НовиниУкраїна

Президент затвердив здійснення усіх держзакупівель через систему ProZorro

18.02.2016 / 09:09
12929
1
+A
-a

Президент затвердив здійснення усіх держзакупівель через систему ProZorro

17 лютого Президент підписав Закон № 922-VІІІ «Про публічні закупівлі», прийнятий Верховною Радою 25 грудня 2015 року з урахуванням технічних поправок, проголосованих парламентом 4 лютого.

Цей Закон має забезпечити ефективне та прозоре здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері та розвиток добросовісної конкуренції.

Зокрема, Законом передбачається запровадження електронної системи закупівель для всіх державних закупівель для товарів та послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 200 тис. грн, і для робіт – дорівнює або перевищує 1,5 млн грн (для замовників, що здійснюють свою діяльність в окремих сферах господарювання, вартість товарів і послуг - дорівнює або перевищує 1 млн грн та для робіт - дорівнює або перевищує 5 млн грн).

Вітчизняні та іноземні учасники всіх форм власності та організаційно-правових форм братимуть участь у процедурах закупівель на рівних умовах.

Замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднюватиме на відповідному веб-порталі інформацію про закупівлю.

Закупівлі здійснюватимуться шляхом застосування однієї з таких процедур:

- відкриті торги;

- конкурентний діалог;

- переговорна процедура закупівлі.

Відкриті торги є основною процедурою закупівлі. Під час проведення процедури відкритих торгів тендерні пропозиції мають право подавати всі зацікавлені особи. Для проведення процедури закупівлі має бути подано не менше двох пропозицій.

Електронний аукціон полягає в повторювальному процесі пониження цін або приведених цін з урахуванням показників інших критеріїв оцінки за математичною формулою, визначеною в методиці оцінки, що проводиться у три етапи в інтерактивному режимі реального часу.

Для проведення електронного аукціону ціни/приведені ціни всіх пропозицій розташовуються в електронній системі закупівель у порядку від найвищої до найнижчої без зазначення найменувань учасників. Стартовою ціною визначається найвища ціна/приведена ціна. Перед початком кожного наступного етапу аукціону визначається нова стартова ціна за результатами попереднього етапу аукціону.

Конкурентний діалог може бути застосовано замовником за таких умов:

- замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики (специфікації) робіт або визначити вид послуг, і для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасниками;

- предметом закупівлі є консультаційні, юридичні послуги, розробка інформаційних систем, програмних продуктів, здійснення наукових досліджень, експериментів або розробок, виконання дослідно-конструкторських, будівельних робіт, визначення вимог до виконання яких потребує переговорів.

У разі відсутності конкуренції (у тому числі з технічних причин) на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи, застосовується переговорна процедура закупівлі. Зокрема, за переговорною процедурою здійснюється закупівля юридичних послуг, пов’язаних із захистом прав та інтересів України, у тому числі з метою захисту національної безпеки і оборони, під час врегулювання спорів, розгляду в закордонних юрисдикційних органах справ за участю іноземного суб’єкта та України на підставі рішення Кабінету Міністрів України або Ради національної безпеки і оборони України.

Впровадження системи електронних закупівель передбачено протягом 2016 року і здійснюватиметься у два етапи. З 1 квітня електронну систему використовуватимуть центральні органи виконавчої влади та замовники, що здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, а з 1 серпня до системи приєднається решта замовників.

Нагадаємо, що минулого року проходив тестовий етап публічних закупівель. На електронних майданчиках проводилися тільки так звані допорогові торги, у яких очікувана вартість товарів становила до 200 тис. грн, а послуг - до 1,5 млн грн, але при цьому Міністерству оборони і Міністерству інфраструктури дозволили всі без винятку торги проводити в електронному режимі.

Як повідомили у Міноборони, такий експеримент дозволив зекономити понад 187 млн грн коштів для армії, пришвидшити процедури закупівлі та зробити їх прозорішими та антикорупційними. Наразі у Законі «Про публічні закупівлі» враховано побажання Міноборони, що дозволить відомству напряму без посередників працювати з Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA), приєднуватись до рамкових угод НАТО та здійснювати закупівлі предметів матеріально-технічного забезпечення у постачальників країн Альянсу.

Варто зазначити, що для реалізації положень Закону «Про публічні закупівлі» ще мають бути розроблені підзаконні акти: постанови та розпорядження Кабміну, які регламентуватимуть вимоги до майданчиків і учасників торгів, деталізують процедури роботи системи тощо. Це стане фінальною частиною підготовки, необхідної для кардинальної зміни процесу держзакупівель в Україні.

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Averin Igor
Закон это хорошо! Только кто его выполняет? Систему прозорро гос служащие уже обошли и воровать стали больше. Закупки прозрачно не проходят разве что на мелкие суммы. Все по предварительной договоренности, сначала договоренность потом объявление в прозорро, победитель уже известен! За это короткое время я увидел столько реально воплощенных комбинаций, Астап Бендер   позавидовал-бы. В одном тендере явно победил, но как красиво кинули. Выкладываю один образец кидка, (ввиду этичности данные о закупке удалю) Это решение тендерного комитета  присланное по эл. почте -  В связи с неконкурентностью лота [B]Реконструкція ділянки тепломагістралі ........................................................................ (УТ-2)[/B][COLOR=#333333]аукцион не назначен. Закупка не состоялась. До Свидания теперь назначается новый аукцион! Укрзализниця смело публикует три одинаковых тендера подряд, думаю Вы догадались для чего. Несостоявшиеся тендера никто не контролирует. Полная свобода действий! Если Вы считаете что можете обжаловать неправомерные действия гос служащих?  Да множите но при этом  жалобы платные 5000.00 грн. жалуйтесь на здоровье! Как по мне пусть хоть все разворуют они потом пожнут плоды. Высказывание одного гос служащего на пенсии - Какие все сволочи, и как все дорого. Немного прошло как он был такой же сволочью.  [/COLOR]
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика