НовиниУкраїна

Підсумки тижня: головні події

28.03.2016 / 09:27
20806
+A
-a

Підсумки тижня: головні події

Найгучнішою подією тижня стало оголошення вироку Надії Савченко. Зачитували вирок протягом двох днів і зрештою Донецький міський суд Ростовської області засудив українку Надію Савченко до 22 років ув'язнення у колонії загального режиму, визнавши її винуватою за всіма статтями обвинувачення. Згідно з вироком суду Савченко визнано винуватою у вбивстві російських журналістів, їй призначено покарання у вигляді 18 років позбавлення волі. За замах на вбивство 10 років. За перетин кордону - штраф 30 тисяч рублів. Водночас Донецький суд зарахував у термін Савченко перебування під вартою з 30 червня 2014 року. Суд не взяв до уваги докази невинуватості Надії Савченко, натомість зазначивши, що вина Савченко підтверджується показаннями потерпілих і свідків, які не мають істотних протиріч. Як повідомлялося раніше, Савченко не збирається подавати апеляцію на рішення суду, оскільки не вірить в дієвість російського правосуддя.

Варто зазначити, що в ЄС вже заявили, що не визнають вирок Надії Савченко і вважають цей судовий процес політично вмотивованим. Сама ж українка сподівається на своє звільнення і очікує політичного вирішення у її справі. У свою чергу, Президент України висловив готовність виконати один з пунктів Мінських домовленостей щодо обміну заручниками, аби повернути Савченко в Україну.

Тим часом Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру суддям, які виносили вирок Савченко, за ч. 2 ст. 375 (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови) Кримінального кодексу України. Крім того, повідомлення про підозру складено і стосовно прокурорів РФ у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності завідомо невинуватої Н. Савченко (ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності) Кримінального кодексу України). Наразі готується міжнародне доручення для спрямування усіх підозр до Російської Федерації, в якому буде визначено вручити їх вказаним особам, а також допитати їх з питань, які поставлять українські прокурори. У разі відмови виконувати міжнародне доручення, Генпрокуратура планує звертатися до Інтерполу щодо оголошення зазначених осіб у міжнародний розшук, що дозволить розпочати процедуру заочного засудження.

У свою чергу, Кабінет Міністрів схвалив та вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони пропозиції щодо застосування обмежувальних заходів до фізичних осіб, що причетні до протиправних дій щодо Надії Савченко. Про це йдеться у відповідному розпорядженні уряду № 203-р. Як зазначено в документі, у зв’язку з винесенням судовими органами Російської Федерації незаконного обвинувального вироку та здійснення інших протиправних дій щодо громадянки України, народного депутата України, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи Надії Савченко, відповідно до частини першої статті 5 Закону України "Про санкції" Кабінет Міністрів схвалив та вніс на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо застосування обмежувальних заходів до фізичних осіб, що причетні до зазначених протиправних дій. Після набрання чинності рішенням Ради національної безпеки і оборони України щодо застосування санкцій Міністерство закордонних справ повинно поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав з метою розгляду ними питання про запровадження аналогічних санкцій. Також Рада національної безпеки і оборони України має визначитися зі строками застосування санкцій та інформуванням осіб про застосування до них санкцій, а також щодо оприлюднення списку таких осіб. В уряді вважають, що прийняття розпорядження також сприятиме подальшій синхронізації політики України та іноземних партнерів у питанні запровадження спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів у зв'язку з агресією Російської Федерації проти України та тимчасовою окупацією АР Крим.

Трагічно завершилася історія зникнення заступника Голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, адвоката Юрія Грабовського. Про його загадкове зникнення стало відомо 10 березня, а останній раз його бачили 6 березня в офісі адвокатського об'єднання "Грабовський та партнери". Згодом на його сторінці у Facebook з'явилося повідомлення, в якому нібито Грабовський пояснює, що йому "довелося виїхати з України, не по своїй волі". У Національній поліції інформацію про виїзд Грабовського за кордон тоді спростували, адже, за офіційними документами, Грабовський кордон України не перетинав. Крім того, було встановлено особу людини, яка залишила повідомлення з певним змістом на особистій сторінці зниклого у Facebook, а самого Грабовського оголошено в розшук. Однак 25 березня у Національній асоціації адвокатів повідомили, що Грабовського знайдено мертвим. Пізніше у Генеральній прокуратурі підтвердили смерть адвоката. Як зазначили у ГПУ, злочинцями спеціально здійснювалось створення видимості виїзду Грабовського за межі України до Єгипту, з подальшою неможливістю його повернення до України внаслідок переслідування і погроз, що не відповідає дійсності. Двох підозрюваних у скоєному вже затримано й повідомлено про підозру у вчиненні нападу, з метою заволодіння майном (розбій), вчинений за попередньою змовою групою осіб за ч. 4 ст. 187 (розбій) Кримінального кодексу України та вчиненні умисного вбивства, поєднане із викраденням людини, вчинене за попередньою змовою групою осіб з корисливих мотивів за ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України. Розслідуванням резонансного вбивства займається військова прокуратура.

Уряд переглянув систему розрахунків за спожитий природний газ та норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, затвердивши нові норми. Це передбачено постановою від 23 березня 2016 року № 203 "Про норми споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників". Зокрема, встановлено такі нормативи використання газу: 4,4 кубометра на 1 людину в місяць для домогосподарств тільки з газовою плитою; 7,1 кубометрів на людину в місяць при відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача; 14 кубометрів на людину в місяць з газовою плитою і водонагрівачем. У період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 7,1 куб. метра на людину на місяць.

Строк відсутності гарячого водопостачання (понад 6 годин на добу у разі цілодобового водопостачання або понад 30 відсотків загального часу подавання води за добовим графіком), в який не включається перерва в його постачанні у нічний час (з 24 до 6 години), фіксується у двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною організацією та оператором газорозподільної системи і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За згаданий період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням. оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абонентові перерахунок за спожитий газ у період відсутності централізованого гарячого водопостачання. На засіданні уряду Прем'єр-міністр повідомив, що отримав звернення громадян щодо завищення тарифів підприємствами газопостачання. Протягом останнього періоду часу громадянам, у яких немає газових лічильників, підприємства газопостачання почали виставляти підвищений тариф – з розрахунку 6 кубічних метрів газу на одну особу на місяць для домогосподарств лише із газовою плитою та 18 кубометрів на особу на місяць із газовою плитою та колонкою. Тому Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вимагає від підприємств газопостачання негайно перерахувати норматив і повернути громадянам гроші, які вже сплачені за підвищеним тарифом.

Нагадаємо, такі тарифи з'явилися в платіжках українців, оскільки суд скасував постанову Кабінету Міністрів України від 29.04.2015 № 237 «Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників». У цій постанові були встановлені норми 3, 4,5 і 9 і куб. м. Однак у зверненні до газопостачальних підприємств Яценюк заявив, що «рішення про нарахування нормативу 6 кубічних метрів не відповідає постанові Кабінету Міністрів, тобто є незаконним». Також уряд доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості України в тижневий строк розробити та затвердити порядок перерахунку нормативів споживання газу за період дії скасованої судом постанови.

У Кривому Розі 27 березня пройшли позачергові вибори мера, як це було передбачено Законом "Про позачергові вибори Криворізького міського голови". Загалом на посаду міського голови претендували 15 кандидатів: Юрій Вілкул, Семен Семенченко  ("Самопоміч"), Світлана Сова ("Сила людей"), Яна Беркут, Олег Бойченко, Інна Іванченко, Микола Колесник  ("Укроп"), Олег Косяк, Олексій Кривенко, Олександр Крижов, Ігор Левицький ("Народний контроль"), Олександр Натаров, Наталя Новицька, Василь Сердюков (Партія простих людей), Ярослав Шрам. За даними екзит-полу, проведеного на виборах мера Кривого Рогу 27 березня соціологічною компанією R&B Group, 70,9% голосів виборців набрав чинний мер Кривого Рогу Юрій Вілкул, 11,3% набрав кандидат від партії "Об'єднання "Самопоміч" Семен Семенченко, кандидат від партії "Українське об'єднання патріотів" ("Укроп") Микола Колесник набрав 6,7%, Світлана Сова (партія "Сила людей") - 5,8%, Ігор Левицький ( "Народний контроль") - 2,6%. Решта кандидатів отримали менше 1% голосів. При цьому у «Самопомочі» повідомили, що за їхніми підрахунками, переважну більшість голосів отримав опонент Семенченка – Юрій Вілкул.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика