НовиниУкраїна

Підстави для рішення ВРУ про позачергові вибори президента прописали окремо

04.12.2019 / 16:20
176
+A
-a

Підстави для рішення ВРУ про позачергові вибори президента прописали окремо

2 грудня 2019 року у Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону № 2516 «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про вибори Президента України» (щодо підстав прийняття Верховною Радою України постанови про проведення позачергових виборів Президента України)».

Зокрема, пропонується визначити, що постанова про позачергові вибори приймається Верховною Радою України у разі:

1) відставки Президента України;

2) неспроможності Президента України виконувати свої повноваження за станом здоров'я;

3) усунення Президента України з поста в порядку імпічменту;

4) смерті Президента України.

У разі відставки Президент України виконує свої повноваження до офіційного оприлюднення заяви Президента України про свою відставку, або до оприлюднення рішення Верховної Ради України про самоусунення Президентом України від виконання повноважень Президента України. Відставка Президента набуває чинності з моменту проголошення ним особисто заяви про відставку на засіданні Верховної Ради.

Президент України обов’язково подає у відставку у разі зменшення довіри до нього громадян України до 10 відсотків. Рівень довіри до Президента України визначається загальнонаціональними опитуваннями, соціологічними дослідженнями.

Неспроможність виконання Президентом України повноважень Президента України за станом здоров'я встановлюється на підставі медичного висновку та письмового подання Верховного Суду за зверненням Верховної Ради України в порядку, визначеному Законом України «Про Регламент Верховної Ради України».

Неспроможність виконання Президентом України повноважень Президента України за станом здоров'я встановлюється на підставі медичного висновку та письмового подання Верховного Суду за зверненням Верховної Ради України.

Верховна Рада України приймає рішення про звернення до Верховного Суду за наявності медичного висновку про неспроможність виконувати повноваження Президента України за станом здоров'я. Верховний Суд встановлює факт звернення Верховної Ради України до Верховного Суду та у п’ятиденний строк вносить відповідне письмове подання.

Письмове подання Верховного Суду вважається отриманим після закінчення п’ятиденного терміну після прийняття рішення Верховної Ради України про звернення до Верховного Суду.

Припинення Повноважень Президента України у разі неспроможності виконувати повноваження Президента України за станом здоров'я приймається Верховною Радою України більшістю від її конституційного складу.

Імпічментом визнається парламентська конституційна процедура розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста при наявності ознак державної зради або іншого злочину, наслідком якої може бути дострокове припинення його повноважень. Порядок проведення процедури імпічменту визначається законами України «Про Регламент Верховної Ради України» та «Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика