НовиниУкраїна

Повноваження органів опіки пропонують розширити

18.07.2018 / 15:43
6063
1
+A
-a

Повноваження органів опіки пропонують розширити

У Верховній Раді зареєстровано нові законопроекти щодо посилення захисту прав дітей.

Зокрема, зареєстровано законопроект про зміни до Сімейного кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, законів України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей», «Про виконавче провадження».

Змінами пропонується, зокрема, вдосконалити порядок відібрання дитини від батьків або одного з них при безпосередній загрозі для життя або здоров’я дитини і встановити, що розгляд справи про відібрання дитини від батьків або одного з них, не позбавляючи їх батьківських прав здійснюється невідкладно, спеціально уповноваженими на те ювенальними суддями (складом суддів) за участю представників служб у справах дітей.

Пропонується посилити адміністративну відповідальність за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання та лікування дітей у вигляді призначення судом виконання суспільно корисних робіт і посилити роль органів опіки та піклування, органів і служб у справах дітей, встановивши кримінальну відповідальність за перешкоджання їх законній діяльності.

Органам опіки пропонується надати право складати протоколи про адміністративні правопорушення щодо батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників) неповнолітніх, які не виконують обов'язків щодо виховання і навчання дітей.

А рішенням органів опіки та піклування, органів і служб у справах дітей про негайне відібрання дитини від батьків або одного з них при безпосередній загрозі для життя або здоров’я дитини надати статусу «виконавчого документу» в розумінні Закону України «Про виконавче провадження».

Також у парламенті зареєстровано законопроект про зміни до статті 18 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», якими закріплюються основи ювенального судочинства під час цивільного та адміністративного провадження щодо неповнолітніх у справах:

щодо неповнолітніх, які вчинили адміністративні правопорушення у віці від 16 до 18 років;

про поміщення дітей віком від 11 років у приймальники-розподільники для дітей;

про адміністративну відповідальність батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників) неповнолітніх за невиконання ними своїх обов'язків щодо виховання і навчання дітей;

про обмеження батьків у дієздатності, відібрання дітей та позбавлення батьківських прав, виселення осіб, позбавлених батьківських прав, якщо їх спільне проживання з дітьми, щодо яких вони позбавлені батьківських прав, неможливе;

про поновлення батьківських прав і розв'язання спорів між батьками щодо місця проживання дітей;

щодо інших питань, пов'язаних з особистими, житловими і майновими правами неповнолітніх.

Окрім того, пропонується встановити, що суддею, уповноваженим розглядати такі справи щодо неповнолітніх, може бути обрано суддю з високими морально-діловими та професійними якостями зі стажем роботи суддею не менше п’яти років.

Також

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Hanych Taras
Дуле складно було дати номер законопроекту?
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика