НовиниУкраїна

Правничі заходи 2016 року: форуми, конференції

10.01.2017 / 15:59
2070
+A
-a

Правничі  заходи 2016 року: форуми, конференції

2016 рік був насичений різноманітними подіями та заходами, які організовували та проводили Асоціація правників України, Національна Асоціація Адвокатів України, Ради адвокатів регіонів, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, провідні вищі навчальні заклади, міжнародні проекти сприяння розвитку правосуддя, Верховний Суд України, Конституційний суд України.

Майже щодня в усіх куточках країни провідні юристи проводили форуми, лекції, круглі столи, тренінги, семінари, конференції.

Найбільшими та найцікавішими заходами зазвичай були форуми і конференції. Серед значної їх кількості варто визначити декілька.

X Щорічний форум з корпоративного права. На ювілейному форумі обговорювали зміни та події, які визначають діяльність господарських товариств у правовому полі, аналізували судову практику та спілкувалися із законодавцями. Власне, програма форуму включала обговорення змін у регуляторній політиці, правові новели у діяльності акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю. Крім того, учасники обговорювали нещодавно прийнятий Верховною Радою України за основу у першому читанні Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю та висловили пропозиції щодо його удосконалення.

ІІ Форум з конкурсного права: стягнення, реструктуризація, банкрутство. Цей форум був унікальним майданчиком для обміну думками та досвідом між адвокатами та суддями, арбітражними керуючими та представниками банків, боржниками та кредиторами. Форум мав на меті розробку спільних позицій щодо внесення змін до чинного законодавства про банкрутство та суміжних інститутів, що й було зроблено. Зокрема, був обговорений законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності процедур банкрутства».

Львівський регіональний судовий форум – один з наймасштабніших регіональних форумів, які відбувалися в Україні. Був присвячений обговоренню судової реформи, авторитету судової влади, діяльності новоствореної Громадської ради доброчесності та конкурсного відбору до Верховного суду.

VI Щорічний форум Асоціації Адвокатів України з кримінального права та процесу. В рамках Форуму приділили значну увагу обміну досвідом між фахівцями, обговорили нагальні гострі проблеми, що виникають у роботі під час здійснення захисту у кримінальних провадженнях. Крім того, учасники могли дізнатися про реформування слідчих підрозділів Національної поліції України, про заплановані зміни до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та до Кримінального процесуального кодексу України.

Конференція «Особливості правового регулювання репродуктивної медицини та сурогатного материнства. Чи потрібні зміни?». Даний захід був присвячений обговоренню актуальної практики та особливостей правового регулювання репродуктивної медицини і сурогатного материнства в Україні, що є однією з болючих проблем сучасної медицини. Учасники конференції могли дізнатися про законодавче забезпечення реформ репродуктивної медицини, про специфічну цивільно-правову угоду – договір сурогатного материнства, а також про нові тенденції репродуктивних технологій від провідних вітчизняних та іноземних фахівців у цій галузі.

Львівський форум медіації. Під час заходу були розглянуті найбільш актуальні питання у сфері позасудового урегулювання конфліктів, що є надзвичайно актуальним на сьогоднійшній день, а також корисний зарубіжний досвід та особливості проведення медіацій у різних сферах. До участі були запрошені відомі іноземні юристи, які спеціалізуються у сфері медіації, яка лише набирає обертів в Україні.

Перший Всеукраїнський студентський форум «Дискримінація в Україні: від усвідомлення до протидії» був організований за підтримки Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Форум був інтерактивним заходом для студентів, який послужив майданчиком для обміну знаннями, думками та досвідом між студентами та провідними міжнародними і національними експертами, публічними і громадськими діячами з питань антидискримінації.

VII конференція «Медіаправо». Юрисконсульти медіагруп та компаній, що представляють суміжні бізнеси для кіно і телебачення, представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення поділилися своїм досвідом щодо останніх тенденцій державного регулювання, а також виконання рекламного законодавства, про зміни до законодавства щодо боротьби з піратством в Інтернеті, а також про форми державної підтримки національного кіно- та телевиробництва.

У Конституційному Суді України проходила V Літня школа конституційного права «Верховенство права і конституціоналізм». Цьогоріч школа святкула свій перший офіційний ювілей, тому її урочисте відкриття пройшло саме у стінах єдиного органу конституційної юрисдикції в Україні. У рамках роботи школи було розглянуто низку актуальних проблем конституційного права, належної правової процедури, верховенства права, а також системи захисту прав людини, що склалась в європейській правовій традиції. Серед почесних гостей цьогорічної школи були присутніми голови Конституційних судів зарубіжних країн, зокрема Президент Конституційного Суду Республіки Молдова та Президент Конституційного Суду Грузії.

У Верховному Суді України відбулася Міжнародна конференція «Судова правотворчість у механізмі забезпечення принципу верховенства права в умовах реформування правосуддя». В ході реформування системи правосуддя в Україні виникає нагальна потреба розібратися в усіх тонкощах змін до Конституції України та інших нормативно-правових актів. Участь в конференції взяли видатні вітчизняні науковці та правники, а також представники іноземних держав, зокрема судді Федерального Верховного Суду Німеччини, а також члени Консультативної місії ЄС.

У Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого проходила науково-практична конференція «Соціальна функція кримінального права: проблеми наукового забезпечення, законотворення та правозастосування». Під час науково-практичної конференції відбулося обговорення питань за такими напрямами: соціальне призначення кримінального права в умовах розбудови громадянського суспільства, співвідношення соціальної функції кримінального права з іншими його функціями, соціальна функція кримінального права у Декларації 13-го Конгресу ООН із запобігання злочинності і кримінального правосуддя 2015 р. та в інших міжнародних документах. У роботі конференції беруть участь провідні вчені, представники правоохоронних та судових органів.

На юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся Круглий стіл, присвячений 80-річчю з дня народження професора Станіслава Сергійовича Яценка. На Круглому столі обговорювалися актуальні проблеми науки кримінального права, щодо конституційних засад кримінального права України, а також компаративного методу у кримінально-правових дослідженнях.

В Національному університеті “Одеська юридична академія” відбулась XI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна цивілістика». Конференція за десять років свого функціонування зробила неоцінений внесок у розвиток цивілістичної науки та юриспруденції в цілому, удосконалення законодавства та практики його застосування. Цей захід є унікальним, адже він координує підготовку студентів, діяльність науковців та практиків. На конференції були присутні іноземні гості, зокрема судді країн Європи та США.

Ефективність проведених правничих заходів перевіряється правозастосовною практикою, підвищенням якості наукових досліджень і рівня підготовки юристів. У 2017 році правничі заходи будуть проводитися не менш активно, що визначається потребою науки, освіти і практики. Відтак, пропонуємо уважно слідкувати за інформацією нашого інформаційного агентства у розділі «Календар подій».

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика