НовиниУкраїна

Порядок складання іспиту арбітражними керуючими приведено до вимог Кодексу з процедур банкрутства

22.09.2019 / 13:31
487
+A
-a

Порядок складання іспиту арбітражними керуючими приведено до вимог Кодексу з процедур банкрутства

21 жовтня 2019 р. набуде чинності наказ Міністерства юстиції України яким затверджено Порядок складання кваліфікаційного іспиту особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого. Цей документ було прийнято на вимогу положень Кодексу України з процедур банкрутства.

Безпосередньо Порядок визначає організаційні засади проведення кваліфікаційного іспиту (далі - іспит), порядок його складання особами, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (далі - особи), порядок оцінювання знань на іспиті та встановлення його результату.

Іспит проводиться шляхом проходження особами автоматизованого анонімного тестування відповідно до переліку обов’язкових питань, за якими проводиться навчання осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого, визначеного Міністерством юстиції. Іспит проводить Кваліфікаційна комісія арбітражних керуючих (далі - Кваліфікаційна комісія).

Перелік питань автоматизованого анонімного тестування (тестові питання та завдання) для іспиту розробляє структурний підрозділ Міністерства юстиції, який забезпечує реалізацію повноважень державного органу з питань банкрутства (далі - структурний підрозділ Мін’юсту), та затверджує Кваліфікаційна комісія.

Тестові питання та завдання, варіанти відповідей на них оприлюдненню не підлягають.

Кваліфікаційна комісія формує та затверджує графік проведення іспитів із зазначенням дат й часу їх складання.

До складання іспиту допускається особа, якає громадянином України;дієздатна;має вищу юридичну або економічну освіту другого (магістерського) рівня;не має судимості;здатна виконувати обов’язки арбітражного керуючого за станом здоров’я;не має заборони обіймати керівні посади;має загальний стаж роботи за фахом не менше трьох років або не менше одного року після отримання відповідної вищої освіти на керівних посадах;пройшла навчання і стажування протягом шести місяців у порядку, встановленому Міністерством юстиції;вільно володіє державною мовою.

Передбачено перелік документів, які подає особа до Кваліфікаційної комісії.

Попередній розгляд документів, які подаються на розгляд Кваліфікаційної комісії, здійснює структурний підрозділ Мін’юсту.

За результатами попереднього розгляду документів структурний підрозділ Мін’юсту складає висновок щодо відповідності особи вимогам, встановленим пунктами 1, 2 цього розділу (далі - висновок).

Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду висновку та документів, що подаються особою до Кваліфікаційної комісії, приймає рішення про допуск чи відмову в допуску такої особи до складання іспиту.

Кваліфікаційна комісія відмовляє у допуску до складання іспиту у разі:

невідповідності особи вимогам, встановленим пунктом 1 цього розділу;

невідповідності поданих документів вимогам законодавства та цього Порядку;

завершення строку дії сертифіката про проходження навчання у сфері відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутами;

негативного відгуку про проходження особою стажування.

Про відмову в допуску до складання іспиту особу повідомляють письмово із зазначенням підстави такої відмови.

Для складання іспиту використовується електронна система для проведення автоматизованого анонімного тестування осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (далі - Система тестування).

Перебіг часу для кожної особи розпочинається індивідуально після її авторизації у Системі тестування з моменту підтвердження запиту Системи тестування на початок тестування.

У разі неможливості продовження автоматизованого анонімного тестування в Системі тестування з технічних причин у засіданні Кваліфікаційної комісії оголошується перерва до їх усунення.

Під час складання іспиту особам забороняється використовувати будь-які джерела інформації на паперових чи електронних носіях (підручники, навчальні посібники, електронні книги тощо), а також засоби зв’язку. У разі виявлення використання особою під час складання іспиту сторонніх джерел інформації або засобів зв’язку така особа за рішенням Кваліфікаційної комісії відсторонюється від участі в іспиті і вважається такою, що не склала іспит.

Автоматизоване анонімне тестування складається з трьох частин і проводиться одночасно для всіх осіб, які беруть участь у складанні іспиту.

Результати виконання екзаменаційного завдання автоматизованого анонімного тестування виводяться Системою тестування у вигляді відповідного повідомлення.

Після закінчення виконання автоматизованого анонімного тестування особою або закінчення часу, відведеного для його виконання, секретар Кваліфікаційної комісії формує екзаменаційну відомість.

Екзаменаційна відомість містить перелік імен входу осіб, які проходили автоматизоване анонімне тестування, вільні поля для зазначення прізвищ, імен та по батькові (за наявності) осіб і кількості набраних за кожне завдання балів, які заповнюються після ідентифікації результатів автоматизованого анонімного тестування.

Ідентифікацію результатів автоматизованого анонімного тестування здійснює секретар Кваліфікаційної комісії у присутності всіх членів Кваліфікаційної комісії, що беруть участь у засіданні.

Протягом десятиденного строку з дня складання іспиту Кваліфікаційна комісія надсилає протокол його проведення до структурного підрозділу Мін’юсту та оголошує шляхом розміщення відповідного повідомлення на офіційному вебсайті Міністерства юстиції в мережі Інтернет, в якому зазначаються прізвища, імена, по батькові (за наявності) осіб, яким за результатами складеного іспиту Кваліфікаційна комісія рекомендує Мін’юсту видати свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого, а також прізвища, імена, по батькові (за наявності) осіб, які не склали іспит, та кількість отриманих балів кожної особи.

Особа, яка не склала іспит, може оскаржити результати іспиту протягом місяця до Кваліфікаційної комісії.

У разі неявки особи на іспит з поважних причин особа має право бути допущеною до складання іспиту за її письмовою заявою впродовж строку дії сертифіката про проходження навчання у сфері відновлення платоспроможності боржників або визнання їх банкрутами.

Документи осіб, які не склали іспит, зберігаються у структурному підрозділі Мін’юсту протягом п’яти років.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика