НовиниУкраїна

Президент пропонує запровадити систему електронного наказного провадження

17.01.2016 / 09:53
4651
+A
-a

Президент пропонує запровадити систему електронного наказного провадження

Президент України подав до Верховної Ради проект Закону № 3769 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження наказного провадження у цивільному та господарському судочинстві".

Відповідно до положень проекту розгляд справ у порядку електронного наказного провадження передбачатиме:

- реєстрацію стягувача та боржника в автоматизованій системі електронного наказного
провадження;

-звернення заявника через автоматизовану систему наказного провадження із заявою до суду про видачу електронного судового наказу;

- розгляд судом отриманої заяви та видачу електронного наказу із встановленням строку для подання боржником заперечень;

- скасування електронного наказу із роз'ясненням стягувачу його права звернутись з цими самими вимогами до суду в загальному порядку (у разі надходження від боржника заперечень);

- внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень відомостей щодо набрання електронним наказом законної сили і надсилання його стягувачу (у разі неотримання від боржника заперечень).

Обов'язковими умовами для розгляду справ у порядку електронного наказного провадження пропонується визначити такі:

1) наявність між сторонами укладеного договору в письмовій формі;

2)  вимога має обмежуватись виключно сумою грошової заборгованості, що випливає з такого договору;

3) встановлення обмеження щодо максимальної суми грошової заборгованості за вимогою:

 - до фізичних осіб - не більше 100 розмірів мінімальної заробітної плати;

 - до юридичних осіб - не більше 1000 розмірів мінімальної заробітної плати;

4) наявність у суду достовірних відомостей про одержання боржником проекту електронного судового наказу та ненадходження від нього заперечень з приводу пред'явлених до нього вимог.

Проектом передбачається, що розгляд господарських справ у порядку електронного наказного провадження буде віднесено до підсудності господарського суду Чернігівської області, а розгляд цивільних – до підсудності Броварського районного суду Київської області. 

Розгляд справ в порядку електронного наказного провадження проводиться без судового засідання і виклику заявника та боржника для заслуховування їх пояснень.

Заява про видачу електронного судового наказу може бути подана до суду протягом трьох років з моменту виникнення у заявника права пред'явлення вимоги до боржника. Заява про видачу електронного судового наказу подається заявником до суду шляхом заповнення форми в автоматизованій системі електронного наказного провадження з використанням електронного цифрового підпису заявника.

Якщо заява подається представником заявника, на таку заяву накладається електронний цифровий підпис представника.

Протягом трьох робочих днів з дня надходження до суду заяви про видачу електронного судового наказу, з дня закінчення строку, встановленого для усунення недоліків такої заяви, суд видає електронний судовий наказ та надсилає його заявнику і боржнику.

Розгляд справ в порядку електронного наказного провадження проводиться без судового засідання і виклику заявника та боржника для заслуховування їх пояснень.

Електронний судовий наказ викладається суддею у двох примірниках, один з яких оформлюється письмово в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису, а другий – письмово в паперовій формі та видається стягувачу після набрання електронним судовим наказом законної сили для пред'явлення до виконання.

Боржник має право протягом десяти днів з дня отримання електронного судового наказу подати заяву про його скасування.

Також законопроектом передбачається, що суддя, який розглядає справи в порядку електронного наказного провадження, може мати більше одного помічника.

Проект також регулює питання судового збору при розгляді відповідних справ. Зокрема, ставки судового збору при розгляді електронного наказного провадження встановлюються у таких розмірах:

1) заява про видачу електронного судового наказу, яку подано:

- юридичною особою або фізичною особою - підприємцем -  0,3 розміру мінімальної заробітної плати;

- фізичною особою - 0,1 розміру мінімальної заробітної плати;

2) заява про видачу електронного судового наказу - 0,3 розміру мінімальної заробітної плати;

3) за видачу дубліката електронного судового наказу, наказу господарського суду - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

У разі прийняття парламентом цього Закону, його норми вводяться в дію з 1 січня 2018 року, а Раді суддів України рекомендується до 1 січня 2017 року затвердити за погодженням з Державною судовою адміністрацією України Положення про автоматизовану систему електронного наказного провадження.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика