НовиниУкраїна

Порядок ведення реєстру оцінювачів викладено у новій редакції

02.08.2017 / 17:15
2087
+A
-a

Порядок ведення реєстру оцінювачів викладено у новій редакції

Фонд державного майна України своїм наказом № 923 з метою встановлення декларативного принципу реєстрації оцінювачів у Державному реєстрі оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності Порядок ведення Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 10 червня 2013 року № 796 виклав його у новій редакції.

Зокрема, остання чинна редакція суттєво змінює структуру Реєстру та порядок включення інформації про оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності до Державного реєстру.

Так, структуру Держаного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності дещо спрощено в частині напрямів оцінки майна та спеціалізаціями у межах кожного напряму. Остання редакція не включає такий напрям як «оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства». Крім того, з напряму «оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів, у тому числі прав на об'єкти інтелектуальної власності» виключено спеціалізацію «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства». Таким чином, в цьому напрямі залишено лише дві спеціалізації: оцінка цілісних майнових комплексів, паїв, цінних паперів, майнових прав та нематеріальних активів (крім прав на об'єкти інтелектуальної власності) та оцінка прав на об'єкти інтелектуальної власності.

Також нова редакція Порядку передбачає, що на запит користувача інформація, що відповідно до законодавства належить до публічної інформації, надається з Державного реєстру у формі довідки.

Публічна інформація, що містить персональні дані фізичної особи, оприлюднюється і надається на запит за умови додержання вимог, передбачених законодавством у сфері доступу до публічної інформації.

Майже повністю змінено розділ, який регулює порядок включення інформації про оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності до Державного реєстру.

Так передбачається, що інформація до Державного реєстру включається Фондом на підставі заяви про видачу кваліфікаційного свідоцтва оцінювача та про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності за формою, наведеною в додатку 2 до Положення про порядок роботи  Екзаменаційної комісії, затвердженого наказом Фонду від 13 листопада  2002 року № 1997 (із змінами) (далі - Заява про видачу кваліфікаційного свідоцтва оцінювача та про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру).

Інформація про суб’єктів оціночної діяльності включається Фондом на підставі документів, визначених пунктом 1 розділу ІІ Положення про видачу сертифікатів суб’єктів оціночної діяльності, затвердженого наказом Фонду від 14 березня 2002 року № 479 (із змінами).

Документи, що подаються оцінювачами та суб’єктами оціночної діяльності  повинні бути складені державною мовою.

Розгляд та перевірка документів, поданих оцінювачами, здійснюються Фондом у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати їх отримання.

Розгляд та перевірка документів, поданих суб’єктом господарювання, здійснюються Фондом у строк, що не перевищує тридцяти днів від дати їх подання. Включення інформації про суб’єкта оціночної діяльності до Державного реєстру здійснюється після прийняття рішення Фондом про видачу такого сертифіката у встановленому законодавством порядку шляхом видачі відповідного наказу.

Датою подання є дата реєстрації у Фонді вхідних документів (дата присвоєння реєстраційного індексу).

Інформація про оцінювача включається до Державного реєстру у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати отримання Фондом документів, поданих оцінювачем.

Інформація про суб’єктів оціночної діяльності включається до Державного реєстру у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати реєстрації сертифіката суб’єкта оціночної діяльності.

Рішення про відмову у включенні інформації про оцінювача до Державного реєстру приймається Фондом у таких випадках:

подання неналежно оформленої Заяви про видачу кваліфікаційного свідоцтва оцінювача та про включення інформації про оцінювача до Державного реєстру та додатків до неї;

подання недостовірної інформації.

Про відмову у включенні інформації про оцінювача до Державного реєстру Фонд повідомляє листом у строк, що не перевищує десяти робочих днів з дати отримання Фондом поданих оцінювачами документів, із зазначенням підстав для відмови.

Інформація про оцінювача включається винятково за тим напрямом та спеціалізацією (спеціалізаціями) у межах такого напряму, який зазначено у кваліфікаційному(их) свідоцтві(ах) оцінювача. Інформація про суб’єкта оціночної діяльності включається винятково за тим напрямом та спеціалізацією (спеціалізаціями) у межах такого напряму, який зазначено у сертифікаті суб’єкта оціночної діяльності. Перелік напрямів та спеціалізацій у межах таких напрямів відповідно до кваліфікаційного(их) свідоцтва (свідоцтв) оцінювача зазначається у Державному реєстрі.

Інформація про оцінювача (суб’єкта оціночної діяльності) підлягає обов’язковому включенню до Державного реєстру.

Невиконання оцінювачем вимог, встановлених частиною третьою статті 14 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні", є підставою для зупинення дії кваліфікаційного свідоцтва (кваліфікаційного документа) оцінювача шляхом видання наказу Фонду із включенням відповідної інформації до Державного реєстру.

Після підвищення кваліфікації оцінювачем за програмою підвищення кваліфікації кваліфікаційне свідоцтво (кваліфікаційний документ) оцінювача поновлюється шляхом видання наказу Фонду із включенням відповідної інформації до Державного реєстру.

З метою вчасного відображення достовірної інформації про оцінювачів (суб’єктів оціночної діяльності), інформація про яких включена до Державного реєстру, оцінювачі (суб’єкти оціночної діяльності) зобов’язані у тижневий строк з дати виникнення змін в інформації, що подавалася оцінювачем (суб’єктом оціночної діяльності) для включення інформації про оцінювача (суб’єкта оціночної діяльності) до Державного реєстру, направити повідомлення про такі зміни листом до Фонду.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика