо кандидатів).

Ті кандидати, які відповідають вищезазначеним вимогам до судді та пройшли спеціальну перевірку, допускаються до складання кваліфікаційного оцінювання.

Кваліфікаційне оцінювання кандидата на посаду судді Верховного Суду проводить ВККСУ з метою виявлення рівня знань, практичних навичок та умінь в застосуванні закону, здатності здійснювати правосуддя за відповідною спеціалізацією: анонімне письмове тестування, виконання практичного завдання.

Порядок проведення іспиту та методика встановлення результатів затверджуються ВККС.

Також кваліфікаційне оцінювання включає дослідження досьє та проведення співбесіди.

Для цього ВККС формує і досліджує суддівське досьє – для кандидатів-суддів (ч. 4 ст. 85 Закону «Про судоустрій і статус суддів»), досьє кандидата на посаду судді – для кандидатів, які не є суддями (ч. 5 ст. 85 Закону «Про судоустрій і статус суддів»).

За наявності відповідних підстав Громадська рада доброчесності надає ВККС висновок про невідповідність кандидата на посаду судді критеріям професійної етики та доброчесності.

Співбесіда із кандидатом полягає в обговоренні результатів дослідження досьє.

ВККС може ухвалити рішення про запровадження та проведення інших тестувань з метою перевірки особистих морально-психологічних якостей, загальних здібностей, а також про застосування інших засобів встановлення відповідності судді критеріям кваліфікаційного оцінювання.

За результатами проведення конкурсу на зайняття посади судді у Верховному Суді ВККС ухвалює рішення про підтвердження або непідтвердження здатності кандидата здійснювати правосуддя.

Якщо кандидат підтвердив здатність здійснювати правосуддя, ВККС ухвалює рішення про внесення рекомендації Вищій раді правосуддя щодо призначення кандидата на посаду судді.

Варто зазначити, що до складу Верховного Суду мають увійти судді у кількості не більше двохсот. Однак оновлений Верховний Суд розпочинає роботу за умови призначення щонайменше шістдесяти п’яти суддів Верховного Суду за результатами конкурсу, проведеного відповідно до цього Закону.

Нагадаємо, що ВККСУ вже затвердила проект програми іспиту на посаду судді Верховного Суду, з яким можна ознайомитись за посиланням.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Хто і чому в Україні проти військової юстиції ? donum auctoris Хто і чому в Україні проти військової юстиції ?
Військові стверджують, що на війні немає місця дилетантизму. Ба, більше – в армійському середовищі дилетанти є за...
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика