НовиниУкраїна

Порядок підготовки приватних виконавців змінять

27.03.2019 / 11:12
838
+A
-a

Порядок підготовки приватних виконавців змінять

Заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служб Світлана Глущенко презентувала зміни до Порядку допуску до професії приватних виконавців та порядку діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців.

Насамперед, оновлений порядок допуску передбачатиме для кандидатів у приватні виконавці можливість онлайн навчання з подальшим складанням заліку у вищому навчальному закладі. На сьогодні до переліку закладів, які надають освітні послуги у частині примусового виконання рішень суду, включено 10 навчальних закладів, які знаходяться у Харкові, Дніпрі, Одесі, Львові, Івано-Франківську, Сумах та місті Києві.

«Тобто, з моменту внесення цих змін кандидату у приватні виконавці  надається можливість вибору як місця навчання, так і його форми. Обидва варіанти передбачають надання відповідного свідоцтва. Цей онлайн курс для нас готує наш надійний партнер – ОБСЄ», - наголосила Світлана Глущенко.

Крім того, за словами заступника Міністра, новими змінами запроваджуватиметься можливість проходження стажуванням не лише в органах ДВС, але й в офісах приватних виконавців. Вона звернула увагу, що відповідно до закону є низка осіб, які звільнені від проходження стажування: приватні, державні виконавці, адвокати, нотаріуси, арбітражні керуючі, які мають стаж роботи понад 1 рік, а також помічники приватних виконавців зі стажем роботи понад 2 роки.

«Вдосконалення порядку проходження стажування в органах ДВС передбачатиме, що кандидата направлятиме на стажування не структурний підрозділ Мін’юсту, а Головне територіальне управління юстиції, до якого звернеться особа, яка має намір відстажуватись. Тобто, буде забезпечена можливість вибору кандидатом місця стажування – в органах ДВС або в офісі приватних виконавців без територіальної чи відомчої прив’язки», – зауважила Світлана Глущенко.

Наступна новація – це зміна критеріїв оцінки практичного завдання кваліфікаційного іспиту із подальшою його автоматизацією.

«Передбачається автоматизація третього етапу іспиту – практичного завдання. Ми розуміємо, що дана ініціатива вимагатиме затрати певних ресурсів – людських, часових і технічних. Це пов’язано з тим, що нам необхідно буде напрацювати перелік практичних завдань та варіанти відповідей на них, їх прорецензувати та апробувати, що відповідає методології автоматизованої перевірки кваліфікаційного рівня знань особи, а також рішенням комісії включити до кваліфікаційного іспиту. Після цього сформовані та затверджені питання інтегрувати в систему. Саме тому реалізація цієї ідеї запланована не пізніше, ніж до 1 вересня поточного року», – заявила Світлана Глущенко.

«Щодо вдосконалення порядку діяльності Дисциплінарної комісії приватних виконавців, то передбачається імплементація інституту Дисциплінарного уповноваженого, який буде делегований Асоціацією приватних виконавців і займатиметься підготовкою висновків щодо дисциплінарного провадження по конкретним приватним виконавцям, а також узагальнюватиме дисциплінарну практику», – пояснила заступник Міністра.

Наступна зміна пов’язана з оновленням персонального складу Дисциплінарної та Кваліфікаційної комісій приватних виконавців, зокрема призначення до складу комісії фахівця у галузі права, рекомендованого міжнародними партнерами. З огляду на трансформації персонального складу комісій, із її 9 членів лише троє будуть працівниками системи юстиції. Серед інших членів – це приватні виконавці, суддя, який обирається Радою суддів України, а також фахівець у сфері права, рекомендований міжнародною спільнотою.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика