НовиниУкраїна

Рішення парламенту про запровадження з 2017 року податкових нововведень можуть скасувати

22.12.2016 / 13:23
3054
1
+A
-a

Рішення парламенту про запровадження з 2017 року податкових нововведень можуть скасувати

У Верховній Раді зареєстрували проекти постанов про скасування прийняття в цілому законів, ухвалених в ніч з 20 на 21 грудня, якими запроваджується низка змін у податковому законодавстві, і не лише.

Відповідні проекти Постанови № 5368-П про скасування прийняття Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні" та постанови № 5132-П про скасування Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році" внесено до парламенту одразу після ухвалення відповідних законодавчих актів.

Читайте також У РАДІ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ ПРОЕКТ ПРО СКАСУВАННЯ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ ПРО ВИЩУ РАДУ ПРАВОСУДДЯ

Ініціатор скасування прийнятих законів пояснює це тим, що при розгляді відповідних законопроектів у другому читанні було порушено вимоги статей 116, 117, 118, 119, 120 Регламенту Верховної Ради України щодо порядку розгляду поправок та пропозицій до законопроектів. Зокрема, було застосовано процедуру повернення до голосування до поправок, щодо яких було уже прийнято рішення, та відповідно змінено результати голосування щодо таких поправок, однак така процедура не передбачена Регламентом Верховної Ради України.

Також під час голосування за поправки до законопроектів нібито були зафіксовані випадки неперсонального голосування.

Нагадаємо, що невдоволення одним із прийнятих законів, який вносить зміни до Закону "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", вже висловила Національна асоціація адвокатів України, звернувшись до Президента з проханням ветувати прийнятий парламентом закон.

Варто зазначити, що відповідно до Регламенту Верховної Ради рішення парламенту можуть бути скасовані самим парламентом до підписання прийнятого закону Головою Верховної Ради України. Зокрема, у разі порушення встановленої цим Регламентом процедури при розгляді й голосуванні проекту закону, народний депутат має право внести проект постанови про скасування рішення Верховної Ради про прийняття закону в цілому. Регламентний комітет невідкладно готує висновок до проекту, після чого народні депутати розглядають його на пленарному засіданні. Якщо прийняття постанови підтримає 225 і більше парламентаріїв, то закон вважається відхиленим. У разі якщо постанова не набирає 225 депутатських голосів, її відхиляють, і законодавчий акт передається на підпис Голові Верховної Ради і Президенту. 

КОМЕНТАРІ  1 + Додати коментар
Filatov Leonid
Імітація бурної діяльності
На захист суверенності України та демократії в Європі donum auctoris На захист суверенності України та демократії в Європі
Від «Тигрів», «Пантер» до «Леопардів» у бронетанковому оснащенні Збройних Сил Німеччини пройшло більше 70-ти років.
Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду Феміда Cуди в умовах війни: евакуація з Бахмута і порятунок з Маріуполя Донецького апеляційного суду
Редакція ІА Українське право рекомендує до ознайомлення з розповіддю керівниці апарату суду Наталії Місько, котра...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі п...
Січень 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
ЗАХОДИ
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика