21 вересня члени парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства підтримали проект Закону України № 4901 «Про комерційний облік комунальних послуг», зареєстрований 6 липня 2016 року.
Про це пише «Урядовий портал».
Комітет вирішив рекомендувати ВРУ прийняти даний законопроект за основу у першому читанні.
Метою законопроекту є створення в Україні правових умов для забезпечення 100% комерційного обліку споживання тепла і води.
Як зазначено у пояснювальній записці, у цілому по Україні засобами обліку споживання води обладнано близько 77% абонентів, а показник забезпеченості комерційним обліком багатоквартирних будинків складає лише близько 22%.
Акт передбачає запровадження обов’язкового комерційного приладового обліку на вході до будинку, що виявить реальне споживання теплової енергії, гарячої та холодної води. Крім того, обов’язковим має стати і розподільчий приладний облік між споживачами багатоквартирних будинків.
Законопроект забороняє приєднання до вищезгаданих зовнішніх мереж новозбудованих будівель, які не обладнані приладами обліку згідно з його вимогами.
Окрім того, документ встановлює, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої і питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку.
Законопроект прямо встановлює правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (у випадку багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача).
Також встановлюються граничні терміни запровадження обліку: для нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017 року, а для житлових – до 1 жовтня 2018 року.
«Загалом, запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку призведе до скорочення споживання теплової енергії, гарячої та холодної води протягом 1-3 років на 15-20% в середньому по країні», – прокоментував положення законопроекту Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.
Облік також має стимулювати енергоефективну поведінку споживачів та, як наслідок, призведе до зменшення обсягу споживання тепла та води.
Крім того, забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку буде мати позитивний соціальний ефект, тому що не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.
Додамо, проект Закону розроблено за активною участю Держенергоефективності з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС.