НовиниУкраїна

Порядок направлення українців для лікування за кордон хочуть спростити

28.01.2019 / 13:32
1246
+A
-a

Порядок направлення українців для лікування за кордон хочуть спростити

Міністерство охорони здоров’я пропонує пришвидшити процедуру відправлення українців на лікування у закордонних клініках. Це передбачено у постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон», оприлюдненій для громадського обговорення.

Зміни передбачають, що від моменту звернення пацієнта до направлення його на лікування за кордон і оплати послуг державою проходитиме значно менше часу, ніж це відбувається зараз.

МОЗ України пропонує ввести чіткі часові рамки для кожного етапу та затвердити єдині форми документів.

Для пацієнтів це означає більш простий і зрозумілий процес направлення документів і розуміння реального стану справ, адже інформація про реєстрацію та стан розгляду поданих до Міністерства документів і рішень, прийнятих Комісією, розміщуватиметься на офіційному веб-сайті МОЗ України (це будуть знеособлені дані, з використанням єдиного реєстраційного індексу, відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних»).

Українці, яких неможливо вилікувати в Україні, швидше отримуватимуть необхідну медичну допомогу за кордоном, адже пропонується внести чіткі часові регламенти для кожного етапу:

10 днів для Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади на підготовку і подання до Комісії МОЗ України з питань направлення за кордон для лікування чіткого переліку необхідних документів (на підставі заяви пацієнта чи його законного представника);

3 дні для МОЗ України, щоби направити документи до групи експертів Міністерства за профільним напрямком (у разі надходження неповного пакета документів: упродовж 1 дня МОЗ України повідомляє із зазначенням назви відсутнього документа та необхідного змісту та встановлює строк на усунення недоліків, але не більше ніж 10 днів);

5 днів для групи експертів, щоби сформувати відповідний висновок. Рекомендації щодо направлення громадянина за кордон для лікування приймаються більшістю голосів від складу груп експертів;

за тиждень до дати наступного засідання Комісії пацієнт отримує повідомлення (у спосіб, зазначений у його заяві);

3 дні з дати прийняття Комісією рішення для МОЗ України, щоби надати на запит громадянина, його законного представника або іноземного закладу охорони здоров’я інформаційний лист про прийняте Комісією рішення;

5 робочих днів з дати прийняття Комісією рішення для підготовки наказу МОЗ України про направлення за кордон для лікування громадянина та оплату вартості такого лікування;

15 робочих днів для МОЗ України з дати видання наказу - для оплати вартості лікування в іноземному закладі охорони здоров’я;

1 місяць з часу повернення громадянина на територію України після проведеного лікування за кордоном для громадянина (його законного представника) - подати письмову інформацію (звіт) про обсяги проведеного лікування та обсяги коштів, витрачених на лікування (довідка, надана клінікою).

Чіткий часовий регламент і затверджені форми документів удосконалять як процедуру направлення, так і можливість обрати спосіб отримання інформації громадянами.

Також вводиться форма медичного висновку закладу охорони здоров’я обласного рівня та урегульовується питання співоплати з благодійними фондами, іншими організаціями та фізичними особами.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика