НовиниУкраїна

Президент схвалив Указ про євороінтеграцію

22.04.2019 / 08:42
711
+A
-a

Президент схвалив Указ про євороінтеграцію

Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Питання європейської та євроатлантичної інтеграції». Про це йдеться на офіційному Інтернет-представництві.

Глава держави затвердив План заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору з метою забезпечення незворотності європейського та євроатлантичного курсу України, відповідно до частини третьої статті 102 Конституції України.

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе назвала документ таким, що надає системності та впорядкованості роботі всіх владних структур в Україні, не залишаючи простору для маніпуляцій та перекладання відповідальності. 

Указом, окрім затвердження Плану заходів з реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО,  Кабінету Міністрів України разом з відповідними державними органами доручається виконання цього Плану заходів зі  щоквартальним інформуванням Президента України. В самому ж плані заходів – 31 пункт з різноманітними завданнями на період 2019-2020 років.

Зокрема, План містить пункт про розроблення у грудні цього року пропозицій щодо перегляду Угоди про асоціацію між Україною та  ЄС, а протягом 2019-20120 років – опрацювання зі стороною ЄС питань щодо подальшої лібералізації торгівлі, укладення Угоди про оцінку відповідності та прийнятності промислових товарів (Угода ACAA); інтеграції до внутрішніх ринків ЄС у сферах енергетики та цифрової економіки; співробітництва у сфері юстиції, свободи та безпеки.

У Плані містяться пункти щодо розширення джерел та способів залучення міжнародної допомоги, поліпшення фінансування закордонних дипломатичних установ України, розвиток співпраці у сфері освіти і наукових досліджень, розширення присутності іноземних закладів освіти в Україні, зокрема шляхом відкриття в Україні філії Коледжу Європи та Європейської школи Східного партнерства, а також щодо дальшого розвитку Європейського табору в Україні, проведення консультацій зі стороною ЄС щодо можливої участі України у Рамковій програмі досліджень та інновацій Європейського Союзу «Горизонт Європа».

До вересня 2020 року планується забезпечити під час розроблення та перегляду стандартів вищої освіти за певними спеціальностями вимог до освітніх програм з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, а до кінця 2019 року – підвищення професійної компетентності державних службовців, посадових осіб  місцевого самоврядування, військовослужбовців і працівників Збройних Сил України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Йдеться і про поглиблення співробітництва з ЄС у питаннях інформаційної безпеки та кібербезпеки, забезпечення стійкості критичної інфраструктури, протидії транснаціональній злочинності, посилення охорони кордонів, мінімізації ризиків у сфері міграції, а також про участь України у проектах, що реалізуються в рамках Європейського оборонного фонду, Постійної структурованої співпраці з питань безпеки і оборони (PESCO), Координованого річного огляду оборони (CARD), а також участь у міжнародних програмах наукових досліджень та інновацій в інтересах посилення оборонних можливостей України.

В рамках поглиблення співпраці з НАТО планується розширення участі України у виконанні Програми НАТО «Наука заради миру та безпеки», візит в Україну делегації Північноатлантичної ради НАТО у липні  2019 року, співробітництво щодо моніторингу ситуації та спільного реагування на агресію Російської Федерації в акваторіях Чорного та Азовського морів, підготовка і подання пропозицій щодо звернення до Північноатлантичної ради НАТО та Генерального секретаря НАТО про приєднання України до Плану дій щодо членства в НАТО у грудні 2019 року, опрацювання зі стороною НАТО питання щодо приєднання України до Програми розширених можливостей НАТО у 2020 році.

У червні 2019 року планується підготовка змін до Закону України «Про Службу безпеки України», низка заходів щодо оптимізації управління ЗСУ відповідно до євроатлантичних норм і принципів; зміна бюджетного планування і формату закупівель в оборонній сфері, розроблення проекту автономної військової бази на сході України та військово-морської бази на узбережжі Азовського моря і т п.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Січень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
ЗАХОДИ
29.01.2020 17:00:00 - Аліментний договір
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика