НовиниУкраїна

Рада закріпила засади роботи апеляційної палати Антикорупційного суду

12.07.2018 / 17:25
2867
+A
-a

Рада закріпила засади роботи апеляційної палати Антикорупційного суду

Верховна Рада схвалила зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд». Про це йдеться на сайті парламенту.

Зміни деталізують регулювання питань діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної автономності апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.

Законом, зокрема, встановлено, що апеляційна палата вищого спеціалізованого суду діє у його складі на засадах інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії. Для неї передбачено окреме проведення конкурсу на зайняття посад суддів апеляційної палати (окремо від конкурсу на зайняття посад інших суддів вищого спеціалізованого суду), визначення Державною судовою адміністрацією України за погодженням із Вищою радою правосуддя кількості суддів у межах загальної кількості суддів вищого спеціалізованого суду.

Окрім того, палата матиме окрему бюджетну програму фінансування її діяльності з наділенням голови палати повноваженнями погоджувати проект кошторису Вищого антикорупційного суду в частині фінансування діяльності Апеляційної палати та використання бюджетних коштів, передбачених на утримання Апеляційної палати. Окрім того, в апараті буде створено самостійний структурний підрозділ, що забезпечуватиме діяльність цієї палати і буде підконтрольним Голові Апеляційної палати, і який у питаннях забезпечення діяльності апеляційної палати не підпорядковуватиметься керівнику апарату вищого спеціалізованого суду.

На голову апеляційної палати покладаються, крім повноважень, передбачених для секретаря судової палати, також повноваження з представництва апеляційної палати перед органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами з питань її діяльності, інформування зборів суддів вищого спеціалізованого суду та Верховного Суду про результати узагальнення судової практики, сприяння виконанню вимог щодо підтримання кваліфікації суддів палати, підвищення їхнього професійного рівня.

Голова апеляційної палати повідомляє Вищу кваліфікаційну комісію суддів України та Державну судову адміністрацію України, а також через веб-портал судової влади про вакантні посади суддів у суді у триденний строк з дня їх утворення.

Законом визначено вищі спеціалізовані суди головними розпорядниками коштів Державного бюджету України, а також визначено окремим рядком видатки на утримання апеляційної палати вищого спеціалізованого суду у Державному бюджеті України.

Законом статтю 160 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» замінено на главу 4 «Служба судової охорони», в якій врегульовуються питання забезпечення охорони та підтримання громадського порядку в судах, статусу, повноважень Служби судової охорони, проходження служби у Службі судової охорони, спеціальних звань та соціального захисту співробітників Служби судової охорони тощо.

Окрім того, як пише Укрінформ, Рада встановила розгляд ВАС скарг на судові рішення, ухвалені до дня початку роботи Антикорупційного суду.

«Так, парламент встановив, що "оскарження судових рішень, ухвалених до дня початку роботи Антикорупційного суду, у кримінальних провадженнях щодо злочинів, віднесених цим до підсудності Вищого антикорупційного суду, здійснюється за правилами підсудності, передбаченими цим Кодексом», – йдеться у виданні.

До другого читання депутати вилучили положення редакції першого читання щодо врахування при розподілі справ у судах, місцезнаходженням яких є декілька населених пунктів, розташування робочих місць суддів у відповідних населених пунктах.

Вилучено також по всьому тексту законопроекту положення редакції першого читання, яким пропонувалася ліквідація територіальних управлінь Державної судової адміністрації України.

Окрім того, вилучено положення редакції першого читання, яким пропонувалися зміни щодо регулювання роботи Громадської ради доброчетності, зокрема щодо збільшення кількості призначених членів ради доброчесності для набуття нею правомочності із 10 до 11 членів.

Процесуальні кодекси доповнюються положенням про те, що у разі переведення судді до суду, юрисдикція якого поширюється на територію, на яку поширювалася юрисдикція суду, з якого суддя був переведений, такий суддя продовжує розгляд справ, що перебували у його провадженні на момент переведення.


КОМЕНТАРІ  0 + Додати коментар
Судова реформа в Україні: ціна незалежності donum auctoris Судова реформа в Україні: ціна незалежності
Звертатися до мемуарів, до спогадів учасників подій або ж тих, хто мав дотичність до певних подій, та переніс у нас...
Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи Феміда Висновки Венеціанської комісії щодо судової реформи
Венеціанська комісія опублікувала повний текст висновків щодо останнього етапу судової реформи, про це повідомляє Є...
Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони? Справа Захист від непроханих гостей: чи існує межа необхідної оборони?
Безпека передусім! Відомий і справедливий вислів. І тільки в наших силах зробити так, щоб наші рідні, і ми самі поч...
Опитування
  • Чи підтримуєте Закон 1008 про нову судову реформу?

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі "Українське право", дозволяється за умови посилання на ukrainеpravo.com. При копіюванні матеріалів порталу "Українське право" для інтернет-видань обов'язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.
Яндекс.Метрика