НовиниУкраїна

Рада розширила випадки застосування спецконфіскації

18.02.2016 / 17:37
6071
+A
-a

Рада розширила випадки застосування спецконфіскації

Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації" - за нього проголосувало 252 народні депутати.

Відповідно до Закону, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також передбаченого: ч. 1 ст. 150 (експлуатація дітей); ст. 154 (примушування до вступу в статевий зв'язок); ч. 2 і 3 ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, агітації); ч. 1 ст. 190 (шахрайство); ст. 192 (заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою); ч. 1 ст. 204, 209-1, 210 (незаконне виготовлення і збут підакцизних товарів, порушення вимог законодавства про протидію легалізації доходів, нецільове використання бюджетних коштів); ч. 1 і 2 ст. 212, 212-1 (ухилення від сплати податків); ч. 1 ст. 222, 229, 239-1, 239-2 (шахрайство з фінансовими ресурсами, незаконне використання знака для товарів і послуг, незаконне заволодіння землями); ч. 2 статті 244 (порушення законодавства про континентальний шельф); ч.1 ст. 248, 249 (незаконне полювання); ч. 1 і 2 ст. 300 (ввезення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства, нетерпимість, дискримінацію); ч. 1 ст. 301, 302, 310, 311, 313, 318, 319, 362 (виготовлення і розповсюдження порнографічних предметів, створення місць розпусти, посів або вирощування снотворного маку чи конопель, незаконне виробництво прекурсорів, несанкціоновані дії з інформацією, яка обробляється в комп'ютерах); ст. 363 (порушення правил експлуатації комп'ютерів, комп'ютерних мереж); ч. 1 ст. 363-1, 364-1, 365-2 (перешкоджання роботі комп'ютерів, зловживання владою, зловживання повноваженнями особи, яка надає публічні послуги) Кримінального кодексу України.

Спеціальну конфіскацію може бути застосовано на підставі:

1) обвинувального вироку суду;

2) ухвали суду про звільнення особи від кримінальної відповідальності;

3) ухвали суду про застосування примусових заходів медичного характеру;

4) ухвали суду про застосування примусових заходів виховного характеру.

У випадках коли об'єктом спеціальної конфіскації є майно, вилучене з цивільного обороту, вона може бути застосована на підставі ухвали суду про закриття кримінального провадження з інших підстав, аніж звільнення особи від кримінальної відповідальності та ухвали суду, постановленої в порядку частини дев'ятої статті 100 Кримінального процесуального кодексу України, за клопотанням слідчого чи прокурора, якщо кримінальне провадження закривається ними.

Законом також внесено зміни до Кримінального процесуальному кодексі, якими забезпечено можливість накладення арешту на майно в кримінальному провадженні у випадках: необхідності збереження доказів; застосування спеціальної конфіскації; застосування конфіскації як виду покарання (заходу кримінально-правового характеру) до фізичних (юридичних) осіб; забезпечення виконання цивільного позову або стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Цей Закон є частиною "безвізового" пакета та спрямований на виконання рекомендацій шостої доповіді Європейської Комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика