НовиниУкраїна

Підсумки 2015-го і завдання на 2016 рік: головні тези Президента України

15.01.2016 / 10:50
8112
+A
-a

Підсумки 2015-го і завдання на 2016 рік: головні тези Президента України

Учора, 14 січня, Президент України Петро Порошенко дав першу у 2016 році прес-конференцію. Глава держави на своїй першій прес-конференції підбив підсумки року, що минув, та визначив пріоритети на новий рік.

Далі  - ключові тези з виступу Президента України.

Підсумки 2015 року 

Головним результатом 2015-го року Порошенко назвав те, що країна вистояла і створила передумови для розвитку.

У 2015 році, за словами Президента, Україні вдалося:

  • зміцнити обороноздатність країни;

  • забезпечити активність та дієздатність міжнародної коаліції на підтримку України;

  • домогтися продовження санкцій проти країни-агресора, проти Російської Федерації, яка порушує Мінські угоди;

  • забезпечити дію з 1 січня в повному обсязі поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом;

  • уникнути дефолту, забезпечити макроекономічну, фінансову та банківську стабілізацію, реструктуризацію зовнішнього боргу, збільшити золотовалютні резерви, оздоровити банківську систему і створити всі передумови для відновлення економічного зростання;

  • створити нові правоохоронні органи на нових принципах, з нових людей, на нових, конкурсних, засадах - патрульна поліція, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура;

  • досягти енергетичної незалежності від Російської Федерації.

Перспективи на 2016 рік

За словами Президента, якщо в січні 2015 року на порядку денному стояло питання вижити, то в січні 2016-го стоїть питання, як країні стати успішною: "2016-й рік – це рік 25-річчя відновлення нашої Незалежності".

1. Забезпечення миру і повернення України на Донбас. "В 2016 році має відбутися поновлення українського суверенітету над окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях, – сказав Петро Порошенко, додавши, – Боротьба за повернення Криму теж залишається першим пріоритетом порядку денного". Президент вчергове наголосив на твердій відданості України повному виконанню всіма учасниками всіх пунктів Мінських угод. "Ніякої ревізії Мінських угод ми не допустимо", – зазначив Петро Порошенко. Глава держави наголосив на тому, що політичне врегулювання ситуації на Донбасі може відбуватися лише у вигляді повернення українського суверенітету на окуповані території. Вибори мають відбуватися за українським законодавством, за участі українських політичних партій, українських ЗМІ. Виборчі комісії мають формуватися за українським законодавством Центральною виборчою комісією України із забезпеченням участі тимчасово переміщених осіб, які були вимушені покинути цю територію.

2. Повернення суверенітету над окупованим Кримом. За словами Президента, боротьба за повернення українського суверенітету над окупованим Росією Кримом залишається на порядку денному, і Україна ініціюватиме створення міжнародного формату переговорів для повернення окупованого Росією Криму. "Оптимальним форматом для започаткування такого механізму розглядаємо формат "Женева плюс": за участі наших союзників з ЄС, США, і, можливо, – підписантів Будапештського меморандуму", – сказав Петро Порошенко. Глава держави наголосив, що питання повернення Криму, так само як і Донбасу, вирішуватиметься насамперед політико-дипломатичним та міжнародно-правовим шляхом.

3. Безвізовий режим з ЄС. Президент Петро Порошенко назвав досягнення євроатлантичних та європейських стандартів головним змістом внутрішньої та зовнішньої політики України. Під час прес-конференції Президент повідомив, що найближчим часом направить до Верховної Ради останні законопроекти, які необхідні для запровадження безвізового режиму для українських громадян з країнами Шенгенської зони. "Дуже важливо, що поїздки до Європейського Союзу без віз нарешті мають стати реальністю вже цього року. Протягом найближчих днів я подам останні першочергові кілька законопроектів, які пришвидшують формальні процедури Євросоюзу і які необхідні для запуску безвізового режиму", – сказав Петро Порошенко, зауваживши, що йдеться, зокрема, про законопроект щодо запровадження норми про електронне декларування доходів державних службовців.

4. Боротьба з корупцією. Президент наголосив на необхідності запуску в 2016 році усіх антикорупційних органів. Говорячи на прес-конференції про боротьбу з корупцією, глава держави висловив сподівання на ефективну антикорупційну дію електронного декларування для держчиновників, яке має запрацювати в 2016 році. Він наголосив, що цього року нарешті має запрацювати на повну потужність Національне антикорупційне бюро та розпочати роботу Національне агентство із запобігання корупції. Також Президент додав, що найближчим часом подасть до парламенту законопроект щодо запровадження норми про електронне декларування доходів державних службовців.

5. Судова реформа. Президент також зазначив, що очікує вже до літа ухвалення Верховною Радою конституційних змін щодо судової системи. Зокрема, він зазначив, що з огляду на те, що Венеціанська комісія не підтримала пропозиції про тотальне звільнення суддів, очищення судової системи відбуватиметься шляхом персонального, дуже жорсткого і прозорого оцінювання кожного судді, дуже жорсткого контролю над видатками та доходами суддів, і нарешті буде скасовано суддівську недоторканість.

6. Реформа прокуратури. Президент зазначив, що не має наміру звільняти Генерального прокурора. Замість заміни Порошенко вважає доцільною покрокову зміну самої системи роботи прокуратури. За його словами, за останні 25 років суспільство не було задоволено жодним прокурором, тому змінювати кандидата на посаду - безглуздо. При цьому Порошенко наголосив, що перш за все має бути позиція незалежності розслідування і незалежності прокурора. "Я не піду шляхом зміни кандидатів на Генпрокурора — вони будуть всім не подобатися. Я буду міняти систему", - додав Порошенко. Порошенко також зазначив, що слідство як етап розслідування злочинів буде вилучено з системи діяльності прокуратури. "Прокуратура буде обмежена справою представництва інтересів держави в суді", - сказав Президент. 

7. Реформування армії. За словами Президента, подальше реформування Збройних Сил відбуватиметься шляхом тісної взаємодії із західними партнерами і в повній відповідності зі стандартами НАТО. Порошенко додав, що скасування військового призову в Україні не планується, при цьому підкреслив, що призовники проходитимуть службу поза зоною АТО. Крім того, Порошенко нагадав про зростання зарплат військовослужбовцям і зазначив,  що у 2016 році мінімум, який отримуватиме український воїн, становитиме 7000 гривень.

8. Ефективна робота парламенту та уряду. Президент очікує злагодженої роботи парламентської коаліції та вагомих кадрових змін у Кабінеті Міністрів: "Від коаліції очікую спільної командної праці на Україну, неухильного виконання коаліційної угоди, яка була погоджена всіма фракціями, що входять до складу коаліції". Від уряду очікується забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ за всіма напрямами.

9. Реформування медицини. За словами Порошенка, у 2016 році пріоритетом має стати реформа системи охорони здоров'я. "Вважаю, що, нарешті, годі політикам-популістам брехати людям про безкоштовну медицину", – заявив Президент.

10. Енергетична незалежність. За словами Президента, наразі Україна купує в ЄС удвічі більше газу, ніж в РФ: Україні вдалося подолати газову залежність від Росії, зіскочити з газової голки РФ. "Газова голка, на якій країна сиділа десятиліттями, здавалася нашим довічним прокляттям, нарешті зникла. І навіть у найсміливіших мріях ми не могли уявити, що коли-небудь подолаємо залежність від російського газу", - заявив Порошенко. Щодо постачання електроенергії до окупованого Криму, то, за словами глави держави, Україна готова постачати електроенергію в Крим за умови, що в договорі він буде визнаний українським. Глава держави підкреслив: "Ми готові постачати електроенергію, але в український Крим. Хочете – беріть, не хочете – почекаємо позиції повернення українського суверенітету до Криму". Президент наголосив, що в договорі має бути чітко зафіксовано – постачання електроенергії підприємству, яке розташоване в АР Крим, Україна. "Ніякої блокади не існує. Існує формат господарських договорів. Ми ніколи не визнаємо анексію Криму, так само як це не визнає весь світ", – зазначив Петро Порошенко.

Варто зазначити, що у своєму виступі Президент оминув такі важливі теми, які насамперед хвилюють кожного пересічного українського громадянина, як постійне підвищення курсу іноземної валюти, яке призвело до зменшення купівельної спроможності населення, зростання інфляції, скорочення соціальних виплат та мізерне підвищення заробітних плат і пенсій порівняно з шаленим темпом зростання цін та комунальних платежів.   КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика