НовиниУкраїна

Податкову міліцію пропонують реорганізувати у самостійний орган кримінальної юстиції

18.03.2016 / 09:18
14693
+A
-a

Податкову міліцію пропонують реорганізувати у самостійний орган кримінальної юстиції

До Верховної Ради внесено законопроект № 4228 "Про Фінансову поліцію", ініційований групою народних депутатів від БПП та Самопомочі.

Як зазначають автори законопроекту, протягом останніх семи років було здійснено низку спроб підготовки та прийняття закону про нову службу з протидії фіскальним злочинам. Однак всі вони були ініційовані або урядом, або правоохоронними органами і врешті-решт не підтримувалися Верховною Радою України, оскільки не відповідали Указам Президента України, Коаліційній угоді та не вирішували проблеми захисту фінансово-економічних інтересів держави.

Тому депутати вважають оптимальною моделлю ліквідацію податкової міліції та cтворення фінансової поліції, діяльність якої спрямовуватиметься та координуватиметься Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України.

Цим законопроектом пропонується розділити сервісну та правоохоронну функції фіскальної служби, ліквідувати податкову міліцію (за винятком працівників спеціального підрозділу "Фантом", який займається боротьбою з економічною злочинністю та контрабандою вздовж лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей), оптимізувати структуру та чисельність органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері фінансів, усунути дублювання їх функцій та cтворити фінансову поліцію – державний правоохоронний орган.

Фінансова поліція здійснюватиме заходи із запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття злочинів у сфері формування та використання фінансових ресурсів держави (в тому числі різних форм фінансової допомоги іноземних держав), економічної безпеки.

До підслідності фінансової поліції належатиме досудове розслідування таких злочинів, передбачених Кримінальним кодексом:

- порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації (ст. 1591);

- привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, у разі, якщо предметом злочину є майно державної чи комунальної власності, або майно державного чи місцевих бюджетів, державних цільових фондів (ст. 191);

- виготовлення, зберігання, придбання…з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів (ст. 199);

- незаконний обіг дисків для лазерних систем зчитування, матриць, обладнання та сировини для їх виробництва (ст. 2031);

- зайняття гральним бізнесом (ст. 2032);

- незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ст. 204);

- фіктивне підприємництво (ст. 205);

- підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців (ст. 2051);

- нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (ст. 210);

- видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону (ст. 211);

-  ухилення від сплати податків, зборів (ст. 212);

- ухилення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ст. 2121);

- порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом (ст. 213);

- незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених контрольних марок (ст. 216);

- доведення банку до неплатоспроможності (ст. 2181);

- доведення до банкрутства (ст. 219);

- шахрайство з фінансовими ресурсами (ст. 222);

- маніпулювання на фондовому ринку (ст. 2221);

- підроблення документів, які подаються для реєстрації випуску цінних паперів (ст. 2231);

- порушення порядку ведення реєстру власників іменних цінних паперів (ст. 2232);

- виготовлення, збут та використання підроблених недержавних цінних паперів (ст. 224);

- незаконне збирання з метою використання або використання відомостей, що становлять комерційну або банківську таємницю (ст. 231);

- розголошення комерційної або банківської таємниці (ст. 232);

- незаконне використання інсайдерської інформації (ст. 2321);

- приховування інформації про діяльність емітента (ст. 2322);

- незаконна приватизація державного, комунального майна (ст. 233).

Крім того, якщо під час розслідування вищевказаних злочинів будуть встановлені інші пов'язані злочини, то фінансова поліція зможе їх також розслідувати.

Систему фінансової поліції складатимуть центральний апарат та до 7 територіальних управлінь.

Керівництво Фінансової поліції обиратимуть шляхом створення комісії конкурсного відбору, до складу якої увійдуть представники, делеговані з різних сфер.

При цьому встановлюються такі квоти при створенні фінансової поліції: колишні співробітники податкової міліції, підрозділів протидії злочинності у сфері економіки, що діють в системі МВС України, підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України – не більше 25%; особи, які обіймали посади слідчих або оперативних співробітників в інших органах державної влади – не більше 5%; інші особи – не менш як 70%.

Фінансова поліція матиме достатні повноваження для ефективної роботи  - детективи будуть здійснювати оперативно-розшукову діяльність, а також досудове розслідування злочинів. Крім того, даний орган матиме право прямого доступу до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування, наявність достатніх фінансових та матеріально-технічних ресурсів.

Також передбачено особисту матеріальну відповідальність працівників фінансової поліції за шкоду, спричинену їхніми діяннями, рішеннями. Такий підхід, на думку авторів, забезпечить відхід від принципу «колективної безвідповідальності».

Нагадаємо, що раніше Прем'єр доручив ліквідувати діючу в складі Державної фіскальної служби податкову міліцію і повністю демілітаризувати фіскальний орган.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
ЗАХОДИ
01.11.2019 10:00:00 - IP UKRAINE NOW
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика