НовиниУкраїна

Президент ініціює запровадження автоматизованого арешту коштів

18.01.2016 / 11:36
4288
+A
-a

Президент ініціює запровадження автоматизованого арешту коштів

У парламенті зареєстровано президентський проект Закону № 3768ро внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження системи автоматизованого арешту коштів у цивільному та господарському судочинстві".

У пояснювальній записці, зокрема, обґрунтовується, що чинне законодавство України про виконавче провадження не визначає чітких строків щодо ідентифікації рахунків боржника та накладення арешту на відповідні грошові кошти державним виконавцем. На практиці строки вчинення таких дій залежать від завантаженості того чи іншого виконавця та його внутрішнього переконання щодо необхідності оперативного вчинення таких дій, що також не може сприяти швидкому та ефективному виконанню судового рішення чи винесення відповідної постанови про накладення арешту.

Законопроектом передбачається створення в органах державної виконавчої служби системи автоматизованого арешту коштів, що забезпечуватиме в автоматизований спосіб оперативне накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.

Система автоматизованого арешту коштів забезпечуватиме: здійснення обробки інформації, внесеної користувачами такої системи, щодо арешту коштів, що належать боржнику та знаходяться на банківських рахунках; надсилання запитів до банків з метою виявлення рахунків боржників, кошти яких підлягають арешту; надсилання інформації до банків щодо необхідності здійснення арешту коштів, що знаходяться на банківських рахунках; здійснення обробки інформації, одержаної від банків, щодо наявності (відсутності) рахунків боржників, кошти яких підлягають арешту, арешт коштів, що належать боржнику та знаходяться на банківських рахунках у межах суми, визначеної у виконавчому документі, зняття арешту з коштів, що знаходяться на банківських рахунках, вчинення інших дій, необхідних для здійснення арешту коштів, що знаходяться на банківських рахунках.

Інформаційна взаємодія між системою автоматизованого арешту коштів та системами автоматизації банків здійснюватиметься інформаційно-телекомунікаційними засобами в електронній формі без втручання працівників банків у роботу системи автоматизованого арешту коштів у порядку, визначеному законодавством.

Користувачами системи автоматизованого арешту коштів на банківських рахунках визначено державних виконавців.

Інформація щодо арешту коштів на підставі виконавчого документа вноситиметься державним виконавцем до системи автоматизованого арешту коштів, скріплюватиметься його електронним цифровим підписом та підлягатиме кодуванню.

Інформація у системі автоматизованого арешту зберігатиметься протягом десяти років.

Система автоматизованого арешту коштів підлягає захисту із застосуванням комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю.

Створення системи автоматизованого арешту коштів здійснюватиметься Державною судовою адміністрацією України за безпосередньої підтримки Міжнародного валютного фонду.

Порядок функціонування системи автоматизованого арешту коштів визначатиметься Положенням про систему автоматизованого арешту коштів, що затверджуватиметься Міністерством юстиції України разом із Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Радою суддів України.

Ухвала щодо арешту коштів, що належать відповідачу та знаходяться на банківському рахунку, підлягатиме негайному виконанню з моменту її постановлення шляхом внесення відповідної інформації до системи автоматизованого арешту коштів. 

У разі якщо забезпечення позову здійснювалось шляхом арешту коштів, що знаходяться на банківських рахунках, рішення суду в частині зняття арешту, ухвала про скасування забезпечення позову підлягають виконанню після закінчення строків на їх оскарження.

Виконання рішення суду в частині зняття арешту коштів, що знаходяться на банківських рахунках, ухвала про заміну одного способу забезпечення позову іншим у частині накладення або зняття арешту коштів, що знаходяться на банківських рахунках, ухвала про скасування забезпечення позову здійснюється шляхом внесення відповідної інформації до системи автоматизованого арешту коштів у тому ж порядку, що і під час вжиття заходів до забезпечення позову.


 

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Право на довіру donum auctoris Право на довіру
Висловлення недовіри Генеральному прокурору парламентом, як інститут відповідальності, свідчить про залежність очіл...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
13.03.2020 08:00:00 - ІІІ Судовий форум
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика