НовиниУкраїна

Рада не змогла ратифікувати Угоду про статус Представництва НАТО в Україні

04.02.2016 / 09:11
3827
+A
-a

Рада не змогла ратифікувати Угоду про статус Представництва НАТО в Україні

Верховна Рада не змогла ратифікувати Угоду між урядом України та Північноатлантичним альянсом про статус Представництва НАТО в Україні, яку було підписано 22 вересня 2015 року в Києві.

Під час двох сигнальних голосувань за відповідний Закон проголосували лише 199 та 201 народний депутат.

Перший заступник Голови Верховної Ради України Андрій Парубій попросив усі фракції обговорити питання дисципліни на своїх засіданнях і пообіцяв повернутися до голосування за цей документ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, представляючи цей законопроект з трибуни Верховної Ради, заявив, що "це буде фактично посольство НАТО в Україні".

"Це представництво буде фактично повноцінним посольством... Персонал користуватиметься всіма привілеями Віденської конвенції. Через це представництво відбуватиметься координація всіх проектів, які нині відбуваються у сфері нашої взаємодії з НАТО", - сказав глава МЗС України.

Клімкін зазначив, що створення представництва "не є технічним моментом, це дуже важливий момент, який дозволить нам отримати нову динаміку у взаємодії з альянсом".

Угода передбачає створення Представництва НАТО в Україні, яке складається з офісу зв'язку НАТО та центру інформації та документації НАТО.

Згідно з пояснювальною запискою до Закону про ратифікацію, представництво має сприяти посиленню і розширенню участі України в усіх заходах співпраці з НАТО, наданню консультативної допомоги державним органам України, взаємодії з відповідними органами НАТО в контексті забезпечення відповідних заходів за лінією Україна-НАТО, програм співпраці та інших заходів.

Однак, незважаючи на провал голосування за ратифікацію цієї Угоди, парламентарі ухвалили низку інших законів, ратифікувавши такі міжнародні угоди та договори:

Фінансову угоду (проект "Програма розвитку муніципальної інфраструктури України") між Україною та Європейським інвестиційним банком

 Відповідною фінансовою угодою передбачено залучення кредиту Європейського інвестиційного банку в обсязі 400 млн. євро. Згідно з угодою, кошти мають піти на фінансування державних інфраструктурних проектів у середніх і великих містах України. Основна спрямованість таких проектів – захист, відновлення та запобігання погіршенню стану об’єктів комунального господарства з поліпшенням їх енергоефективності.

- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво, проект "Підтримка природно-заповідних територій в Україні"

Ратифікація цієї Угоди дозволить Україні залучити фінансові ресурси для забезпечення розвитку системи природоохоронних територій, охорони навколишнього природного середовища та охорони і сталого використання природних комплексів та об’єктів природоохоронних територій. Угода передбачає отримання Україною фінансового гранту у розмірі до 14 млн. євро для проекту "Підтримка природно-заповідних територій в Україні". У проекті буде застосовано поетапний підхід. Спочатку він буде включати в себе дві природоохоронні території у Карпатах - природний заповідник «Горгани» та Карпатський біосферній заповідник. Подальші об‘єкти для впровадження проекту додаватимуться під час його впровадження. Вони мають обиратися, головним чином, з короткого переліку, визначеного у Техніко-економічному обґрунтуванні проекту і повинні задовольняти критерії, що були застосовані при відборі до короткого переліку (у першу чергу, рівень збереження біорізноманіття, потенціал впровадження проекту)». 

Договір між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги.

Відповідно до Угоди, Кабінету Міністрів України надається кредит Урядом Республіки Польща у сумі до 100 млн. євро для фінансування проектів з розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури, облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону та інших проектів, погоджених сторонами.

Угоду між Урядом України та Європейською Комісією про участь України у програмі "Креативна Європа": програма Європейського Союзу для сектору культури та креативності, та про співробітництво між Україною та Європейським Союзом у підпрограмі "Медіа" програми "Креативна Європа"

Угодою передбачена участь України в одній з найбільших програм Європейського Союзу культурно-гуманітарного спрямування, яка представляє додаткові стимули і можливості, в тому числі фінансові, для розвитку національного сектору культури і креативних індустрій, заохочує тісне співробітництво між культурними інституціями різних країн Європи, тим самим створюючи підґрунтя для повноцінної інтеграції України у європейський культурний простір.

Угоду між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про діяльність прикордонних уповноважених

Угода передбачає врегулювання інцидентів перетину державного кордону між Україною та Республікою Білорусь, а також завершення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про діяльність прикордонних уповноважених.

Протокол про внесення змін до Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС)

Протокол передбачає спрощені процедури для здійснення країнами-членами Угоди ТРІПС вироблення та імпорту генеричних лікарських засобів (лікарські засоби, які мають такий самий кількісний та якісний склад діючих речовин і таку саму лікарську форму, що й референтний (оригінальний) препарат, але ціна яких нижча ніж оригінальних препаратів, захищених патентом). Приєднання України до Протоколу сприятиме розв'язанню проблеми доступу населення до лікарських засобів.

Протокол про реєстри викидів і перенесення забруднювачів

Ратифікація Протоколу розширює доступ громадськості до інформації шляхом створення послідовних, інтегрованих, загальнонаціональних реєстрів викидів і перенесення забруднювачів (РВПЗ) згідно з положеннями цього Протоколу, які могли б сприяти участі громадськості у процесі ухвалення рішень з питань, що стосуються довкілля, а також скорочення та запобігання його забрудненню.  

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Лютий 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13
13.02.2020 12:00:00 - Lviv Legal Criminal Talks
14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика