НовиниУкраїна

Прийняті з порушенням Регламенту закони пропонують скасовувати через ВАСУ

15.03.2016 / 09:11
7229
+A
-a

Прийняті з порушенням Регламенту закони пропонують скасовувати через ВАСУ

Верховній Раді пропонують передбачити можливість оскарження рішень Верховної Ради України про прийняття законів в цілому в порядку адміністративного судочинства. Про це йдеться в проекті Закону № 4182 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оскарження рішення про прийняття закону в цілому», зареєстрованому в парламенті депутатом Юрієм Левченком.

Свою законодавчу ініціативу нардеп обґрунтовує систематичним недотриманням законодавчих процедур у парламенті та відповідно жертвуванням якістю законопроектів заради якнайшвидшого прийняття «потрібних» рішень. Зокрема, народні депутати уникають повноцінних обговорень законопроектів, порушують норми Регламенту і все частіше приймають законопроекти відразу в першому читанні і в цілому з численними порушенням норм Регламенту, що має наслідком виникнення численних скандальних ситуацій, внаслідок яких завдається суттєва шкода репутації держави як перед громадянами України, так і перед міжнародними партнерами України.

Як зазначається в пояснювальній записці, наразі відсутні норми, які б надавали правові механізми оскаржувати вищезазначені порушення порядку прийняття законопроектів у цілому. Тому, на його думку, доцільно внести доповнення до Регламенту Верховної Ради України та Кодексу адміністративного судочинства щодо можливості та порядку оскарження рішень Верховної Ради України про прийняття законів в цілому.

Зокрема, пропонується доповнити Кодекс адміністративного судочинства новою статтею, у якій передбачити можливість скасування Вищим адміністративним судом України рішення Верховної Ради про прийняття закону в цілому у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, у разі:

1) виявлення факту порушення вимог щодо особистого голосування під час розгляду законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради України шляхом голосування «за»  народним депутатом за іншого народного депутата на будь-якій стадії розгляду відповідного законопроекту;

2) недотримання строків внесення альтернативних законопроектів, пропозицій та поправок до законопроектів (статті 100, 101, 109 та 116 Регламенту);

3) повторного розгляду законопроекту, який було відхилено на поточній сесії Верховної Ради України;

4) порушення порядку розгляду законопроектів у другому читанні (статті 119 - 121 Регламенту);

5) порушення порядку прийняття законопроекту в цілому (частина 4 статті 102, частина 2 статті 114 Регламенту).

Позовну заяву щодо рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому може бути подано до Вищого адміністративного суду України народним депутатом України у дводенний строк з дня прийняття рішення. Така заява приймається до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи ВАСУ одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених КАСУ.

При цьому пропонується встановити, що у разі задоволення ВАСУ позовної заяви за наслідками розгляду справи щодо рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому таке рішення є остаточним і не підлягає перегляду в апеляційному чи касаційному порядку.

Також пропонується, для недопущення підписання закону Головою Верховної Ради під час оскарження рішення про прийняття закону в цілому встановити, що текст закону, прийнятий Верховною Радою, може бути переданий на підпис Голові Верховної Ради не раніше п’яти днів та не пізніше десяти днів з дня прийняття рішення про прийняття закону в цілому, якщо рішення не було оскаржено у ВАСУ або суд відмовив у задоволенні позовної заяви щодо відповідного рішення Верховної Ради України про прийняття закону в цілому.

Крім того, Регламент Верховної Ради запропоновано доповнити положенням, яке визначає подальшу долю закону у разі скасування ВАСУ прийняття Закону: у такому разі розгляд відповідного законопроекту має починається з того читання, під час якого було допущено порушення, яке стало підставою для скасування відповідного рішення.

Наразі запропонований проект Закону передано на розгляд профільного комітету - Комітету з питань правової політики та правосуддя.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прискорення у праві: нові виклики donum auctoris Прискорення у праві: нові виклики
Одна з невиліковних сучасних хвороб в українському праві – ігнорування процедури. Але… Історія, від якої є бажання ...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5
05.10.2019 10:00:00 - Compliance law forum
6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Опитування
  • Як ви оцінюєте нове процесуальне законодавство?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика