НовиниУкраїна

Проєкт реформи вищої освіти пройшов перше читання

12.11.2019 / 12:14
1438
+A
-a

Проєкт реформи вищої освіти пройшов перше читання

12 листопада 2019 року Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону № 2299 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення освітньої діяльності у сфері вищої освіти».

Законопроєктом пропонується вдосконалити регулювання процесів ліцензування освітньої діяльності, посилити засади рівного доступу до вищої освіти, розширити сферу застосування технологій зовнішнього незалежного оцінювання для вимірювання результатів навчання на рівнях вищої освіти та для вступу на освітній рівень магістра, вимог до керівника закладу, Національної рамки кваліфікацій тощо.

Відповідні зміни передбачається внести до законів України «Про вищу освіту», «Про освіту» та «Про фахову передвищу освіту».

Зокрема, проєкт скасовує ліцензування близько 100 спеціальностей (залишається ліцензування лише рівнів вищої освіти) та підвищує вимоги до ліцензіатів в окремих випадках (підготовка фахівців з так званих регульованих професій).

Впроваджуються нові ініціативи, пов’язані зі вступом на навчання до закладів вищої освіти, спрямовані на підвищення рівня свідомого вибору закладів та спеціальностей вступниками, розширюється доступ до вищої освіти для мешканців тимчасово окупованої території, запроваджується мотиваційний лист при вступі тощо.

Передбачено застосування Єдиного державного кваліфікаційного іспиту для атестації осіб, які здобувають ступінь на бакалаврському та магістерському рівнях вищої освіти.

Планується створити умови для розвитку міждисциплінарних освітніх програм, освітніх програм спільного та подвійного диплому.

Серед інших змін законопроєкту:

уточнення, які потрібно внести у зв’язку з ухваленням Закону України «Про освіту»;

відмова від диплому державного зразка;

приведення законодавства у відповідність до положень Європейських стандартів і рекомендацій із забезпечення якості вищої освіти (ESG), Міжнародної стандартної класифікації освіти та Довідника Європейської кредитно-трансферної системи, приведення Національної рамки кваліфікацій до Європейської рамки кваліфікацій;

зміцнено статус дослідницького університету і посилено вимоги для його надання;

упорядкування діяльності відокремлених структурних підрозділів;

законодавче забезпечення умов для реалізації повністю іноземномовних освітніх програм;

запровадження дуальної форми здобуття освіти;

логічний розвиток законодавства, зокрема, питання термінології;

врегульовано питання функціонування територіально відокремлених структурних підрозділів закладів вищої освіти.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Прокуратура України: камо грядеши? donum auctoris Прокуратура України: камо грядеши?
Історія прокуратури України віддзеркалює історію держави. Від перших паростків незалежності до конституційного офор...
Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським Феміда Україна рекомендувала до обрання суддею Європейського суду з прав людини найдостойніших кандидатів: інтерв’ю з Михайлом Буроменським
26 липня завершила роботу Комісія для проведення конкурсу з добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика