НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

05.09.2016 / 09:02
7037
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Набув чинності Закон, який встановлює пільги при працевлаштуванні учасників АТО

30 серпня набув чинності Закон України від 7 липня 2016 року № 1436-VIII "Про внесення зміни до статті 14 Закону України "Про зайнятість населення" щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення".

Законом включено до переліку категорій громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, виключно учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19 та 20 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Відповідна норма Закону стосується лише осіб, які зареєстровані в державній службі зайнятості та перебувають на обліку як безробітні.

Варто зазначити, що згідно із законодавством, роботодавець, який працевлаштує на нове робоче місце (за направленням Держслужби зайнятості) зазначених осіб терміном не менше ніж на 2 роки, щомісяця отримуватиме компенсацію фактичних витрат в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

В Україні запрацювало 402 бюро правової допомоги

1 вересня у районах та містах обласного значення по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій, розпочали надавати послуги 402 бюро правової допомоги.

Основними завданнями бюро правової допомоги є:  правопросвітництво у територіальних громадах; надання безоплатної первинної правової допомоги – правової інформації та консультацій; забезпечення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (представництво інтересів в суді) вразливих категорій громадян; забезпечення доступу до електронних сервісів Міністерства юстиції.

На практиці це означає, що кожен, хто звернеться до бюро за юридичною консультацією – її отримає, як і матиме доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції.

Крім того, клієнти матимуть змогу через бюро отримати доступ й до адвокатських послуг – якщо це буде необхідно та у випадку належності до визначених законом категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу; а також фахівці бюро представлятимуть інтереси таких осіб у суді за окремими видами спорів.

Крім того, з 1 вересня безоплатна первинна правова допомога надається усім громадянам України, іноземцям, особам без громадянства, у тому числі біженцям чи особам, які потребують додаткового захисту, у місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги, що є структурними підрозділами місцевих центрів.

НАЗК відновило роботу системи електронного декларування

Національне агентство з питань запобігання корупції прийняло рішення про запуск в постійну експлуатацію системи електронного декларування.

Відповідно до рішення, з 00 год. 00 хв. 1 вересня 2016 року НАЗК приймає в постійну (промислову) експлуатацію інформаційно-телекомунікаційну систему "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування".

У свою чергу, у Держспецзв'язку повідомили, що всі недоліки, виявлені за результатами державної експертизи та додатково встановлені під час роботи над програмним забезпеченням та документацією КСЗІ Реєстру, виправлено. Водночас у відомстві зазначили, що робота над створенням системи електронного декларування не завершена і потребує розроблення і впровадження засобів інтеграції із зовнішніми ІТ-системами, державними реєстрами і базами даних.

Також НАЗК прийняло рішення, що особи, які подали електронні декларації до 1 вересня, зможуть перевірити свою інформацію, яку вони подали, до 7 вересня, і якщо все гаразд, просто підтвердити її достовірність. У разі ж виявлення неповних або недостовірних відомостей в поданих до 1 вересня деклараціях, необхідно буде подати виправлені документи.

78 суддів подали заяви про відставку

78 суддів подали до Вищої ради юстиції заяви про відставку, які планується розглянути 5 вересня.

Зокрема, у відставку зібралися два судді Верховного Суду України, три - з Вищого господарського суду України, двоє суддів Вищого адміністративного суду України та Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, решта - судді місцевих та апеляційних судів.Також двоє суддів з Донбасу подали заяви про звільнення за власним бажанням.

Крім того, Вища рада юстиції планує прийняти рішення про внесення подання Президентові України про призначення судді Луганського окружного адміністративного суду.

Згідно зі статтею 109 Закону "Про судоустрій і статус суддів" суддя, який має стаж роботи на посаді судді не менше двадцяти років, що визначається статтею 131 цього Закону, має право подати безпосередньо до Вищої ради юстиції заяву про відставку. У свою чергу, ВРЮ протягом одного місяця з дня надходження відповідної заяви вносить до органу, який обрав або призначив суддю, подання про звільнення судді з посади.

За суддею, звільненим за його заявою про відставку, зберігається звання судді та гарантії недоторканності, встановлені для судді до його виходу у відставку.

Змінено порядок держреєстрації речових прав на нерухомість

Уряд прийняв постанову, якою змінено Порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127.

При реєстрації речових прав на нерухоме майно не потрібно буде подавати документи, що перебувають у володінні державних органів. Відомості про документ, що відповідно до вимог законодавства засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта, державний реєстратор отримуватиме в режимі реального часу безпосередньо з Єдиного реєстру документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Прийнята норма запрацює через два місяці з дня набрання чинності вищезазначеної постанови Уряду, коли Міністерством юстиції спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства буде запроваджено інформаційну взаємодію між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів.

Окрім того, постанова визначила перелік заяв для державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, які можуть подаватися в електронній формі. Таке право, зокрема, надано забудовникам. Уточнено інформацію про документи, що необхідні для державної реєстрації речових прав, зокрема, під час проведення державної реєстрації новоствореного об'єкта нерухомого майна, на об'єкт, утворений в результаті поділу, виділу частки, об'єднання нерухомого майна, реєстрації права власності на підставі рішення суду та реєстрації права власності за інвесторами – фізичними, юридичними особами.

Також постанова визначає повноваження головних територіальних управлінь Міністерства юстиції щодо реєстрації статутів територіальних громад сіл, селищ, міст. Відтепер територіальні громади мають можливість подавати документи для реєстрації статуту, отримання дубліката свідоцтва про державну реєстрацію статуту територіальної громади через центри надання адміністративних послуг. При цьому уряд звільнив територіальні громади від сплати за ці адміністративні послуги.

Запрацювала система електронних петицій до уряду

29 серпня запрацювала система електронних петицій до Кабінету Міністрів України. Зареєструвати електронну петицію можна на сайті petition.kmu.gov.ua.

Порядок та умови розгляду електронної петиції, адресованої Кабінету Міністрів України, визначено відповідною постановою уряду, яка набула чинності 30 липня.

Автор (ініціатор) петиції або громадське об’єднання повинні заповнити спеціальну форму на Урядовому порталі, зазначивши прізвище, ім’я та по батькові, місце проживання, контактний телефон, а також адресу електронної пошти, та розмістити текст петиції.

У петиції мають бути викладені суть звернення та пропозиції. Петиція не може містити заклики до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганду війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, заклики до вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини.

Петиція розглядається за умови збору на її підтримку не менш як 25 000 підписів громадян протягом не більше ніж трьох місяців з дня її оприлюднення. Розгляд петиції, яка набрала необхідну кількість підписів, здійснюється невідкладно, але не більше ніж протягом десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

ЄСПЛ виніс перші рішення у справах щодо Скнилівської трагедії

Європейський суд з прав людини виніс рішення у двох справах у межах розслідування Скнилівської трагедії: "Міхно проти України" і "Світлана Атаманюк та інші проти України".

Суд вирішив, що стаття 2 (право на життя) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (скарги Міхно і Атаманюк) порушена не була. Також ЄСПЛ прийшов до висновку, зокрема, що обставини аварії були розглянуті задовільно на національному рівні і заявники отримали адекватну компенсацію, а особи, відповідальні за трагедію – п'ять військових офіцерів, в тому числі двоє пілотів літака, що розбився, отримали покарання після розслідування, яке було задовільно незалежним, адекватним і швидким.

Водночас Євросуд ухвалив, що були порушені пункт 1 статті 6 (право на справедливий судовий розгляд протягом розумного строку) і статті 13 (право на ефективний засіб правового захисту) Конвенції через тривалість розгляду справи Міхно про стягнення збитків і відсутність ефективного засобу правового захисту, який би прискорив задоволення її вимог.

У результаті Суд постановив, що Україна повинна виплатити позивачці 3 600 євро компенсації за моральну шкоду і 360 євро за судові витрати.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право donum auctoris Чи потрібно стати на коліна: про цінність життя і право
Так співпало – трагічні події під Павлополем, загибель чотирьох українських захисників, які все, що бачили та відчу...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Вересень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
ЗАХОДИ
20.09.2019 08:30:00 - VIII Податковий форум
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика